Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja Nurabudów

5 sierpnia 2022

Nurabuds to prawdziwie bezprzewodowe słuchawki, które można wypożyczyć zamiast kupować, a miesięczne koszty nie są zbyt wysokie. Jednak niektóre technologie są nieco przestarzałe, a jeśli planujesz używać ich przez rok lub dłużej, możesz uzyskać lepszą jakość dźwięku, kupując kolejną parę.

Zalety

 • Przyjemnie bogate basy i sub-basy
 • Nowatorski sposób na (jakby) posiadanie słuchawek
 • Nuranow obejmuje jednorazową usługę wymiany

Wady

 • Ograniczona skuteczność ANC
 • Krótka żywotność baterii
 • Podstawowe podejście do średniego zakresu częstotliwości

Dostępność

 • UKRRP: 5 FUNTÓW
 • USARRP: 5$

Główne cechy

 • Aktywna redukcja hałasu
 • Słuchawki te wykorzystują mikrofony do monitorowania i eliminowania hałasu otoczenia. Nie jest to tak skuteczne, jak w przypadku niektórych konkurencyjnych par, ale zawsze jest mile widziane w transporcie publicznym i w mieście.
 • Nuranow Nie kupujesz tych słuchawek od razu, ale zamiast tego płacisz miesięczną opłatę za pośrednictwem usługi o nazwie Nuranow. Jest ona powiązana z kontem Nura, więc gdy przestaniesz płacić, nie będziesz mógł dalej z nich korzystać
 • Czterogodzinna żywotność baterii
 • Te słuchawki wytrzymują około czterech godzin po naładowaniu, a czas ten wydłuża się do 10 godzin przy użyciu przenośnego etui do uzupełniania baterii w podróży. Nie są to najdłużej działające prawdziwe słuchawki bezprzewodowe, ale są niewielkie

Wstęp

Nurabuds to najbardziej konwencjonalne bezprzewodowe słuchawki douszne produkowane przez firmę Nura. Ale sposób, w jaki się je kupuje, jest wysoce nietypowy.

Nie kupujesz Nurabuds od razu. Płacisz £5/$5 każdego miesiąca, plus £19/$19 opłaty początkowej. W ciągu dwóch lat, kończysz płacąc £ 139. Ale to nie jest jak zakup pary słuchawek za pomocą "kup teraz, zapłać później" usługi takie jak Klarna.

Wadą takiej konfiguracji jest to, że twoje Nurabuds działają tylko podczas aktywnej subskrypcji. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z usługi, możesz być zmuszony do zapłacenia za zwrot słuchawek i może zostać obciążony za wszelkie uszkodzenia, które przekraczają to, co można uznać za zwykłe "zużycie".

Jest jednak kilka pozytywów. Nie jesteś uwikłany w długoterminową umowę. Możesz po prostu wypróbować je przez miesiąc, jeśli chcesz. Nura obiecuje aktualizację co 24 miesiące i jesteś częściowo ubezpieczony, jeśli coś pójdzie nie tak. Zgubiona, uszkodzona lub skradziona para? Nura wymieni Nurabuds raz w ciągu 24 miesięcy. To jedna z najcenniejszych ofert tego setupu.

Ten program nazywa się Nuranow. Za jego pośrednictwem można kupić inne pąki Nura - ale uwaga, Nurabudy to jedyne słuchawki niedostępne do kupienia osobno, bez abonamentu.

Czy są one tego warte? Nie dostaniesz tutaj żadnych klasycznych korzyści z dostrajania dźwięku Nura, skuteczność aktywnego usuwania szumów jest po prostu w porządku, czas pracy na baterii jest krótki - a Lypertek PurePlay Z3 2.0 brzmią bardziej wnikliwie. Oferują one jednak płynny dźwięk i dość kompletny zestaw funkcji bez konieczności płacenia znacznej sumy z góry.

Konstrukcja i cechy

 • Małe słuchawki o przyjemnie niewinnym wyglądzie
 • Stosunkowo krótki czas pracy na baterii
 • Aktywna redukcja hałasu jest mile widziana, ale nie jest najbardziej skuteczna

Nura zrobiła spore wrażenie trzy lata temu za sprawą Nuraphone. Były to pełnowymiarowe słuchawki z macką IEM wpinaną do uszu. Wszystko to było trochę dziwne.

Firma chciała, abyś zapomniał o wszystkich swoich lojalnościach wobec marek audio i spróbował czegoś nowego. Ale teraz Nura chce trochę własnej lojalności wobec marki, z "słuchawkami jako usługą" Nurabuds.

To znacznie bardziej zwyczajne słuchawki niż cokolwiek, co Nura wyprodukowała do tej pory. Nie są wyposażone w uwielbianą przez firmę technologię strojenia uszu, która mierzy reakcję tympanonu, aby dostosować dźwięk do uszu użytkownika.

