Środa, 19 czerwca 2024

Jak odblokować bootloader w Xiaomi?

23 sierpnia 2022

Od kiedy Xiaomi zaczęło blokować bootloadery, minęło już trochę czasu. Wszystkie modele wydane po 2015/2016 roku, począwszy od Mi4c mają zablokowany bootloader. Ale nie martwcie się! Zmieńmy ten stan i bierzmy się do pracy!

Na początku zadajmy sobie pytanie co robi odblokowanie bootloadera. Odblokowane telefony BL mają możliwość wgrania nieoficjalnego oprogramowania custom roms, np. MIUI Polska.

1 Zamówmy coś przez internet!

1.0 Zacznijmy od zalogowania się na konto Xiaomi

. Jeśli go nie masz, to musisz je założyć. Wszystkie dane, takie jak kraj, numer telefonu, adres e-mail, powinny być poprawne. Chociaż pożądane jest, aby nasz sprawdzian bezpieczeństwa osiągnął 100 punktów, nie jest to konieczne.

1.1. Teraz musimy zapytać Xiaomi o zgodę na odblokowanie BL. Przejdź do miui.com/unlock, i kliknij " Unlock Now

".1.2. Musimy wypełnić wniosek, o odblokowanie. Jeśli sesja przeglądarki jest nadal aktywna, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na stronę. Zaloguj się ponownie, jeśli sesja przeglądarki nie jest aktywna. Aby przywrócić język angielski, kliknij English, jeśli język został zmieniony na chiński.

1.3 Po zalogowaniu się, zostaniesz poproszony o wybranie swojej nazwy użytkownika

forum MIUI .

1.4 Teraz przejdziemy do strony Unlock Your Mi Phone, aby zastosować

Kliknij ponownie Unlock, aby zostać przekierowanym z powrotem na właściwą stronę. Pierwsze pole prosi o podanie imienia i nazwiska lub tylko imienia. Drugie pole pozwala na wpisanie numeru telefonu. Wpisujemy proste angielskie zadanie, które ma nas zmotywować, np. "I want custom ROM installed". Po potwierdzeniu warunków wciskamy zielony przycisk Apply Now.

1.5 Następnie zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu z SMS-a

To przeniesie nas na wcześniej wspomniany numer.

1.6. Po zweryfikowaniu numeru czekamy na zatwierdzenie

Aby odblokować BL. Choć proces ten może trwać nawet trzy tygodnie, to zazwyczaj jest znacznie szybszy. Diamentowa ranga na forum en.miui.com może zwiększyć Twoje szanse na szybsze uzyskanie zatwierdzenia. Choć Xiaomi wysyła nam SMS-a informującego o rozpatrzeniu naszego wniosku, nie zawsze otrzymujemy powiadomienie. Zalogowanie się do Mi Unlock pozwoli potwierdzić, że wyraziliśmy zgodę. Kliknięcie przycisku Unlock Now spowoduje przejście do strony Mi Unlock. Oznacza to, że zgoda została udzielona.

2 A teraz coś dla telefonu!

2.1 W tym momencie powinniśmy zalogować się na nasze konto Xiaomi

2.2 Następnie wchodzimy w Ustawienia > Informacje o telefonie w przypadku MIUI 8 lub Ustawienia> Urządzenie > Pełna specyfikacja w przypadku MIUI 9. Kliknij na MIUI Version jeszcze pięć razy, aż pojawi się komunikat, że jesteś deweloperem/developerem

2.3 Następnie przejdź do Ustawienia > Opcje programowania. Tutaj będziesz musiał włączyć usuwanie blokady OEM i debugowanie USB. W następnej kolejności wejdziemy w Mi Unlock Status. Następnie zostaniemy przeniesieni do kolejnego kroku, gdzie naciskamy Add Account. Musisz poczekać 72 godziny

Aby odblokować bootloader, możesz dodać konto!

3. Zabierzmy się za komputer!

3.1 Pobierz program

Mi Unlock Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, Nie trzeba go instalować. Po prostu rozpakuj plik zip za pomocą, na przykład, programu 7-zip.

3.2 Akceptujemy regulamin aplikacji (Agree) logując się na to samo konto .

Jak w telefonie.

3.3 Sprawdzenie możliwości zatwierdzenia

następuje.

3.4. 3.4.

tryb. Oto jak to działa: Wyłączamy telefon, a następnie włączamy go ponownie, wciskając jednocześnie przyciski Power i Volume. Jeśli nam się uda, króliczek MiTu będzie miał dostęp do Androida poprzez przyciski telefonu.

3.5 Następnie naciśnij przycisk Unlock

Aby operacja zakończyła się sukcesem, musi być wykonana poprawnie.

3.6. Pojawia się zielony komunikat " Odblokowanie zakończone sukcesem" informuje, że bootloader został odblokowany.

3.7. Ponownie uruchamiamy nasz telefon i voilà ?

Gdy już odblokowaliśmy bootloader, czas przejść do części zabawy - wyboru odpowiedniego recovery dla telefonu.