Środa, 19 czerwca 2024

Firefox 105 debiutuje na rynku! Wciąż czekamy na upragnioną funkcję!

11 lipca 2023

Firefox 105, długo wyczekiwany przez użytkowników Linuksa Firefox, został właśnie wydany. Niestety, nie jest tym, czego oczekiwaliśmy.

Firefox 105 jest już dostępny! Co nowego?

Firefox 105 jest już dostępny. Drobne zmiany, ale warte odnotowania. Po pierwsze, w oknie drukowania możemy wydrukować tylko bieżącą stronę. W oknie konfiguracji drukowania znajdziemy odpowiednią opcję.

Touchpad obsługuje teraz gesty. Obejmuje to poziome przeciągnięcia dwoma palcami, które powodują powrót do poprzedniej lub następnej karty. Gesty te były również testowane w systemie Linux przez długi czas, a ja sam przetestowałem je w wersji Nightly. Niestety, finalna wersja dodatku dostępna jest tylko dla systemu Windows. Wciąż czekamy na decyzję Mozilli o uruchomieniu tej funkcji na Linuksie.

Drukuj bieżącą stronę

Deweloperzy wprowadzili również ulepszenia w kontekście wyszukiwania dużej listy elementów. Deweloperzy twierdzą, że wyniki są do dwóch razy lepsze. Użytkownicy Windows mogą liczyć na lepszą stabilność i mniejsze zużycie pamięci RAM. Użytkownicy macOS mogą spodziewać się ulepszonego przewijania na touchpadzie. Linux nie został pominięty - otrzymał również poprawki stabilności i rozwiązał wycieki pamięci.

Nowy Firefox 105 jest już dostępny. Aktualizację można znaleźć w sklepie z aplikacjami lub repozytorium. Użytkownicy systemu Windows powinni zobaczyć aktualizację w programie.

LineageOS 20 jest już dostępny! Jest on oparty na systemie Android 13

Źródło: Firefox

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!