Piątek, 19 lipca 2024

Fossil Gen 6 - Recenzja

28 sierpnia 2022

Z Wear OS 3 brakuje na starcie i tylko Snapdragon Wear 4100+ do domu, Fossil Gen 6 po prostu nie jest aktualizacja byłem oczekiwany. Niemniej jednak, zegarek pozostaje zdolny urządzenie z eleganckim wyglądem, szybki procesor i imponujące prędkości GPS - ale nie ma po prostu wystarczająco dużo tutaj, aby uzasadnić zakup Fossil Gen 6 nad Samsung Galaxy Watch 4.

Zalety

 • Wear 4100+ to dokładnie to, czego potrzebuje Wear OS
 • Różnorodne opcje dopasowane do różnych stylów
 • Szybkie śledzenie GPS

Wady

 • Brak Wear OS 3 na starcie
 • Niewielka aktualizacja w stosunku do Gen 5
 • Śledzenie fitness Fossil jest rozczarowaniem
 • Nudny wachlarz tarcz zegarka w zestawie

Wstęp

Fossil przywraca na rynek swoją flagową linię smartwatchy z modelem Fossil Gen 6 - ale czy oferuje on wyraźną poprawę w stosunku do zachwycającego Fossil Gen 5?

Minęło sporo czasu, odkąd nowy wpis w serii Fossil Gen trafił na sklepowe półki. Fossil Gen 5 zadebiutował pod koniec 2019 roku, co, jeśli chodzi o roczny cykl technologii, czuje się jak inna epoka. Było to zanim pojawił się bardzo potrzebny chipset Snapdragon Wear 4100, a koncepcja Wear OS 3 - która teraz zasila znakomity Samsung Galaxy Watch 4 - była tylko mrzonką.

Pozostając aktywnym w przestrzeni smartwatcha poprzez rozwój wearables dla innych marek mody, Fossil wyraźnie zwracał uwagę na ruchy w branży - i Fossil Gen 6 pakuje kilka godnych uwagi aktualizacji.

Jedynym problemem jest to, że na razie, Wear OS 3 jest nigdzie nie widać na Fossil Gen 6, z aktualizacją oczekiwaną gdzieś w 2022 roku. Dopóki ta aktualizacja nie nadejdzie, jednak, czy Fossil Gen 6 robi wystarczająco dobrze, aby uzasadnić uaktualnienie? Po umieszczeniu zegarka przez jego siły, mamy teraz odpowiedź.

Design i ekran

 • Drobne aktualizacje w stosunku do Fossil Gen 5
 • Wyświetlacz jest wystarczająco łatwy do odczytania na zewnątrz
 • Kilka dostępnych opcji, aby dopasować się do różnych stylów

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie Fossil ma dla siebie w przestrzeni smartwatcha, są jego referencje w świecie mody. Biorąc pod uwagę, że Fossil Gen 5 był już trochę wyglądający, tylko kilka udoskonaleń zostały wykonane dla projektu jego następcy, w przeciwieństwie do całkowitego remontu.

Górne i dolne lugi zostały wykonane nieco grubsze niż w Gen 5, podczas gdy obracająca się korona jest teraz chroniona przez małą warstwę obudowy po obu stronach. Istnieje również teksturowanie wokół krawędzi samego zegarka - co, niestety, wskazuje na obrotowy bezel, który nie jest tam. To wszystko składa się na nieco bardziej pewny projekt niż urządzenie poprzedniej generacji.

Niestety, gdzie ekran jest zaniepokojony, Fossil zdecydował się trzymać, gdy aktualizacja naprawdę pomogłaby. Powracający 1,3-calowy wyświetlacz AMOLED nie jest zły przez żaden odcinek, ale obok wyższej rozdzielczości i szczytowej jasności Galaxy Watch 4, Gen 6 zaczyna czuć się jak mniej aktualizacji, która musi być, aby zarobić na swoje miejsce w 2021 roku.

