Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja Garmin Enduro

12 sierpnia 2022

Garmin Enduro nie jest najlepszym zegarkiem w bogatej kolekcji wearables firmy Garmin, ale jest tym, który ma prawdopodobnie największy czas pracy na baterii. Jeśli jesteś skłonny wydać duże pieniądze na mniej regularne ładowanie i chcesz dobrego połączenia funkcji sportowych i smartwatcha, nadal jest wiele do polubienia w Enduro.

Zalety

 • Duża żywotność baterii
 • Lżejsza opcja tytanowa
 • Solidne śledzenie sportu

Wady

 • Tylko nawigacja okrężna
 • Brak odtwarzacza muzyki
 • Nie jest tani

Wstęp

Garmin Enduro to najnowszy zegarek w stale rosnącej kolekcji firmy Garmin, stworzony z myślą o sportowcach uprawiających sporty wytrzymałościowe, wyposażony w baterię o długiej żywotności.

Dzięki technologii soczewki Power Glass do ładowania słonecznego i funkcjom zarządzania energią, Enduro może działać przez wiele miesięcy, a nawet potencjalnie przez rok, a wszystko to przy jednoczesnym dostępie do dużych funkcji śledzenia sportu i smartwatcha.

Podobnie jak większość zegarków Garmin, urządzenie oferuje mnóstwo trybów śledzenia i funkcji skoncentrowanych na ruchu na świeżym powietrzu. Najważniejsze z nich to możliwość lepszego śledzenia VO2 Max podczas biegu po szlakach, solidne usługi nawigacyjne oraz analityka po pracy, która ma na celu upewnienie się, że nie przesadzasz.

Kosztujący 699,99 funtów Enduro nie jest tani i plasuje się w tej samej klasie co drogie zegarki, takie jak Garmin Fenix 6 i Coros Vertix 2. Pytanie brzmi, czy ta wysoka cena daje Ci jeden z najlepszych zegarków sportowych w branży? Poddaliśmy go testowi, aby się o tym przekonać.

Projekt

 • Transfleksyjny, zawsze włączony wyświetlacz
 • Waga 61g (tytan) lub 71g (stal nierdzewna)
 • 51 mm obudowa
 • Zdejmowane paski o długości 26 m

Garmin Enduro z pewnością nie jest małym zegarkiem - jego 51 mm polimerowa obudowa mierzy 14,9 mm grubości. Oznacza to, że zajmuje podobną powierzchnię nadgarstka jak Garmin Fenix 6X i Coros Vertix 2.

Garmin oferuje go z tytanowymi lub nierdzewnymi ramkami, co ma wpływ na wagę zegarka i na to, jak się go nosi na co dzień. Próbowałem zarówno tytanu i stali nierdzewnej wersji i tytanu jest zauważalnie lżejsze. Choć nie przychodzi na dodatkowe koszty, popychając cenę do 799,99 funtów z 699,99 funtów zapłacisz za wersję ze stali nierdzewnej.

Ciała przypadku są dopasowane do nowego ultrafit nylonowego paska, który pomaga utrzymać rzeczy lekkie. Pasek oznacza, że nadal można utrzymać zegarek pod prysznicem lub gdy jesteś w wodzie. Odkryłem, że podczas gdy ten pasek jest miły i wygodny, zaczyna wykazywać oznaki zużycia na końcu zapięcia paska po kilku tygodniach ostrego użytkowania. Na szczęście są to paski, które możesz zmienić i używają one końcówek w stylu springbar, aby pomóc Ci zmienić coś nowego.

W zegarku znajduje się standardowa nawigacja z pięcioma fizycznymi przyciskami, którą można znaleźć w większości urządzeń Garmin, aby pomóc w poruszaniu się po ekranach zegarka. Ale odkryłem, że prawy górny przycisk ma bardziej teksturowane wykończenie. To oznacza, że jest to przycisk, który służy do uruchamiania ekranu śledzenia sportu. Jeśli pochodzisz z inteligentnego zegarka, ostrzegam, że nie dostaniesz tutaj ekranu dotykowego. Jeśli chcesz Garmin z jednym z nich, trzeba będzie spojrzeć na jego serii Venu. Jest to 1,4-calowy, 280 x 280 rozdzielczości transflective wyświetlacz, który jest ładny rozmiar do absorbowania statystyki w ruchu i oferuje silną widoczność w jasnych warunkach oświetlenia zewnętrznego. Masz także podświetlenie, które pomoże Ci także w nocy.

Jak wszystkie zegarki Garmin, Enduro nadaje się do użytku w wodzie i oferuje możliwość pływania w basenie i na wodach otwartych. Ocena wodna 10ATM nie jest najwyższą ochroną, jaką można znaleźć na Garminie, ale oznacza, że można go zanurzyć na głębokość do 100 metrów. Przetestowałem go pod kątem pływania w pomieszczeniach i na zewnątrz i mogę potwierdzić, że Enduro trzyma się w wodzie.

