Niedziela, 19 maja 2024

Recenzja Yale Smart Delivery Box

2 sierpnia 2022

Wykorzystanie istniejącego inteligentnego zamka firmy daje Yale Smart Delivery Box kilka funkcji, których nie ma konkurencja, w tym wiele kodów PIN dla kurierów. Jest wytrzymała i dobrze wykonana, a także wystarczająco duża, aby pomieścić większość paczek.

Jeśli jednak chcesz mieć zdalny dostęp i monitoring, musisz wydać więcej pieniędzy kupując moduł dostępu. Pomimo tego wszystkiego, nakłonienie kuriera do korzystania ze skrzynki bez ingerencji okazało się trudne.

Zalety

  • Zdalny dostęp
  • Inteligentne opcje zabezpieczeń

Wady

  • Trudno skłonić kurierów do korzystania z niego
  • Nie można odblokować przy pierwszej dostawie
  • Drogie

Wstęp

Zakupy online oszalały, co może być dobre dla ogólnej wygody, ale po prostu tworzy dodatkowy ból głowy, jeśli jesteś poza domem i przegapisz dostawę. Podczas gdy zewnętrzne skrzynki dostawcze są dostępne od dawna, Yale Smart Delivery Box jest pierwszym inteligentnym, który widziałem.

Z wejściem na klawiaturze z przodu i opcją modułu dającego kontrolę nad smartfonem, Yale Smart Delivery Box może być używany zarówno do dostaw jak i odbioru. Skomplikowane sterowanie, z pewnością z punktu widzenia kuriera, i niemożność pozostawienia skrzynki niezamkniętej przeszkadzają, a ja miałem trudności z włożeniem do niej paczek.

Konstrukcja i funkcje

  • Duża i ciężka konstrukcja w stylu sejfu
  • Wykorzystuje inteligentny zamek Yale Keyless Connected
  • Dodatkowe moduły umożliwiają zdalną kontrolę

Zamiast wymyślać zupełnie nowy design, Yale Smart Delivery Box jest tak naprawdę tylko dużym metalowym pudełkiem z inteligentnym zamkiem na froncie. W tym przypadku jest to Yale Keyless Connected Smart Lock, który pojawił się wiele lat temu. Otwórz drzwi, a zobaczysz standardowy nocny zatrzask Yale wewnątrz, plus przedział na baterie dla czterech baterii AA.

Samo pudełko jest solidne i dobrze wykonane, a także jest duże: 600 x 450 x 350 mm na zewnątrz i 500 x 440 x 280 mm wewnątrz. Oznacza to, że pudełko jest wystarczająco duże, aby pomieścić większość paczek poza większymi urządzeniami domowymi.

Mimo, że skrzynka Yale Smart Delivery Box waży niebagatelne 19,6 kg, dla dodatkowego bezpieczeństwa należy ją przykręcić do podłoża lub ściany za pomocą dołączonych łączników. Aby zapobiec wnikaniu wody przez otwory na śruby w dnie, okucia Yale posiadają gumowe nakładki.

Ideą Yale Smart Delivery Box jest to, że kurier za pomocą podanego przez Ciebie kodu PIN odblokowuje drzwi, otwiera sejf i albo wkłada albo wyjmuje paczkę.

Po wyjęciu z pudełka, zamek nie ma łączności ze światem zewnętrznym, więc kody PIN muszą być zaprogramowane zgodnie z nieco skomplikowaną instrukcją. Masz jeden główny kod PIN do sterowania zamkiem, do 20 dodatkowych kodów PIN i możesz wygenerować pojedynczy kod PIN, który żyje przez 24 godziny.

Zamek jest również kompatybilny z breloczkami i kartami RFID firmy Yale - uważam, że są one łatwiejsze w użyciu do odblokowania skrzynki, niż użycie kodu PIN lub aplikacji.

Jeśli chcesz, aby ten system był w pełni inteligentny, Yale Keyless Connected Smart Lock współpracuje z różnymi modułami wtykowymi Yale, w tym z modułem Zigbee do integracji ze SmartThings i nowym modułem Yale Access Module, który sprawia, że zamek jest kompatybilny z Connect Wi-Fi Bridge. Dzięki temu zamek jest dostępny za pośrednictwem tej samej aplikacji, co w przypadku nowszego zamka Yale Linus.

Wszystkie moduły i mostki kosztują dodatkowo, a moduł Yale Access i mostek można kupić razem za dodatkowe 100 funtów.

Za pośrednictwem aplikacji Yale można zdalnie zablokować i odblokować drzwi, a także zdalnie ustawić PIN-y. Możesz również ustawić harmonogramy dostępu dla PIN-ów, wyłączając dostęp poza normalnymi godzinami dostaw, aby zapobiec sytuacji, w której ktoś wróci i ukradnie wszystko, co zostawił.

Zdalny dostęp ułatwia korzystanie z Yale Smart Delivery Box, zwłaszcza jeśli masz inteligentny dzwonek do drzwi, ponieważ możesz powiedzieć doręczycielowi, co ma zrobić, a następnie odblokować drzwi.

Dodatkowo otrzymujesz powiadomienia o zablokowaniu lub odblokowaniu Yale Smart Delivery Box, a także funkcję DoorSense, która wykorzystuje lepki magnes, dzięki czemu zamek może stwierdzić, czy drzwi zostały pozostawione otwarte, czy nie.