Nadal, ekran jest wystarczająco łatwy do odczytania na zewnątrz i obrotowa korona czuje się jak premium jak zawsze, choć powiem, że czarny silikon wersja zegarka - ten przedstawiony w tej recenzji - jest prawdopodobnie najmniej przyciągający wzrok opcja dostępna. Więc jeśli chcesz coś z trochę więcej flary, a następnie spojrzeć na inne projekty Fossil jest umieszczenie tam.

Funkcje i wydajność

 • Wear 4100+ sprawia, że dla płynnego doświadczenia
 • Wear OS 3 nie jest pokazany na starcie
 • Połączenie z GPS zajmuje tylko chwilę

W tym, co czuje się jak najwolniejszy rollout chipset jeszcze, Snapdragon Wear 4100+ w końcu trafił do zegarka Fossil, co Gen 6 pierwszy smartwatch nie wykonane przez Mobvoi do włączenia go. W porównaniu do Wear 3100, nowszy chipset pomaga pokazać Wear OS w najlepszym świetle - nawet Wear OS 2, dla tej sprawy.

Przeskakiwanie pomiędzy wieloma aplikacjami jest dziecinnie proste, a ja rzadko zauważałem jakiekolwiek spowolnienia na zegarku. Z technicznego punktu widzenia jest to świetna aktualizacja. Jednak z punktu widzenia konsumenta, ten chipset jest jedyną ważną cechą, która zmieniła się od Fossil Gen 5.

To po prostu wydaje się nieco absurdalne, że mniej więcej rok po TicWatch Pro 3 trafił na rynek jako pierwszy zegarek Wear 4100, Fossil próbuje wyciągnąć tę samą sztuczkę z Gen 6 - nawet jeśli uwaga wszystkich od tego czasu przeniósł się na sprawność Wear OS 3. Jeśli Fossil Gen 6 rozpoczęła się z obu 4100 + chipset i Wear OS 3 do uruchomienia, to może być łatwo jednym z najlepszych smartwatch roku. Jednak to tylko pierwszy, że jest tutaj na uruchomienie, podczas gdy drugi nie jest planowane do przyjazdu do końca 2022.

Niektórzy ludzie mogą twierdzić, że wiedza o Wear OS 3 ostatecznie przychodzi do Fossil Gen 6 jest wystarczająco - ale na razie oznacza to, że jest bardzo mało powodów, aby faworyzować ten smartwatch nad Galaxy Watch 4. To ostatnie urządzenie czuje się jak ma swój umysł kwadratowo na przyszłość wearables, podczas gdy Fossil Gen 6 nadal ma jedną nogę utknął w przeszłości - na razie, co najmniej.

To nie jest wszystko złe, jednak. Po długim braku jakichkolwiek środków do pobierania muzyki do zegarka Wear OS (RIP Google Play Music), Spotify w końcu umożliwił odtwarzanie muzyki w trybie offline - i po sparowaniu z Wear 4100+, zaktualizowana aplikacja działa jak urok na Fossil Gen 6. Byłem chętny, aby zobaczyć, czy to samo można powiedzieć o nowej aplikacji Amazon Alexa zapiekane w zegarku, tylko odkryć, że to "wkrótce".

Śledzenie GPS jest zaskakująco szybkie - i mam na myśli niewiarygodnie szybkie. Podczas wielu testów, Fossil Gen 6 był w stanie nawiązać połączenie GPS natychmiast - coś, czego nigdy nie widziałem na żadnym innym wearable wcześniej. Nie jestem pewien, co czary działa za kulisami, aby to się stało, ale fakt, że to się dzieje do takiego stopnia ma mnie pod wrażeniem.

Fossil Gen 6 wziął również liść z książki Apple Watch, dodając czujnik tlenu krwi do mieszanki. Moje uczucia na szał SpO2 nie zmieniły się tak naprawdę - dla niektórych ludzi jest to przydatna funkcja, ale chyba że masz chorobę, która wymaga, aby twój tlen we krwi być w kontroli, lub lubisz wędrówki co drugi weekend, to nie jest coś, co będzie polegać na dość często, jak monitor tętna.