Śledzenie i funkcje

 • Duży zbiór trybów śledzenia sportu
 • Nawigacja za pomocą okrężnej drogi (Breadcrumb)
 • Obsługa płatności Garmin Pay
 • Obsługa wielu systemów satelitarnych
 • Dane VO2 Max z trasy

Enduro jest przystosowany do spędzania dużej ilości czasu na zewnątrz, co znajduje odzwierciedlenie w jego funkcjach i działaniach, które może śledzić.

Główne funkcje śledzenia to bieganie (w tym tryby trail i ultra), jazda na rowerze, pływanie, a także dedykowany tryb golfowy. Oferuje również śledzenie dla takich jak wędrówki, kolarstwo górskie, wioślarstwo i kajakarstwo z metrykami specyficznymi dla danej aktywności w ofercie. Nie obejmuje działań wewnętrznych zbyt, więc będzie działać z indoor cycling, surfing i wioślarstwo wśród innych niszowych dążeniach.

Biegacze, a w szczególności biegacze długodystansowi, zostaną przyciągnięci do Enduro. To dlatego, że otrzymujesz dedykowany tryb biegu ultra z licznikami odpoczynku uwzględniającymi zatrzymywanie się na stacjach pomocy podczas wyścigów. Teraz dostępne są szacunkowe dane Trail VO2 Max, które lepiej uwzględniają teren terenowy. Podczas testów nie stwierdziłem, aby szacunki różniły się znacząco od szacunków opartych na drogach.

Jeśli chodzi o śledzenie biegu, to w porównaniu z Fenix 6 Pro firmy Garmin wypada dobrze z punktu widzenia dokładności. Stwierdziłem, że GPS działa szybko i sprawnie i jest odpowiednio dokładny dla biegów drogowych i terenowych w większości podstawowych pomiarów. Wbudowany czujnik tętna firmy Garmin jest dobry do biegów o stałym tempie, ale jak wiele zegarków, chwytając czujnik tętna na klatkę piersiową i parując go z nim, uzyskasz bardziej wiarygodne dane dla biegów o wysokiej intensywności. To nie był najgorszy wykonawca przeciwko monitora pasa piersi, ale jeśli chcesz, aby jak najwięcej z pokładu tętna oparte wgląd, złapać pas piersi.

Oprócz śledzenia otrzymujesz mnóstwo dodatkowych danych i spostrzeżeń. Urządzenie Enduro może monitorować aklimatyzację do upałów i wysokości, oferować sugerowane treningi i korzystać z ulepszonego doradcy regeneracji firmy Garmin. Wgląd w obciążenie treningowe i efekt treningu pozwala lepiej zrozumieć poziom wytrenowania oraz to, czy ćwiczysz wystarczająco dużo, czy za dużo.

Niektóre z tych funkcji powinny być traktowane bardziej jako wskazówki, co jest przydatne dla każdego, kto nie poradził sobie z niektórymi bardziej przytłaczającymi aspektami korzystania z jednego z bogatszych w funkcje zegarków firmy Garmin.

Dla rowerzystów dostępne są przydatne dodatki, takie jak ulepszona wersja trybu Climbpro firmy Garmin, która teraz dodaje lepszą obsługę szlaków, aby pomóc w planowaniu podjazdów i zjazdów na trasie. W trybie kolarstwa górskiego dodano nowe dane metryczne, które pozwalają uzyskać więcej informacji o pokonywanych szlakach.

Podobnie jak większość zegarków Garmina z najwyższej półki, Enduro oferuje funkcje nawigacyjne i możliwość przesyłania tras do zegarka. Nie posiada on bogatej obsługi map dostępnej w zegarkach Garmin z serii Fenix, zamiast tego oferuje prostszą nawigację typu breadcrumb, którą można znaleźć również w tańszych zegarkach Garmin. Ta nawigacja powinna być wystarczająco dobra dla większości, ale szkoda, że Enduro nie posiada jednej z najlepszych funkcji dostępnych w zegarkach Garmin.

Z dala od śledzenia sportów, masz funkcje, takie jak codzienne śledzenie aktywności i monitorowania snu, który nie ma tendencję do być trochę ciężka ręka w zawyżaniu długości snu w porównaniu do tego, co można uzyskać z Fitbit lub Polar najnowsze zegarki. Wraz z monitorowaniem tętna i stresu, jest czujnik pulsu do monitorowania poziomu tlenu we krwi 24/7 lub tylko podczas snu, ale robi to będzie poważnie wpływać na żywotność baterii.

Dobrze jest widzieć, że duże funkcje bezpieczeństwa firmy Garmin są również tutaj. Istnieje wsparcie dla Livetrack i grupowych trybów Livetrack i jest wykrywanie zdarzeń i tryby pomocy, które działają tak długo, jak masz podłączony telefon w pobliżu.

