Środa, 19 czerwca 2024

Jak zrobić kopię zapasową zdjęć za pomocą Google Photos [poradnik].

31 sierpnia 2022

Każdego dnia wykonujemy wiele zdjęć za pomocą naszych smartfonów. Nie zawsze chce nam się je wszystkie zapisywać, więc trzymamy je na telefonach. Warto mieć przynajmniej jedną kopię zapasową, w czym może pomóc Google Photos.

Co to jest Google Photos - instalacja?

Prawdopodobnie masz konto Google, jeśli używasz telefonu z systemem Android. Polegasz na Google w swoim dniu, aby korzystać z YouTube, wyszukiwania Google i Gmaila. Istnieje wiele alternatyw, ale wygoda jest tym, co ludzie cenią. Google stworzyło aplikację, która pozwala na tworzenie kopii zapasowych zdjęć. Ale nie jest ona przeznaczona tylko dla użytkowników iOS. Zacznijmy od pobrania aplikacji Google Photos. Jest ona dostępna również dla użytkowników iOS.

  • Zdjęcia Google w Sklepie Play
  • Zdjęcia Google w iTunes

Możliwe, że ta aplikacja istnieje już na waszym smartfonie z Androidem. W przypadku czystego Androida jest to domyślna aplikacja galerii.

Kopia zapasowa

Włączenie kopii zapasowej jest bardzo proste. W moim przypadku zauważyłem, że funkcja synchronizacji została wyłączona zaraz po uruchomieniu aplikacji. Informuje o tym przekreślona chmurka.

Aby skonfigurować kopię zapasową i ją uruchomić, naciśnij trzy poziome kropki w lewym górnym rogu. Następnie należy wybrać opcję Kopia zapasowa i synchronizacja.

Aplikacja zapyta, czy chcemy przechowywać zdjęcia w wysokiej czy oryginalnej jakości. Pierwsza opcja będzie nas kosztować miejsce w Google Drive (15GB), ale zdjęcia w wysokiej jakości są nieograniczone. Ta opcja jest zalecana, ponieważ szybko się zapełnia i można przechowywać tylko 15 GB.

Proces kopiowania można jeszcze bardziej skonfigurować. Możesz dołączyć dodatkowe foldery oprócz zdjęć wykonanych przez aparat. Zdjęcia są domyślnie przesyłane za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Możliwe jest jednak przesyłanie zdjęć za pośrednictwem danych komórkowych.

Synchronizacja z komputerem

Google stworzyło program, który pozwala na synchronizację zdjęć z komputera. Możesz synchronizować zdjęcia z komputera, jeśli nie masz wszystkich ważnych zdjęć na swoim smartfonie.

Pobierz program do synchronizacji z komputerem tutaj. Jest on bardzo łatwy w użyciu. Będziesz musiał zalogować się na swoje konto Google, aby go zainstalować.

Następnie wybierz foldery, które chcesz zsynchronizować i kliknij Start. Postęp jest sygnalizowany ikoną w zasobniku.

Zdjęcia dostępne do pobrania

Wszystkie zsynchronizowane zdjęcia będą teraz wyświetlane w aplikacji Zdjęcia Google. Oznacza to, że możesz teraz pokazać znajomym zdjęcia z wakacji sprzed roku, jeśli kupisz nowy telefon. Nie zapomnij o oryginalnych zdjęciach.

Możesz również uzyskać dostęp do zdjęć za pomocą przeglądarki internetowej, która obsługuje photos.google.com otwarte.

To nie jest jedyny sposób na automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Kolejną opcją jest Microsoft OneDrive.

Skomentuj poniżej, aby podzielić się swoją obecną metodą tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Czy jesteś osobą, która dobrze radzi sobie z tworzeniem kopii zapasowych?

Chciałbyś zobaczyć samouczek dotyczący innych funkcji Zdjęć Google?