Piątek, 19 lipca 2024

Firefox 104 jest już dostępny! Użytkownicy Linuksa nie będą zadowoleni

3 stycznia 2023

Mozilla w końcu wydała Firefoksa w wersji 104. Nie posiada ona nowych funkcji, na które czekali użytkownicy Linuksa.

Firefox 104 jest już dostępny, ale nie oferuje gestów na touchpadzie

Mozilla udostępniła właśnie Firefoksa 104, czyli nową wersję. Choć zawiera ona drobne poprawki, to nie zawiera najważniejszych funkcji, na które czekali użytkownicy Linuksa. Chodzi o gesty na touchpadzie, które pozwalają na szybkie cofnięcie się lub przejście do następnej karty. Mozilla nie wypuściła dodatku dla wszystkich w Nightly. Przetestowałem go i działał bez zarzutu.

Wydajność Firefoksa 104 (i tego jego interfejsu) jest teraz nieco ograniczona, gdy Firefox 104 działa w tle. Podobnie dzieje się z zakładkami działającymi w tle. Ma to poprawić wydajność laptopów i zmniejszyć zużycie energii. Ciekawe będzie zobaczyć jak to działa w praktyce. Firefox 104 potrafi także analizować zużycie energii przez daną stronę. Jest to jednak możliwe tylko na systemach Windows 11 lub Apple M1.

Kolejną zmianą jest wsparcie dla napisów do filmów Disney+, które są w trybie Picture-in-Picture. Jest to kolejny serwis streamingowy, który posiada taką funkcję.

Firefox obsługuje napisy Disney+

Zauważyłem lepszą wydajność przy dzieleniu kart przeglądarki. Ta zmiana dotyczy systemu Linux. Powinno to teraz działać szybciej i płynniej. Wpisywanie tekstu w Google Docs również powinno być szybsze. Wprowadzone zostały również inne drobne poprawki.

Firefox 104 jest już dostępny do pobrania. W systemie Windows aktualizacja powinna być dostępna w ramach Firefoksa 104. W przypadku Linuksa aktualizacja powinna być dostępna w menedżerach pakietów.

Sony i gry mobilne czyli PlayStation Studios Mobile ze spinoffami popularnych tytułów

Źródło: OMG!Ubuntu

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!