Wszystkie zegarki firmy Garmin działają bardziej jak smartwatche i nie inaczej jest w tym przypadku. Jest to zegarek, który współpracuje z urządzeniami z systemem Android i iOS, umożliwiając wyświetlanie powiadomień, dokonywanie płatności za pośrednictwem usługi Garmin Pay, a użytkownik ma pełny dostęp do sklepu Connect IQ firmy Garmin, w którym może pobierać aplikacje natywne i aplikacje innych firm, tarcze zegarków, pola danych i widżety.

Jedyną funkcją smartwatcha, która nie została uwzględniona, jest odtwarzacz muzyki. Jako zauważalny funkcji drenażu energii, to nie wszystko, że zaskakujące, że został wycięty, jednak. Obsługa powiadomień działa wystarczająco dobrze, podobnie jak kontrola muzyki i jego uprawnienia smartwatch powinien być wystarczający dla większości tych, którzy nie zdesperowani do korzystania z mnóstwa aplikacji.

Żywotność baterii

 • Do 65 dni w trybie smartwatcha (z baterią słoneczną)
 • Do 1 roku w trybie oszczędzania baterii
 • Czas pracy baterii GPS do 80 godzin
 • Funkcje menedżera energii

Czas pracy na baterii to miejsce, w którym Garmin chce wyróżnić Enduro z tłumu. Nie podaje pojemności upakowanej tu baterii, ale mówi o kilku dużych liczbach.

W ogólnym trybie smartwatcha można uzyskać coś od 50-65 dni. Możesz uzyskać te 65 dni, gdy czynnik w mocy słonecznej Enduro. Trzeba będzie również upewnić się, że zegarek był na zewnątrz przez 3 godziny w warunkach 50.000 lux, aby upewnić się, że trafisz te duże liczby jednak. W Wielkiej Brytanii, gdzie niebo jest często zachmurzone, że jest dość wysokie zamówienie.

Po wprowadzeniu śledzenia GPS do użytku, Enduro jest w stanie wytrzymać 70-80 godzin. Istnieje również tryb maksymalnej baterii GPS i tryb baterii ekspedycyjnej, które będą próbkować dane GPS w dłuższych odstępach czasu, aby zwiększyć żywotność baterii. Tryb ekspedycji może zapewnić Ci nawet 95 dni. Jest nawet bardzo podstawowy tryb zegarka, który jest w stanie iść rok. Po prostu nie będziesz w stanie korzystać z wielu funkcji.

Udało mi się używać Enduro przez ponad miesiąc z regularnym śledzeniem GPS, włączonymi powiadomieniami, ciągłym monitorowaniem tętna, codziennym śledzeniem aktywności i monitorowaniem snu. Korzystanie z GPS przez długi czas, w tym 3-godzinny, 20-minutowy maraton, nie spowodowało wgniecenia baterii w naprawdę niepożądany sposób. Zegarek był używany w pełnym trybie GPS i sparowany z paskiem na piersi HRM-Pro firmy Garmin.

Nie użyto również funkcji menedżera energii firmy Garmin, która pozwala wyłączyć funkcje, z których nie korzystasz regularnie i które mogą wymagać dużej ilości energii. Urządzenie naprawdę ma imponującą wytrzymałość, niezależnie od tego, czy korzystasz z niego intensywnie, czy oszczędnie, jeśli chodzi o śledzenie.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Chcesz mieć zegarek outdoorowy z dużą baterią:

Garmin mówi o wielkich liczbach dla Enduro i w oparciu o mój czas, to naprawdę dostarcza na froncie

Chcesz mieć najbardziej bogaty w funkcje zegarek Garmin

: Za tę cenę można by się spodziewać, że Enduro zapewni Ci wszystko, co Garmin ma do zaoferowania. Niestety, brakuje w nim kilku ważnych funkcji, takich jak pełne mapowanie.

Myśli końcowe

Garmin Enduro nie jest najlepszym zegarkiem Garmina, jaki można kupić, ale z pewnością jest najlepszy, jeśli chodzi o czas pracy baterii. Kupując go w wersji tytanowej, otrzymujesz duży zegarek, który jest lekki w noszeniu, ale jego cena jest dość wysoka. Fenix 6 Pro firmy Garmin wciąż wydaje się być mądrzejszym wyborem, ale jeśli naprawdę chcesz mieć tę ogromną baterię i te wspaniałe, podstawowe funkcje śledzenia, pomiaru i wglądu w treningi firmy Garmin, otrzymasz je w zegarku Enduro.

Jak testujemy

Dokładnie testujemy każdy recenzowany przez nas smartwatch. Korzystamy ze standardowych testów branżowych, aby odpowiednio porównać funkcje, a także używamy zegarka jako naszego głównego urządzenia przez cały okres recenzji. Zawsze mówimy o tym, co znaleźliśmy i nigdy, przenigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Noszony jako nasz główny smartwatch podczas okresu testowego

Porównanie danych o tętnie z dedykowanymi urządzeniami do pomiaru tętna

Porównanie GPS obok siebie z naszymi najlepiej punktowanymi smartwatchami

FAQs

Czy urządzenie Garmin Enduro działa zarówno z systemem iOS, jak i Android?

Tak, jest pełne wsparcie dla obu platform