Co jest trochę rozczarowujące jest kolekcja tarcz zegarka dostępnych na Fossil Gen 6. Tarcze zegarków były zazwyczaj odznaką honorową dla zegarków Fossil, opierając się na wyczuciu stylu firmy, aby stworzyć wpływowe projekty, które pozostawiają trwałe wrażenie. Z jakiegoś powodu, to samo nie może być powiedziane o kolekcji znalezionej na Gen 6.

Istnieje obfitość analogowych tarcz zegarków, które można znaleźć tutaj, co nie jest koniecznie problemem samym w sobie - ale jest to problem, ponieważ nie ma bardzo niewiele, aby odróżnić je od siebie. Kiedy widziałeś jedną, widziałeś już wszystkie. Istnieje zabawny wybór cyfrowych twarzy pochowany pod kilku menu, ale po prostu nie są tak pomysłowe, jak to, co można oczekiwać od Fossil, i chciałbym argumentować, że żaden z nich nie zbliża się do dopasowania tych znalezionych na Galaxy Watch 4.

Śledzenie fitness

 • Wbudowane oprogramowanie fitness Fossil jest mieszane
 • Śledzenie snu jest miłym dodatkiem
 • Wyniki tętna są dość dokładne

Aby obejść nieco średnia doświadczenia fitness, że Wear OS oferuje poprzez Google Fit, firmy takie jak Mobvoi i Montblanc starali się zainstalować własne oprogramowanie fitness na górze doświadczenia Wear OS, a teraz Fossil idzie w ich ślady. Można powiedzieć, jak dużo od domyślnej tarczy zegarka na Gen 6, że zdobi czas z różnych metryk, w tym tętna, trwającego odzysku treningu, tętna, a nawet snu.

Aby zobaczyć śledzenie snu wbudowany od początku jest wielki, i choć nie jest nigdzie w pobliżu tak solidne, jak to, co można znaleźć na Huawei zegarków (nie ma pisemnej porady iść wraz z danymi snu), jego obecność jest nadal mile widziane. To samo dotyczy regeneracji treningowej, którą zwykle można znaleźć w droższych zegarkach Garmin i Coros - ale jej włączenie tutaj jest pomocnym ukłonem w stronę faktu, że odpoczynek i regeneracja jest tak samo ważna jak wydajność treningu.

To, co jest niewykorzystaną szansą, to sam wbudowany tracker fitness. Rozbity na dwie opcje (treningi w pomieszczeniach i na zewnątrz), to ekskluzywne oprogramowanie - celowo lub nie - po prostu rejestrowałoby wszystko, co robiłem jako bieg. Stints na rowerze i maszyn wioślarskich były na nic - jeśli chodzi o Fossil Gen 6, byłem na bieżni przez cały czas. Znając przegraną sprawę, gdy ją widzę, w końcu zamieniłem się na korzystanie z Google Fit i znalazłem znacznie dokładniejsze doświadczenie śledzenia fitnessu tam.

W porównaniu do towarzyszącego paska na klatkę piersiową monitora tętna, Fossil Gen 6 był w stanie zarejestrować kilka dość dokładnych wyników. Na przykład, podczas biegu na świeżym powietrzu uderzyłem wysoki 181BPM i średnia 140BPM. Dla porównania, Fossil Gen 6 zarejestrował solidny 182BPM wysoki i 139BPM średni, podczas gdy dodatkowe testy rzuciły podobne wyniki.

Czas pracy na baterii

 • Niezakłócone doświadczenie użytkownika będzie tylko nabrać jeden dzień baterii
 • Nie jest tak wytrzymały jak jego konkurenci
 • Dodatkowe tryby baterii robią różnicę

Jedną z rzeczy, za które Fossil może być uznany, jest nacisk na lepszą żywotność baterii w urządzeniach Wear OS. Gen 5 przyniósł kilka trybów baterii, aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać każde ładowanie, ale w czasie od tego czasu, ogromne postępy zostały wykonane - zwłaszcza przez Mobvoi i około dwóch dni żywotności baterii TicWatch Pro 3.

