Środa, 19 czerwca 2024

Recenzja słuchawek Planet Buddies Volume Limited

4 sierpnia 2022

Słuchawki Planet Buddies Volume Limited łączą urocze wzory z limitem 85dB, aby chronić uszy dzieci przed uszkodzeniem słuchu.

Zalety

 • Ograniczenie głośności w celu ochrony małych uszu
 • Zabawne wzory
 • Przystępne ceny

Wady

 • Słaba równowaga tonalna
 • Wszystkie testowane przeze mnie pary wymagają gniazda 3,5 mm
 • Przycisk wielofunkcyjny nie działa z niektórymi urządzeniami

Wstęp

Planet Buddies to marka, której celem jest edukacja dzieci na temat zagrożonych zwierząt i globalnych problemów, które im zagrażają poprzez urządzenia audio.

Z pomocą kilku postaci - w tym pingwina, sowy, żółwia, wieloryba, pandy i tygrysa - Planet Buddies wykorzystuje opakowania nadające się do recyklingu, aby uczyć dzieci o tych zagrożonych zwierzętach, a także o tym, jak wszyscy możemy pomóc chronić Ziemię.

Ale czy słuchawki Volume Limited są dobre? Wypróbowałem trzy różne style Planet Buddies - Olive the Owl, Pippin the Panda oraz Colour and Swap, aby sprawdzić, czy są one odpowiednie dla najmłodszych w Twojej rodzinie.

Projekt

 • Pałąki na głowę są wygodne, regulowane i różnią się wielkością
 • Pary Olive the Owl oraz Colour and Swap składają się, aby zmieścić się w przenośnym etui
 • Opaski Kolor i Zamień można dostosować do własnych potrzeb, a w pudełku znajdują się kredki i karty.

Olive the Owls są najbardziej skromną parą słuchawek Planet Buddies, jaką wypróbowałem, jeśli chodzi o wygląd, bez uszu czy konfigurowalnych nauszników. Jednak różowo-brzoskwiniowy odcień był prawdopodobnie moim ulubionym z całej grupy, a projekt zawiera wiele wizualnych szczegółów, od sów na nausznikach do spadających liści usianych na pałąku.

Plastikowy pałąk można łatwo dopasować do mniejszych i większych głów, a wyściółka na pałąku i nausznikach sprawiła, że słuchawki są wygodne - chociaż wątpię, by Planet Buddies mieli na uwadze moją dorosłą głowę, gdy projektowali Olive the Owls.

Olive the Owls składają się zgrabnie, aby zmieścić się w dołączonym do zestawu konopnym etui.

Nie jest to najbardziej miękkie etui, a nadrukowane logo wygląda trochę tandetnie, ale materiał jest przyjazny dla środowiska i spełnia swoje zadanie, chroniąc słuchawki przed otarciami, gdy jesteś poza domem.

Słuchawki Pippin the Panda może nie mają najbardziej kompaktowej konstrukcji - nie składają się - ale z pewnością są najbardziej urocze z całej gromadki.

Słuchawki wykonane są z czarnego i białego plastiku, z wytłoczonymi na obu nausznikach rumianymi pandami z kreskówek. Sam pałąk owinięty jest miękkim filcowym materiałem z malutkimi uszami pandy wystającymi po obu stronach.

Pałąk wydaje się być najsłabiej dopasowany z trzech wypróbowanych przeze mnie słuchawek, przez co wydaje mi się, że będą one bardziej odpowiednie dla młodszych słuchaczy o mniejszych uszach. Nauszniki są również najbardziej pomarszczone, przez co wydają się bardzo tanie - chociaż nie jest to dokładnie zaskakujące, biorąc pod uwagę ich cenę 19,99 funtów.

W przeciwieństwie do innych par, Pippin the Pandas nie ma futerału do przenoszenia, a moim najlepszym przypuszczeniem jest to, że nie składają się tak jak pozostałe dwie słuchawki.

Słuchawki Colour and Swap to najlepsza para Planet Buddies dla młodych artystów i dzieci, które lubią wyrażać siebie. Dzieje się tak dlatego, że dzieci mogą faktycznie mieć rękę w projektowaniu sami.

W słuchawkach Colour and Swaps prostokątne nauszniki mają okienko, w które można wsunąć małe karty, aby dostosować wygląd.