Z modułem Yale otrzymujesz również kontrolę Amazon Alexa i Google Assistant, chociaż możliwość odblokowania skrzynki za pomocą głosu i głosowego kodu PIN nie jest tak przydatna w moim doświadczeniu.

Wydajność

  • Nie można pozostawić sejfu niezamkniętego
  • Trudności w wydawaniu poleceń kurierom

O ile podstawowy pomysł jest dobry, o tyle próba skłonienia kurierów do korzystania ze skrzynki jest trudną częścią. W przypadku wybranego inteligentnego zamka nie ma możliwości pozostawienia go w pozycji odblokowanej, dopóki drzwi nie zostaną raz otwarte i zamknięte.

Zamiast tego trzeba podać kurierowi PIN do użycia, kazać mu nacisnąć rękę na klawiaturze, wpisać kod, nacisnąć '*' i dopiero wtedy otworzyć drzwi. To dość dużo szczegółów do podania w formularzu dostawy. Aby ułatwić sprawę, Yale dołącza do pudełka naklejkę, którą można umieścić na pudełku. Ponieważ jednak pudełko siedzi na podłodze, kurier musi się schylić, aby ją odczytać.

Stwierdziłem, że wielu kurierów po prostu zignorowało dostarczone przeze mnie instrukcje doręczenia (lub nie są one wyraźnie widoczne), więc nieodebrane paczki były często pozostawiane przy drzwiach wejściowych lub, raz, w pudełku do recyklingu umieszczonym na wierzchu Yale Smart Delivery Box.

Jeśli zdecydujesz się na inteligentny moduł i masz inteligentny dzwonek do drzwi, to przynajmniej masz możliwość powiedzieć kurierowi, co ma zrobić, i możesz odblokować dla niego skrzynkę pocztową. To był jedyny raz, kiedy udało mi się skutecznie nakłonić kuriera do włożenia paczki do skrzynki. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy zdarzy się, że będziesz przy telefonie, gdy zadzwoni dzwonek do drzwi.

Inną opcją jest otwarcie skrzynki i pozostawienie uchylonych drzwi, gdy wiesz, że masz przesyłkę, bo to ułatwia sprawę i nie wymaga od kuriera znalezienia PIN-u. Jednak przy uchylonych drzwiach pudełko nie jest już wodoodporne i ta sztuczka działa tylko w przypadku pojedynczej dostawy; kolejni kurierzy znajdą pudełko zamknięte i będą musieli użyć kodu PIN.

Wielokrotne dostawy również mogą być powodem do niepokoju: aby dostarczyć przesyłkę, kurier musi otworzyć drzwi, co oznacza, że ma dostęp do wszystkiego, co znajduje się w środku.

Standardowe skrzynki dostawcze zazwyczaj umożliwiają tylko jedną dostawę lub mają zabezpieczoną rynnę dostawczą, która pozwala na wrzucenie paczki, ale nie wyjęcie jej.

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli naprawdę chcesz mieć inteligentny dostęp do swojej skrzynki dostawczej i jesteś pewien, że będziesz tam, aby poinstruować kurierów lub otworzyć ją dla nich, to takie rozwiązanie ma pewien urok.

Jeśli najważniejsze jest bezpieczne przechowywanie przesyłek, to z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to skrzynia dla Ciebie.

Myśli końcowe

Idea stojąca za Yale Smart Delivery Box jest dobra, gdyż daje większą kontrolę nad dostawami. Sama skrzynka jest dobrze wykonana i sprawia wrażenie wytrzymałej. Używanie jej to już inna sprawa. W praktyce okazało się, że niewiarygodnie trudno jest skłonić kuriera do przeczytania instrukcji i odblokowania skrzynki.

Aktualizacja do modułu inteligentnego dostępu oznaczała, że mogłem odblokować skrzynkę i monitorować ją, ale zależało to od tego, czy byłem w stanie zdalnie otworzyć drzwi i wydać instrukcje. Ponadto, opcje inteligentne dodają kolejne 100 funtów do i tak już drogiego pudełka dostawczego.

Ostatecznie taniej i łatwiej jest kupić standardowy pojemnik na przesyłki ze zsypem i odblokować go kluczem po powrocie do domu.

Jak testujemy

W przeciwieństwie do innych stron, testujemy każdy inteligentny wyświetlacz, który recenzujemy dokładnie przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby prawidłowo porównać funkcje. Zawsze powiemy ci, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy, nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Używany jako nasz główny inteligentny wyświetlacz w okresie przeglądu

Testujemy, jak dobrze rozumie nas inteligentny wyświetlacz, wykorzystując różne prośby i polecenia.

Używamy różnych treści, od wideo po tekst i zdjęcia, aby sprawdzić, jak dobrze radzi sobie ekran.

FAQs

Czy inteligentna skrzynka dostawcza Yale umożliwia zdalne sterowanie?

Tylko w przypadku zainstalowania modułu do inteligentnego zamka.

Czy Yale Smart Delivery Box przyjmuje wiele przesyłek?

Tak, ale każdy kurier ma dostęp do wszystkiego, co znajduje się wewnątrz skrzynki.