Piątek, 19 lipca 2024

Instagram jak GG - możemy ustawić sobie opis

17 sierpnia 2023

Użytkownicy Instagrama mogą już korzystać z funkcji mocno kojarzonej z polskim komunikatorem Gadu Gadu. Chodzi o opisy.

Instagram przywitał opisy - podobnie jak to miało miejsce w GG

Gadu Gadu było bardzo nowoczesnym komunikatorem, a wiele z jego funkcji nie jest dziś dostępnych w popularnych rozwiązaniach. Jednym z takich dodatków był opis konta wyświetlany obok nazwy kontaktu (co różni się od implementacji tej funkcji w Telegramie). Funkcje te trafiły na Instagram dla polskich użytkowników.

Nową funkcję można zauważyć po otwarciu aplikacji Instagram. Obok zdjęć profilowych pojawi się pasek u góry z kontaktami i opisami. Tak, opisy są dokładnie takie same jak za czasów GG.

Statusy

Tutaj możemy dodawać sobie różne rzeczy. Z tego co pamiętam, moi znajomi z Gadu Gadu wpisywali faktyczny status (np. zaraz wracam albo nie zawracaj sobie głowy), a inni dodawali jakieś "pełne emocji i głębi" zdania. Ba! Opisy te były umieszczane na stronach internetowych i każdy mógł sobie wybrać co chciał.

Dodawanie opisu

Opis nazywa się Notatki na Instagramie i można go dodać do swojego profilu, naciskając znak plus obok niego. Opis jest ograniczony do 60 znaków i może zawierać emotikony oraz tekst. Opisy są wyświetlane przez 24 godziny, podobnie jak Historie.

Źródło: Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG przez Google News!