Piątek, 19 lipca 2024

Firma GoPro zaprezentowała nowe modele kamer: Hero11 Black i Hero11 Black Mini

4 kwietnia 2023

Po wcześniejszych nieoficjalnych zapowiedziach GoPro, ujawniono nową serię dla ich kultowych kamer.

20 lat na rynku

GoPro było pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek wysokiej jakości kamery sportowe. Ludziom trudno jest uwierzyć, że minęło już 20 lat od pierwszej kamery sportowej z wysokiej jakości nagraniem. Podczas gdy produkty GoPro doczekały się wielu ulepszeń i zmian na przestrzeni lat, jedna rzecz pozostała niezmienna: minimalizm i wysoka jakość. Kamery idealnie nadawały się do sportów ekstremalnych, ale rozszerzyły się na niemal wszystkie rodzaje sportów. Obecnie możemy zapoznać się z najnowszymi kamerami, o imponującej specyfikacji technicznej.

Nowe i ulepszone funkcje

GoPro Hero 11 Black Mini i Hero 11 Black Black będą nagrywać w jakości 5.3K, przy 60 klatkach na sekundę. W zależności od potrzeb, użytkownicy będą mogli wybrać preferowany przez siebie format obrazu. Zdjęcia i nagrania dla platform społecznościowych mogą być wykonane w formacie 9/16 lub tradycyjnym 16:9. Zdjęcia będzie wykonywał aparat o rozdzielczości 27MP. Dla kamer dostępne będą dwie dodatkowe opcje: HyperView 5.0 oraz HyperSmooth 5. Choć dokładne działanie pierwszej z nich nie jest znane, producent twierdzi, że zapewni ona lepszą dynamikę obrazu. Druga to lepsza stabilizacja obrazu. Night Effect Time Lapse to bardzo ciekawa funkcja, która pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszej jakości zdjęć z wykorzystaniem tej technologii. Enduro Battery, czyli nowe podejście do technologii baterii, jest bardziej odporna na niskie temperatury.

Mini

Hero 11 Black Mini to zupełna nowość. Będzie to pierwsza kamera GoPro, która nie będzie wyposażona w wyświetlacz. Cena Hero 11 Black wyniesie 499 dolarów, a ta wersja będzie kosztować 399 dolarów. Obie wersje będą dostępne 25 października.

LineageOS 20 jest już dostępny! Jest on oparty na systemie Android 13

Źródło: xda-developers.com

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!