Możesz importować profile wykonane za pomocą innych słuchawek Nuraphone za pośrednictwem aplikacji Nura, stosując je do Nurabuds. Ja jednak recenzuję te słuchawki jako samodzielne słuchawki, więc w większości przypadków nie będzie to miało znaczenia w tym artykule.

Nurabuds to słuchawki dobrze wyglądające na zewnątrz, funkcjonalne w środku. Każda słuchawka posiada logo Nura z ikonami w lustrzanym srebrze z tyłu, wokół powłoki z matowego plastiku. Wewnątrz znajduje się błyszczący plastik z przezroczystymi metalowymi stykami, służącymi do ładowania, gdy słuchawki zostaną włożone do małego etui.

Wygoda jest duża, a słuchawki posiadają wodoodporność IPX4, co jest wystarczające dla biegaczy i osób uprawiających sport. Musisz jednak zwracać uwagę na poziom naładowania, ponieważ żywotność baterii nie jest mocną stroną. Firma Nura ocenia je na cztery godziny użytkowania po jednym ładowaniu.

Taka żywotność baterii jest powodem, dla którego zajęło mi kilka lat, by przekonać się do prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Wyjdź na długi spacer i nie wytrzymałyby całego czasu, gdzie konkurencyjne pary, takie jak Lypertek PurePlay Z3 2.0 i Anker Soundcore Liberty, potrafią dobić do 7-10 godzin z jednego ładowania.

Ta garść dodatkowych godzin zbliża Cię do wytrzymałości starszych słuchawek bezprzewodowych z pałąkiem na szyję, a to wiele znaczy - przynajmniej dla mnie. Płacisz za to nieco większymi słuchawkami, ale powinieneś rozważyć, czy czterogodzinny czas pracy na baterii jest wystarczający, zanim podpiszesz się pod parą Nurabuds.

Komunikacja między słuchawkami też nie jest idealna. Od czasu do czasu możesz usłyszeć, jak dźwięk w jednym uchu wylatuje na ułamek sekundy, a następnie powraca. Jest to jednak coś, co firma Nura może poprawić poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego; połączenie z telefonem wydaje się być solidne jak skała.

W kilku obszarach Nurabuds wydają się być nieco do tyłu, zbyt. Nawet etui do ładowania używa micro-USB do ładowania zamiast USB-C - typ złącza, który nie jest już używany w najnowszych telefonach.

Nurabuds skorzystać z aktywnej redukcji hałasu, a tryb Ambient, który odtwarza trochę hałasu zewnętrznego przez sterowniki, aby umożliwić Ci usłyszeć, co dzieje się wokół ciebie. Są to funkcje, których nie spotyka się jeszcze w podstawowych słuchawkach bezprzewodowych. Czy Nurabuds są częścią tej klasy jest do dyskusji, biorąc pod uwagę koszt w ciągu dwóch lat.

Aktywna redukcja szumów jest przydatna, ale nie nadzwyczajna. Raczej łagodzi hałas o niskiej częstotliwości, niż całkowicie go eliminuje. Nie ma się wrażenia, że wokół nas wzniesiono mur, jak w przypadku najlepszych par słuchawek ANC. W rzeczywistości, kilka razy włączyłem i wyłączyłem go, aby sprawdzić, czy rzeczywiście działa. Nurabuds usuwają jednak niektóre dźwięki o niskiej częstotliwości, które w przeciwnym razie konkurowałyby z muzyką/podcastami.

Jakość dźwięku

 • Łatwy w obsłudze, bogaty dźwięk
 • Miękkie tony średnie nie oferują najbardziej hi-fi wrażeń słuchowych
 • Słuchawki obsługują profile Nura, ale trzeba je utworzyć z inną parą Nura

Nurabuds zawierają 10-milimetrowe przetworniki i obsługują kodeki AAC i aptX, a także podstawowy SBC. Mają technologię potrzebną do uzyskania dobrego dźwięku z Androida lub iPhone'a. Ale czy brzmią dobrze?

Te słuchawki wydają się być nastawione na swobodne, bogate doznania słuchowe. Mają lekko wzmocniony bas, z przyjemnie mocnym subbasem. Ma to związek z odrobiną boominess, ale łatwo jest zrozumieć, co Nura chce osiągnąć. Celem jest uzyskanie gęstego, przyjemnego dla ucha dźwięku, podobnego do tego, który można usłyszeć w słuchawkach z wyższej półki, gdy korzysta się z trybu Immersion.

Trochę dodatkowego basu i masy w zakresie niskich i średnich tonów nadaje słuchawkom gładkie i bogate brzmienie. Jest to zrównoważone przez dodatkową energię w górnym zakresie średnich tonów, która sprawia, że słuchawki nadal prezentują dobrze rozpoznawalną szczegółowość - a "ciepło" nie idzie za daleko i nie staje się audio budyniem.

Lubię używać Nurabudów do ćwiczeń, lub do chodzenia, słuchając bezkrytycznie. I to jest to, co większość z nas robi przez większość czasu, prawda?

