Piątek, 19 lipca 2024

Ubuntu 22.04.1 jest już dostępny! Co to jest.

4 stycznia 2023

Canonical faktycznie wydało Ubuntu 22.04.1, które jest pierwszym wewnętrznym wydaniem dla najnowszego LTS-a. Co jeszcze zostało dodane?

Opublikowano Ubuntu 22.04.1

Firma Canonical wydała Ubuntu 22.04.1. Każdy może go pobrać i zainstalować już teraz. Jest to znacząca aktualizacja, wbrew temu co może się wydawać. Wielu użytkowników czekało na tę aktualizację od dziecka, a twórcy właśnie wydali pierwsze wewnętrzne wydanie. Użytkownicy Ubuntu 20.04 będą mieli teraz możliwość aktualizacji do Ubuntu 22.04.

Co przyniesie Ubuntu 22.04.1 dla użytkownika? Są to poprawki błędów z ostatnich miesięcy. Zajęto się również Firefoksem, który ma sporo problemów w wydaniu Snap. Są też poprawki bezpieczeństwa i nowe sterowniki dla modułu HWE - Hardware Enablement Stack. Twórcy wypuścili też filmik promujący system.

Nie musicie instalować Ubuntu 22.04, jeśli już macie go zainstalowanego. Prawdopodobnie masz już wszystkie nowe funkcje. Jeśli nie masz nowych funkcji, możesz wykonać standardowe sudo apat update && sudo apat upgrade . Obraz ISO można pobrać >>tutaj.

Ubuntu jest jednak wciąż krytykowane. Pakiety Snap są często krytykowane przez użytkowników, ponieważ są słabsze niż inne Flatpaki i działają słabo. Firefox-snap wymaga jednak znacznie więcej tweakingu. Nowy OS oferuje także dziwaczne zarządzanie procesami w tle, co może powodować zamykanie się aplikacji. Inni donosili, że system przestaje działać po kilku tygodniach.

Sam chciałem wrócić do Ubuntu, ale nie zrobię tego. System działa wolniej, a wiele aplikacji oznaczonych jako Software ma wiele wersji, co czyni je dość mylącymi. Po użyciu Ubuntu przez jakiś czas, Fedora znów poczuła się jak w domu. Tak właśnie powinien działać system operacyjny. Linux Mint byłby moim wyborem, gdybym szukał czegoś podobnego do LTS.

Sony i gry mobilne czyli PlayStation Studios Mobile ze spinoffami popularnych tytułów

Źródło: OMG!Ubuntu

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!