Planet Buddies zawiera 12 już pokolorowanych kart, 12 kart z nakreślonymi wzorami gotowymi do pokolorowania oraz paczkę czterech kredek, dzięki czemu dzieci mogą w kreatywny sposób personalizować swoje słuchawki.

Moim największym zarzutem jest ograniczona gama kolorów i woskowa tekstura kredek, ale można je łatwo wymienić na dowolne inne długopisy, ołówki lub farby, które masz w domu.

Same słuchawki są dostępne w żywych kolorach różowo-niebieskim i niebiesko-zielonym, z tym samym regulowanym plastikowym pałąkiem, który można znaleźć w innych słuchawkach. Pałąk i nauszniki pokryte są sztuczną skórą, która okazała się podatna na zagniecenia i wgniecenia, ale nadal jest miękka i wygodna.

Pałąk wydaje się być największy z tych trzech słuchawek i jest nieco luźniej dopasowany w porównaniu do Olive the Owls, ale nie ma między nimi dużej różnicy w tym względzie.

Słuchawki Colour and Swap składają się i zawierają to samo etui z konopi, co Olive the Owls.

Żadna ze słuchawek nie zawiera oznaczenia IP dla wodoodporności.

Cechy

 • Przyciski wielofunkcyjne na przewodach Sowy Oliwki oraz Kolorów i Zamiany nie obsługują wszystkich urządzeń
 • Pandy Pippina nie mają przycisku wielofunkcyjnego
 • Pippin the Pandas ma dodatkowy port do udostępniania muzyki

Słuchawki Olive the Owl są przewodowe, w zestawie znajduje się kabel jack 3,5 mm. Na słuchawkach znajduje się przycisk wielofunkcyjny, który pozwala na pauzowanie/odtwarzanie, odbieranie połączeń, pomijanie utworów oraz wywoływanie Siri lub Google.

Przycisk wielofunkcyjny działa z "większością urządzeń" - ale jak się okazuje, mój laptop Lenovo nie jest jednym z nich. Wypróbowałem słuchawki na MacBooku i działały bez zarzutu, więc to zależy od waszej techniki. Przycisk wielofunkcyjny w Olive the Owls nie ma również przycisków głośności, które można znaleźć w słuchawkach Colour i Swap.

Ważne jest również, aby pamiętać, że wiele smartfonów w dzisiejszych czasach nie zawiera portów jack 3,5 mm, więc możesz potrzebować adaptera z tymi urządzeniami. Na szczęście Planet Buddies produkuje również słuchawki bezprzewodowe dla tych, którzy wolą pozbyć się kabli.

Pippin the Pandas były jedyną testowaną przeze mnie parą, która nie posiadała żadnego przycisku wielofunkcyjnego, ale jedną ciekawą cechą, którą posiadały, było drugie gniazdo 3,5 mm.

Dwa porty, które znajdują się na przeciwległych nausznikach, ułatwiają słuchanie muzyki z przyjaciółmi. Wystarczy podłączyć Pippin the Pandas do telefonu lub laptopa, a drugą parę słuchawek lub wkładek dousznych do Pippin the Pandas, aby dzielić się muzyką w obu zestawach.

Podobnie jak Olive the Owls, Colour i Swaps zawierają wielofunkcyjny przycisk na przewodzie, ale tym razem pasek zawiera przyciski głośności w górę i w dół obok standardowego przycisku odtwarzania. To sprawia, że Colour i Swaps są najbardziej wyposażonymi z całej trójki.

Jakość dźwięku

 • Głośność jest ograniczona do 85dB
 • Ciepłe i ciężkie pod względem basów brzmienie
 • Słuchawkom brakuje dynamiki

Jedną z największych zalet wszystkich trzech par słuchawek jest technologia ograniczania głośności.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca limit 85 decybeli dla dzieci w wieku trzech lat i starszych, które słuchają do ośmiu godzin dźwięku dziennie. Wszystkie trzy słuchawki Planet Buddies osiągają maksymalny poziom 85dB, pomagając zapobiegać utracie słuchu spowodowanej hałasem u dzieci. Jeśli szukasz podobnego limitu dla dorosłych uszu, możesz sprawdzić naszą recenzję PuroPro Hybrid ANC.

