Niedziela, 19 maja 2024

Jak uruchomić gry Pegasus na Mi Box S

5 października 2022

Czy wspominacie czasy Pegasusa, Ten czcigodny klon NES-a cieszył się w wielu polskich domach i zapewniał godziny rozrywki. Mamy poradnik dla każdego, kto posiada Mi Box S i chce ponownie zagrać w kultowe tytuły.

Jesteśmy wdzięczni Michałowi Kowalskiemu, członkowi naszej grupy Xiaomi Polska, za pomysły i wsparcie merytoryczne podczas tworzenia tego poradnika!

Co powinieneś przygotować?

Musimy mieć kilka rzeczy, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Co to są za rzeczy? To są ich nazwy:

  • Mi Box S (oczywiste).
  • Kompatybilny kontroler gier do Mi Boxa (nie ma znaczenia czy przewodowy czy bezprzewodowy; ja użyłem przewodowego Logitech Chillstream).
  • Emulator NES (taki iNES, do pobrania ze Sklepu Play)
  • Menedżer plików dla Android TV (np. FX File Explorer)
  • ROM-y online (lub pliki gier)
  • Pendrive

Gdy mamy już to wszystko, możemy zabrać się do pracy.

FX File Explorer File Manager iNes Emulator

Zróbmy z Mi Box S emulator!

Musimy upewnić się, że mamy wystarczającą ilość tytułów do aplikacji, która pozwala nam emulować gry. W sieci jest ich wiele, więc każdy może znaleźć jakiś dla siebie. Super Mario Bros było jedną z moich ulubionych gier wszech czasów. Po pobraniu należy skopiować plik z pendrive'a do dowolnego innego folderu.

Po zapisaniu gry na pendrive możemy przerzucić ją do Mi Boxa za pomocą menadżera plików. Eksplorator plików FX, z którego korzystałem, mimo że jest w języku angielskim, jest bardzo intuicyjny i nie powinniście się w nim pogubić. Przeniosłem grę do folderu "Download", a także utworzyłem folder "NES". To łatwe do zapamiętania i wygodne na przyszłość.

Możemy teraz przejść do naszego emulatora. Jako przykład użyję iNES, ale możecie użyć dowolnego emulatora, wiele z nich jest dostępnych w Sklepie Play. Po tym, jak uruchomiliśmy iNES, przewiń w dół do sekcji "Foldery". Przejdź do folderu, w którym zapisaliśmy nasz plik gry (w moim przykładzie Download/NES), a następnie kliknij na niego. Gra powinna się teraz uruchomić.

Aby wyjść z gry, naciśnij przycisk Guide (jeśli Twój pad wygląda jak ten od Xboxa), lub obie gałki analogowe. Otworzy się wtedy menu, które pozwoli nam wyjść z gry lub zmienić ustawienia. Jeśli pad nie działa jak należy, można również zmienić konfigurację jego przycisków.

I to wszystko!!! Rozgrywka jest już dostępna dla nas, abyśmy mogli się nią cieszyć. Proste, prawda?

Co o tym sądzisz? Powiedz nam, jakie inne gry lubisz!

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!