To właśnie z tego powodu chciałem zobaczyć, jakie postępy poczynił Fossil w ciągu dwóch lat od Gen 5. Niestety, nie jest to wiele. Korzystanie z "dziennego" trybu baterii, który widzi zegarek strzelanie na wszystkich cylindrów, byłem w stanie zrobić to z 6:30 rano do 11:30 pm z około 18% lewo w zbiorniku. To jest z posiadania ekranu na pełnej jasności (co polecam, ponieważ średnie ustawienie jest po prostu trochę za ciemno), śledzenie treningu i otrzymywanie garść powiadomień w ciągu dnia. Chociaż to wystarczyło, aby dostać się do domu bezpiecznie, to przerywane wszelkie nadzieje o Fossil smartwatch iść na złoto na odcinku dwóch dni.

Jeśli chcesz spełnić dwa dni znak następnie niektóre ofiary będą musiały być wykonane. Przez zamianę na "rozszerzony" tryb baterii, możliwe jest dla Gen 6, aby trwać przez dwa dni, ale oznacza to rezygnację z zawsze włączonego ekranu, przechylanie, aby obudzić, śledzenie kroku i inne funkcje.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Uwielbiasz Fossil

Chyba że jesteś typem osoby, która nosi tylko produkty marki Fossil, nie ma zbyt wielu powodów, aby nabrać Gen 6 jako następny smartwatch.

Chcesz najlepszego doświadczenia Wear OS

Dopóki Wear OS 3 nie trafi do Fossil Gen 6, Galaxy Watch 4 zawsze będzie znacznie lepszą alternatywą dla niemal każdego zegarka z Wear OS.

Uwagi końcowe

Fossil zawsze był jedną z niewielu firm gotowych nieść pochodnię Wear OS, ale z Fossil Gen 6, to zaczyna czuć, że ten entuzjazm jest chwiejny. Gen 6 nie jest całkowicie straszne zegarek - zapewnia doskonale szanowany wydajność dzięki Wear 4100 + chip, i ma jedne z najszybszych czasów połączenia GPS widziałem. Problem polega na tym, że jako uaktualnienie, które ciążyło przez dwa lata, nie ma tak wiele, aby napisać o domu.

Wbudowana nakładka fitness jest mieszane doświadczenie, a tam jest wyraźny brak stylu, aby znaleźć się w pokładzie tarcze zegarka. Czas pracy na baterii spadła teraz za wielu swoich konkurentów, ale egregious grzech jest to, że Wear OS 3 jest nigdzie nie widać. Fossil Gen 6 może być zupełnie inny zegarek w ciągu roku - ale do tego czasu, to po prostu nie jest tak atrakcyjne, jak Galaxy Watch 4 lub nawet TicWatch Pro 3.

Jak testujemy

Dokładnie testujemy każdy recenzowany przez nas smartwatch. Korzystamy ze standardowych testów branżowych, aby odpowiednio porównać funkcje, a także używamy zegarka jako naszego głównego urządzenia przez cały okres recenzji. Zawsze mówimy o tym, co znaleźliśmy i nigdy, przenigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Noszony jako nasz główny smartwatch podczas okresu testowego

Porównanie danych o tętnie z dedykowanymi urządzeniami do pomiaru tętna

Porównanie GPS obok siebie z naszymi najlepiej punktowanymi smartwatchami

FAQs

Czy Fossil Gen 6 ma Wear OS 3?

Nie, Gen 6 nie ma Wear OS 3 w momencie premiery.

Czy Fossil Gen 6 współpracuje z iPhonem?

Tak, możesz podłączyć Gen 6 do iPhone'a za pomocą aplikacji Wear OS.

Jaki chipset jest wewnątrz Fossil Gen 6?

Fossil Gen 6 wykorzystuje układ Snapdragon Wear 4100+.