Olive the Owls pakują 40mm przetworniki i zaskakująco przyzwoitą wydajność basu.

Money by Lisa jest tego świetnym przykładem. Grzmiący bas piosenki nie jest tracony przez Olive the Owls, a scena dźwiękowa jest szeroka i przestrzenna. Wydaje się, że przy ograniczeniu głośności do 85dB traci się nieco dynamiki, ale wątpię, by przeszkadzało to większości dzieciaków używających tych słuchawek do zajęć online i zwykłego słuchania.

Stay autorstwa The Kid Laroi i Justina Biebera oferuje podobnie niskie i przestrzenne brzmienie, z wyraźnym obrazem stereo i ciepłym basem. Słuchawki zdecydowanie wydają się skłaniać bardziej ku niższym tonom - w tym przypadku utwór traci na przejrzystości i dynamice, ponieważ wyższe tony wypadają płasko.

Podobnie jak Olive the Owls, słuchawki Pippin the Panda wyposażone są w 40-milimetrowe przetworniki i mają ograniczenie głośności do 85 decybeli.

Jakość dźwięku jest porównywalna z Olive the Owls, również oferując basowe, bardziej wyciszone wrażenia słuchowe w porównaniu do zwykłych słuchawek bez ograniczenia głośności.

Większe nauszniki lepiej otaczały moje dorosłe uszy, lepiej odcinając hałasy z zewnątrz.

Słuchawki Colour and Swap są jedyną parą z całej trójki, która posiada 30-milimetrową membranę, co wyjaśniałoby, dlaczego są one nieco mniej obciążone basem w porównaniu ze słuchawkami Olive the Owl i Pippin the Panda.

Dźwięk jest jednak podobny do tego, który produkują Olive the Owls, z dźwiękiem, który skłania się ku niskim tonom i przestronnej scenie dźwiękowej. Podobnie jak pozostałe pary, również Colour i Swaps pozbawione są dużej dynamiki i mają ograniczenie głośności do 85dB.

Czułem, że Colour i Swaps mają problemy z wydobyciem szczegółów i przejrzystości bardziej niż inne pary - ale, ponownie, te słuchawki są przeznaczone dla dzieci, więc nie oczekiwałbym nieskazitelnego dźwięku.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Potrzebujesz pary słuchawek dla swoich dzieciSłuchawki

Planet Buddies są urocze, niedrogie i mają ograniczenie głośności, aby chronić młode uszy.

Chcesz mieć świetnie brz

miący dźwięk Chociaż te słuchawki w żadnym wypadku nie brzmią źle, brakuje im równowagi tonalnej i dynamiki, które są niezbędne, aby polecić je tylko ze względu na ich możliwości audio.

Uwagi końcowe

Seria słuchawek Volume Limited firmy Planet Buddies oferuje urocze wzory i funkcję ograniczania głośności, aby chronić uszy dzieci.

Chociaż istnieją subtelne różnice między modelami - takie jak dodatkowy port 3,5 mm w słuchawkach Pippin the Panda lub przyciski głośności w słuchawkach Colour i Swap - wiele funkcji i jakość dźwięku są spójne w całej gamie.

Największa różnica między tymi trzema modelami polega na wzornictwie, co oznacza, że decyzja będzie prawdopodobnie sprowadzać się do tego, który zestaw najbardziej podoba się dziecku.

Jak testujemy

Każde recenzowane przez nas słuchawki dokładnie testujemy przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby prawidłowo porównać cechy. Zawsze powiemy Ci, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy, nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Testował słuchawki przez tydzień

Testowane z różnymi usługami strumieniowymi

Testowane z różnymi urządzeniami

FAQs

Czy słuchawki Planet Buddies są bezprzewodowe?

Planet Buddies produkuje słuchawki bezprzewodowe, ale wszystkie trzy testowane tu pary są przewodowe.

Ile kosztują te słuchawki?

Olive the Owls i Pippin the Pandas kosztują 19,99 £, podczas gdy Colour and Swaps są nieco droższe w cenie 24,99 £.

Dlaczego potrzebuję słuchawek z ograniczeniem głośności?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby dzieci w wieku trzech i więcej lat ograniczyły dźwięk do 85dB i słuchały tylko do ośmiu godzin dziennie, aby chronić ich słuch.