Środa, 19 czerwca 2024

Home Office - Jak pracuję zdalnie i jakiego sprzętu używam

26 grudnia 2022

Spis treści
  1. Laptop Asus VivoBook (X509FA-BQ160T)
  2. mysz Asus WT465
  3. Wyświetlacz wtórny Samsung S24R350FHUX
  4. Bezprzewodowe słuchawki i głośniki Logitech
  5. Jakich innych aplikacji używasz? Jakie inne aplikacje mam na swoim pulpicie?

Wiele firm zdecydowało się na przejście na pracę zdalną ze względu na obecną sytuację w Polsce. Również studenci musieli przestawić się na naukę zdalną. Wielu z nas miało potrzebę stworzenia własnego środowiska do nauki i pracy. Nowoczesne narzędzia i urządzenia są dziś dla nas dostępne. Dziś dowiesz się z jakich urządzeń korzystam i jakie korzyści przynoszą mi one na co dzień. Zapraszam do dalszej lektury!

Laptop Asus VivoBook (X509FA-BQ160T)

Będę szczery i powiem, że nigdy nie byłem fanem tradycyjnych komputerów czy komputerów stacjonarnych. Odkąd pamiętam, korzystam niemal wyłącznie z laptopów. Uwielbiam ich mobilność i za to je cenię. Moje hobby i praca wymagają ode mnie mobilności, więc często zabieram ze sobą laptopa.

Asus VivoBook (X509FA-BQ160T)

Kilka miesięcy wstecz postanowiłem wymienić mojego laptopa Sony na coś bardziej niespodziewanego. Był to Asus oznaczony symbolem X509FABQ160T. Posiada on procesor Intel Core i5 ósmej generacji, 8 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Choć nie są to najbardziej rzucające się w oczy parametry, to do mojej pracy są wystarczające. Mój laptop cenię przede wszystkim za wygodną klawiaturę, dobry czas pracy na baterii oraz piękny ekran, który charakteryzuje się jasnymi kolorami, które nie męczą moich oczu.

Skorzystaj z najlepszych ofert Ceneo

Mysz Asus WT465

Nigdy nie byłem w stanie przekonać się do korzystania z touchpada. Od dziecka korzystam z myszek bezprzewodowych. To akcesorium zakupiłem wraz z laptopem. WT465 (90XB0090-BMU040) jest bardzo wygodna i cicha. Doskonale nadaje się do pracy w domu lub w biurze, a do tego jest bardzo przystępna cenowo. Na myszy znajduje się kilka przycisków oraz niebieska dioda sygnalizująca niski poziom baterii. Mysz bezprzewodowa nie wymaga kabla, co jest dużym plusem. Jest to bardzo ważne podczas pracy zdalnej. Rozwijanie kabla może być kłopotliwe, a także może zepsuć estetykę miejsca pracy.

Asus WT465 (90XB0090 - BMU040) - sprawdź na xkom.pl

Dodatkowy monitor Samsung S24R350FHUX

Przez większość mojego życia zawodowego korzystałem z laptopa. Zdałem sobie jednak sprawę, że dodatkowy monitor byłby bardzo przydatny. Podjąłem decyzję o zakupie takiego sprzętu i wybrałem model S24R350FHUX firmy Samsung. Ta matowa matryca IPS mierzy 27 cali i ma rozdzielczość Full HD. Posiada również proporcje 16:9. Jak zapewne wiecie, preferuję mniej zaawansowane technologicznie urządzenia. Podobnie jest z dodatkowym monitorem. Przy zakupie najbardziej interesował mnie design i inne cechy. S24R350FHUX zwrócił moją uwagę ze względu na wąskie ramki, przyzwoitą wydajność i wiele innych cech.

Samsung S24R350FHUX Sprawdź na x-kom.pl

Bezprzewodowe słuchawki i głośniki Logitech

Muzyka wydobywająca się z głośników Logitech jest stałym towarzyszem mojego muzycznego grania. Przyznam, że wielokrotnie próbowałem je wymienić, ale nadal spełniają swoje zadanie, więc odkładam ich wymianę do czasu pojawienia się lepszego zamiennika. Są wystarczającej jakości, a design, który jest czymś, co cenię, idealnie mi odpowiada. Są jeszcze słuchawki bezprzewodowe, a konkretnie Mi True Wireless Earbuds Basic firmy Xiaomi, które mam na biurku. Nie są one używane tak często jak głośniki powyżej, ale od czasu do czasu sprawdzają się dobrze.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic - sprawdź na www.x-kom.pl

Z jakich innych aplikacji korzystacie? Jakie inne aplikacje mam na pulpicie?

Na moim biurku od zawsze znajduje się smartfon. Używam go zarówno do celów osobistych, jak i biznesowych. Można je również wykorzystać do pracy zdalnej dzięki różnym aplikacjom. W tym miejscu wspomnę, że do planowania dnia używam aplikacji Todoist. Choć można ją pobrać na Windowsa, to uważam, że aplikacja mobilna jest łatwiejsza w obsłudze i bardziej intuicyjna. Do pracy wykorzystuję również lustrzankę cyfrową Nikon D3100. W najbliższej przyszłości planuję ją wymienić.

Xiaomi Mi LED Desk Lamp 1S

Jesteśmy już prawie na finiszu, ale wciąż brakuje mi komfortu pracy. Od jakiegoś czasu rozważałam zakup Mi LED Desk Lamp 1S. Przyciągnął mnie jej minimalistyczny i nowoczesny design. 4 tryby oświetlenia są dla mnie świetnym rozwiązaniem, gdyż pracuję do późnych godzin nocnych. Pomaga również chronić moje oczy. Aplikacja pozwala na regulację jasności i temperatury barwowej.

Jest dostępna na x-kom.pl

Użyj #stayhome, aby dać nam znać, jakich urządzeń używasz do nauki i pracy. Zapraszam do komentowania!

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!