Nie są to jednak najbardziej wnikliwe czy trójwymiarowe prawdziwe słuchawki bezprzewodowe, nawet jeśli ograniczymy konkurencję do zestawów poniżej 100 zł. Podejście Nury do średnicy kończy się brzmieniem nieco zbyt uproszczonym - gąbczaste podłoże w zakresie niskich tonów średnich z, czasami, nieco syntetycznie brzmiącym skwierczeniem w zakresie wysokich tonów średnich.

PureSound Z3 2.0 Lypertek'a mają bardziej przekonującą teksturę biegnącą przez cały zakres średnich tonów, a to prowadzi do dźwięku, który pokazuje większe poczucie wysokości, bardziej szczegółowe pole dźwiękowe stereo. Ta para ma również znacznie bardziej powściągliwy bas; w rezultacie są one bardziej zwinne rytmicznie. Jednakże, mogę sobie wyobrazić, że wiele osób preferuje bezkompromisowe, dodatkowe wyściełanie pary Nura.

Jednakże, ogólnie rzecz biorąc, Nurabudy są nieco podstawowe w brzmieniu ze względu na te średnie tony. Było to widoczne podczas stosowania jednego z moich profili strojenia Nura, stworzonego przy użyciu słuchawek Nuratrue. Średnica zaczęła brzmieć dużo bardziej jak z Lypertek PureSound Z3 2.0. Obrazowanie staje się bardziej skomplikowane, w dobry sposób, i zachowują one nieco bardziej basowe strojenie, które można docenić. Nie będziecie jednak mieli takiej opcji, jeśli kupicie po prostu Nurabudy.

Nura twierdzi, że dostroiła te słuchawki w odniesieniu do miliona sprofilowanych słuchaczy, a rezultat jest trochę "najniższym wspólnym mianownikiem" w porównaniu do najlepiej brzmiących par bezprzewodowych poniżej 100 funtów.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Chcesz wysokiej jakości parę bez początkowych nakładów

Nuranow jest ciekawym eksperymentem w sposobach "kupowania" słuchawek, pozwalając Ci wypróbować parę z wyższej półki, niż mógłbyś normalnie kupić bez wielkiego zobowiązania.

Jeśli faktycznie chcesz mieć swoje słuchawki na własność
Aby korzystać z tych słuchawek, trzeba mieć aktywną subskrypcję, więc może się to skończyć mniejszym wydatkiem, jeśli kupisz je od razu (i zadbasz o swoje słuchawki)

Uwagi końcowe

Nurabuds to solidne prawdziwe słuchawki bezprzewodowe, jeśli podoba Ci się pomysł cieplej brzmiących słuchawek z aktywną redukcją szumów, które możesz kupić w abonamencie, a nie bezwarunkowo.

Nie są to jednak najbardziej wnikliwe słuchawki wśród tych poniżej 100 zł, a krótki czas pracy na baterii oznacza, że nie nadają się do całodziennego użytku.

Upewnij się, że wiesz, co dostajesz, zanim zapiszesz się do Nuranow. To nie jest para, którą stopniowo spłacasz. To bardziej jak Netflix: przestań płacić, a nie możesz już używać słuchawek.

Jak testujemy

Każde recenzowane przez nas słuchawki dokładnie testujemy przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby prawidłowo porównać cechy. Zawsze powiemy Ci, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy, nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Testowane przez kilka tygodni

Sprawdzone w warunkach rzeczywistych

FAQs

Czy słuchawki Nurabuds są wodoodporne?

Są wodoodporne zgodnie z normą IPX4, co oznacza, że poradzą sobie z potem i odrobiną deszczu, ale nie zanurzeniem w wodzie.

Czy słuchawki Nurabuds są wyposażone w aktywną redukcję hałasu?

Te słuchawki mają funkcję ANC, choć nie jest ona najskuteczniejsza.

Czy słuchawki Nurabuds mogą korzystać z profili dźwiękowych?

Możesz importować profile do tych słuchawek, ale nie możesz ich tworzyć, więc optymalizacja dźwięku przez firmę Nura wchodzi w grę tylko wtedy, gdy posiadasz inną parę Nura.

Pogromca żargonu

AAC

AAC oznacza Advanced Audio Coding i jest stratnym kodekiem używanym głównie przez Apple i YouTube, aby zapewnić jakość dźwięku lepszą niż SBC (Sub-Band Coding).

aptX

Kodek aptX firmy Qualcomm może obsługiwać dźwięk o wyższej jakości niż sam Bluetooth.

ANC

ANC (Active Noise Cancellation) wykorzystuje układ mikrofonów w słuchawce do wykrywania częstotliwości dźwięku dochodzącego do słuchacza, a układ ANC tworzy odwrotną falę (tj. przeciwny dźwięk), aby stłumić wszelkie niepożądane zewnętrzne hałasy.