Piątek, 19 lipca 2024

Państwo Środka zyskuje na sile. 2019: rok chińskich smartfonów

9 lipca 2023

Nadszedł koniec 2018 roku i nadszedł czas, aby spojrzeć na podsumowania sprzedaży i rankingi. W Chinach przez ostatnie 12 miesięcy rządził Huawei Xiaomi OPPO Vivo!

Chińscy producenci zyskują na sile

Nie jest nowością, że Chińczycy wolą kupować smartfony od firm z Państwa Środka. W rzeczywistości chińscy producenci zwiększali swój udział w rynku w każdym kolejnym kwartale w ciągu ostatnich kilku lat, podczas gdy giganci tacy jak Samsung i Apple tracili zwolenników. W 2018 roku Xiaomi Huawei OPPO Vivo i OPPO odpowiadały aż za 80% sprzedaży telefonów w Państwie Środka. To naprawdę imponujący wynik. Inne firmy zawsze starają się nadepnąć im na odcisk. Gionee nie odniosło w tym roku większego sukcesu, a Smartisan stara się dotrzeć do większej liczby klientów. Ale nie przyjdzie to łatwo.

Najnowsze badania Digitimes Research pokazują, że czterema największymi producentami smartfonów w 2019 roku będą Samsung, Apple i Xiaomi. Oczekuje się, że Huawei będzie pierwszą firmą, która sprzeda 100 milionów urządzeń na całym świecie, a następnie Samsung i Apple. Oczekuje się, że OPPO, Vivo i inne firmy będą tuż za nimi, ze sprzedażą na poziomie 70-90 milionów sztuk. Inne firmy prawdopodobnie pozostaną w tyle za pierwszą szóstką. Czterech z sześciu czołowych producentów telefonów będzie pochodzić z Państwa Środka. Digitimes Research szacuje, że w 2019 roku łączna liczba sprzedanych smartfonów nie przekroczy 1,5 miliarda. Powodem tego jest wprowadzenie sieci 5G. Najbliższe 12 miesięcy nie wystarczy na globalne wprowadzenie tej technologii, dlatego przeciętni użytkownicy mogą nie widzieć sensu w wymianie telefonu.

Przełom nastąpi w 2020 roku, kiedy sprzedaż osiągnie 1,5 miliarda sztuk. Plany wskazują, że sieć 5G ma się szybko rozwijać w przyszłym roku. Oznacza to, że być może w wielu miejscach na świecie, a być może nawet w Polsce, będziemy mogli cieszyć się szybszym i bardziej niezawodnym internetem. Są to oczywiście jedynie przewidywania analityków rynku. Jednak organizacje takie jak Digitimes Research są ekspertami w tworzeniu takich prognoz i często okazuje się, że ich przewidywania odzwierciedlają rzeczywistość.

Czy posiadasz urządzenie wyprodukowane przez jednego z chińskich gigantów? Prosimy o komentarz!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!