Niedziela, 19 maja 2024

Jak zmienić soft w Xiaomi M365 Pro i M365 Pro?

11 sierpnia 2022

Hulajnogi elektryczne od Xiaomi cieszą się dużą popularnością. Te skutery są niezwykle popularne, a użytkownicy stworzyli oprogramowanie alternatywne krótko po ich wydaniu. Modyfikacja jest dość łatwa. Jednak jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, aby zapewnić, że wszystko pójdzie gładko i bezpiecznie. A więc zaczynajmy!

Wszystkie dokonane modyfikacje są na własne ryzyko!

Generator oprogramowania dla skutera Xiaomi

Jeszcze jakiś czas temu byliśmy skazani na używanie generatorów w języku angielskim. Dla wielu osób nie jest to problem, ale opisy nie zawsze były jasne i dokładne. Emkowo.pl przygotowało generator softu dla Xiaomi M365 Pro i M365 Pro. Jest on również w całości po polsku! Znajdują się w nim predefiniowane ustawienia fabryczne, a także przetestowane modyfikacje wentylatorów. Można też dostosować każdy parametr do swoich preferencji.

Bądź świadomy, że zmiana jakichkolwiek parametrów poza (lub poniżej) ustalonego zakresu może spowodować nieodwracalne szkody. Jeśli nie masz wiedzy technicznej lub nie jesteś pewien co robisz, polecam skorzystać z gotowych rozwiązań. Są one bezpieczne i zostały przetestowane przez wielu użytkowników. Chociaż generatory M365 Pro i M365 Pro oferują różne opcje, oba mogą być użyte do wygenerowania oprogramowania. Gdy wybierzemy wszystkie opcje, naciskamy przycisk generate i oprogramowanie zostanie pobrane na nasz komputer lub smartfon.

Warto przeczytać: Xiaomi M365 Pro - recenzja hulajnogi elektrycznej

Stworzyłem soft, co teraz?

Pierwszy krok w tworzeniu softu to tak naprawdę połowa sukcesu. Następnie musimy przenieść oprogramowanie na nasz smartfon. Aplikacja dostępna jest zarówno na smartfony z systemem Android, jak i na telefony z systemem IOS. Po zainstalowaniu aplikacji możemy wgrać oprogramowanie. Najpierw włączamy skuter i szukamy aplikacji w M365 DownG. Następnie musimy sprawdzić wersję oprogramowania (Cherk Ver), a potem wgrać oprogramowanie. Po kilku sekundach otrzymamy komunikat potwierdzający, że soft został wgrany poprawnie. Będziemy mogli cieszyć się znacznie większą mocą, prędkością maksymalną i nie tylko.

Przeczytaj też naszą recenzję hulajnogi elektrycznej Xiaomi Mijia M365

Czy to się opłaca

Na to pytanie każdy użytkownik musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Oczywiście każdy użytkownik chce mieć możliwość szybszego przyspieszenia lub osiągnięcia wyższej prędkości maksymalnej. W przypadku M365 Pro i M365 Pro zostały one ograniczone przez oprogramowanie producenta. Modyfikacja systemu jest tak prosta, jak pobranie tych zabezpieczeń. Musimy pamiętać, że zwiększenie mocy silnika może drastycznie zmniejszyć dystans, jaki możemy przejechać na jednym ładowaniu. Nieumiejętne modyfikacje parametrów mogą spowodować, że skuter nie włączy się ponownie. Nie musisz się martwić, jeśli korzystasz z gotowego oprogramowania lub robisz to z głową.

A co z gwarancją?

Wraz z pytaniami o modyfikacje systemu dla skuterów Xiaomi, częstym tematem jest temat gwarancji. Modyfikacja oprogramowania spowoduje utratę gwarancji. Na to pytanie można odpowiedzieć w prosty sposób. Jeśli odpowiednio przygotujemy skuter do wysyłki do serwisu, to nie. Gdy sprzęt się włączy, możemy pobrać aplikację Mi Home, aby się połączyć. Momentalnie otrzymamy komunikat dotyczący dostępnej aktualizacji oprogramowania. Zmieniony soft będzie traktowany jako starsza wersja. Akceptujemy aktualizację i po zakończeniu procesu nasz sprzęt jest czysty. Jeśli skuter się nie włączy, nie będziemy w stanie go naprawić. Serwis nie zweryfikuje jednak oprogramowania, które zostało pobrane na urządzenie. Nie stracisz gwarancji, jeśli zmodyfikujesz M365 lub M365 Pro z polskiej dystrybucji.

Czy używacie zmodyfikowanego oprogramowania na swoich hulajnogach Xiaomi Podzielcie się proszę swoimi przemyśleniami w komentarzach!