Piątek, 19 lipca 2024

"Gra w szyfr" w Polsce już dostępna! Każdy może zagrać za darmo

18 października 2022

"Gra w szyfry" - to tytuł nowej gry wieloplatformowej stworzonej przez Instytut Pamięci Narodowej. Gra jest już dostępna!

Pobierz grę "Gra w szyfry" już teraz!

Gra Szyfry została zapowiedziana ponad miesiąc temu. Ta edukacyjna gra z Polski uczy nas o historii łamania szyfrów, której dokonali Polacy podczas konfliktu polsko-bolszewickiego. To właśnie wtedy młoda Rzeczpospolita wygrała wojnę, skutecznie łamiąc szyfry bolszewików.

Jak mówi opis gry:

Możesz wcielić się w autentyczne role żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Możesz uruchomić urządzenia komunikacyjne, które były w użyciu 100 lat temu. Zapoznaj się z bolszewickim pociągiem pancernym. "Gra w szyfry", cross-platformowy projekt edukacyjny, składa się z czterech misji. Opisuje historię wojny polsko-bolszewickiej i wpływ polskiej kryptologii na jej triumf. Gra jest pierwszą publikacją Biura Nowych Technologii, które zostało niedawno powołane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Gra została udostępniona za darmo kilka dni temu. Jest też dostępna na Steamie, czyli w miejscu, w którym zaopatrują się posiadacze PC. Muszę jednak ostrzec, że wymagania sprzętowe mogą być dość wysokie. Oto minimalne wymagania:

  • System dla Windows 10
  • Procesor: AMD Ryzen 5 1600, Core i5 6600K
  • RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce1050 Ti, AMD Radeon 560
  • DirectX: wersja 11
  • Miejsce na dysku: Minimum 9GB wolnego miejsca na dysku

Poniżej prezentujemy zwiastun gry.

Kliknij tutaj, aby pobrać grę przez Steam!

Sony i gry mobilne czyli PlayStation Studios Mobile ze spinoffami popularnych tytułów

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!