Środa, 24 kwietnia 2024

Recenzja Xiaomi Redmi4 Prime - budżetowy samochód ze świetną specyfikacją

24 października 2022

Spis treści
  1. Opakowanie
  2. Debiut Xiaomi Redmi 4
  3. Specyfikacja Xiaomi Redmi4 Prime
  4. Codzienne użytkowanie Xiaomi Redmi4 Prime
  5. Bateria
  6. Kamera

Xiaomi Redmi 4 to długo oczekiwany następca modelu Redmi 3. Został on ujawniony pod koniec 2016 roku. Ten smartfon to świetny stosunek jakości do ceny. Od oficjalnej prezentacji z niecierpliwością czekałem, aby dostać go w swoje ręce. W teście wykorzystany został Xiaomi Redmi 4 Prime, czyli mocniejsza wersja smartfona. Został on zakupiony w sklepie Technos-Online.pl.

Sprzęt dotarł w ciągu dwóch dni od złożenia zamówienia. Otrzymałem również przezroczysty pokrowiec, folię na ekran oraz przejściówkę do ładowania chińską ładowarką. To był miły gest ze strony sprzedawcy.

Opakowanie

Opakowanie było małe i prostokątne, co jest typowe dla Xiaomi. Na wieczku producent wytłoczył dużą cyfrę, "4", aby wszyscy kupujący wiedzieli, która to wersja. MI

znajduje się na bokach. Logo i informacje o modelu, który zakupiliśmy (w moim przypadku były one po chińsku). Naklejka z tyłu pudełka (lub na dole w zależności od tego jak na nią patrzymy) zawiera szczegóły dotyczące naszego smartfona takie jak kolor, wersja pamięci oraz obsługiwane sieci.

W opakowaniu znajduje się telefon, a także niezbędne akcesoria, w tym ładowarka, kabel USB i klucz do tacki SIM. W opakowaniu znajduje się również instrukcja obsługi, którą znalazłem w języku chińskim.

Wygląd Xiaomi Redmi 4.

Na przednim panelu smartfona znajdziemy wielokolorowe powiadomienie LED, głośnik do rozmów oraz 5MP kamerę selfie. Jest też czujnik zbliżeniowy i świetlny. 5-calowy wyświetlacz IPS ma rozdzielczość FullHD i gęstość pikseli 441 ppi. Otacza go czarna ramka, podobnie jak inne modele w białej kolorystyce. Ze względu na korzystanie z ekranów AMOLED, ekran IPS był dla mnie czasem zbyt jasny w nocy. Pod wyświetlaczem znajdują się trzy dotykowe przyciski: Menu, Home i Back.

Na dolnej krawędzi producent umieścił złącze MicroUSB. Pozwala to na prowadzenie rozmów oraz mikrofon. Nie zabrakło również głośnika. Tacka na kartę SIM znajduje się na lewej krawędzi. Na prawej umieszczono przyciski zasilania i głośności.

Tył smartfona wykonany jest z wysokiej jakości szczotkowanego metalu. Posiada zaokrąglone krawędzie, które ułatwiają trzymanie urządzenia. W górnej części urządzenia znajduje się aparat 13MP z podświetlaną diodą LED. Pod aparatem producent umieścił czytnik linii papilarnych. Jest to świetna funkcja jak na telefon w tak niskiej cenie.

Specyfikacja Xiaomi Redmi4 Prime

  • Wymiary: 141,3 x 79,5 x 8,9 mm
  • Waga: 156g
  • Ekran: 5.0 cali (1920x1080px; 441 ppi), IIPS
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 625 (8 rdzeni Cortex A53 taktowanych zegarem do 2GHz, grafika Adreno 506)
  • RAM: 3GB
  • Pamięć wewnętrzna: 32GB
  • Aparat: Główna 13MP, Przednia 5MP
  • Bateria: 4100 mAh
  • Łączność 4G LTE z dwoma kartami SIM (tryb standby).
  • Dodatkowe: Skaner linii papilarnych, wsparcie dla Wi-Fi 2.4/5GHz 802.11 a/b/g/n, LTE Cat.6, wsparcie dla Bluetooth 4.1, BLE
  • System: MIUI 8 (Android 6)
  • Dostępne kolory: Złoty, szary i srebrny

Codzienne użytkowanie Xiaomi Redmi4 Prime

Choć do tej pory testowałem tylko modele z najwyższej półki, byłem ciekaw, jak spisze się budżetowe urządzenie Xiaomi. Smartfon okazał się być dobrze wykonany. Przyjechał z preinstalowanym chińskim MIUI. Od razu go zainstalowałem. Do codziennego użytkowania jest w porządku. Nie czuję żadnej różnicy między Redmi 4 Prime a Mi5s. Skaner linii papilarnych z tyłu działa bardzo dobrze. Telefon szybko łapie palec i odblokowuje system. Dla osób o mniejszych dłoniach może być trudne trzymanie telefonu w jednej ręce przy jednoczesnym uderzaniu w skaner. Z czasem jednak udaje się to osiągnąć. System operacyjny MIUI 8 działa płynnie, a telefon jest łatwy w obsłudze.

Nie miałem żadnych problemów z łącznością. Mogłem korzystać z telefonu zarówno w dużym mieście (Wrocław), jak i w terenie pozamiejskim (40 km od Wrocławia). Wszędzie mogłem bez problemu korzystać z LTE Plusa. Nie miałem również żadnych problemów z GPS. Mapy Google szybko znajdowały moją aktualną lokalizację (nie to co w telefonie - Meizu Pro 6 Plus). Działało to również dobrze podczas jazdy samochodem.

Telefon nie wypada zbyt dobrze w testach AnTuTu, mimo że kosztuje tylko 900 dolarów. Wynik telefonu wynoszący ponad 61 000 punktów oraz fakt, że nie przegrzewa się on zbyt często, świadczą o tym, że producent postarał się o wysoki poziom wydajności.

Bateria

Bateria ma pojemność 4100 mAh. Wytrzyma około 2 dni przy normalnym użytkowaniu. Wytrzyma cały dzień bez obaw, jeśli używasz telefonu częściej (muzyka, fb, itp ). Telefon nie obsługuje szybkiego ładowania. Może ładować się tylko prądem 2A (taką ładowarkę też dostajemy w zestawie). Aby tego uniknąć, ładowanie telefonu "do pełna" trwa ponad 2 godziny, więc polecam ładować go wieczorem lub w nocy.

Aparat

Telefon wyposażony jest w aparat główny o rozdzielczości 13MP i przysłonie f/2.2. Telefon nie posiada stabilizacji obrazu, ale jest to świetny telefon w tej cenie. Aparat robi świetne zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych, ale jest nieco mniej imponujący, jeśli spróbujesz zrobić zdjęcia w nocy. Aparat może nagrywać wideo w rozdzielczości FullHD przy 30 klatkach na sekundę. Jakość jest akceptowalna jak na tę cenę. Xiaomi Redmi 4 Prime ma aparat 5MP, który jest idealny dla miłośników selfie i rozmów wideo.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych przy użyciu Xiaomi Redmi 4 prime:

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!