Piątek, 19 lipca 2024

Warcraft Arclight Rumble doczekał się wersji mobilnej.

24 listopada 2022

Blizzard od jakiegoś czasu zapowiadał, że planuje bardziej skupić się na tworzeniu gier mobilnych. Jak informowaliśmy TUTAJ, wybór padł na Warcrafta. Teraz mamy okazję zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Mobilny klasyk

Gry wydawane na smartfony są krytykowane przez graczy na całym świecie. Głównym problemem jest to, że gra wymaga zakupu pieniędzy poprzez mikrotransakcje. To sprawia, że w zasadzie jest to pay-to-win. Przełożenie ciężaru na nieistotne akcje, które wymagają od Ciebie odczekania określonej ilości czasu w czasie rzeczywistym, nie jest najmniejszym problemem. Duch gry ginie gdzieś na całej linii, a rozgrywkę zastępuje próba jak najdłuższego przywiązania gracza do ekranu, często kosztem jakości. Łatwo zrozumieć, dlaczego po ogłoszeniu przez Blizzarda, że Warcraft będzie dostępny na smartfonach, pojawiło się tak wiele obaw.

Nowe podejście do rozgrywki

Wiele pytań dotyczących związku Warcraft Arclight Rumble z klasycznym tytułem pojawiło się po jego pierwszej prezentacji. Gracze będą mieli dostęp do znanych postaci i jednostek w nieco innej oprawie. Blizzard zaprojektował system rozwoju postaci, personalizacji i misji, który sprawi, że rozgrywka nie będzie nudna i nie sprowadzi się do samego tłuczenia. Trzonem Warcraft Arclight Rumble będą minis, czyli te znane nam postacie. Będziemy musieli je zbierać, ewentualnie wypełniając misje. Następnie będziemy musieli je rozwijać i promować, aby ich udział w walce był jak najbardziej przydatny.

Jednostki i surowce

Warcraft Arclight Rumble posiada wiele trybów: Conquest i Underground, Raids i Raidy, Cooperation, PVP oraz Coordination. Każdy tryb pozwoli nam na korzystanie z Liderów ze specjalnymi zdolnościami. Złoto surowca będzie decydowało o rozmieszczeniu jednostek. Prawdopodobnie będzie ono zależne od ilości ukończonych misji. Oprawa graficzna gry bardzo różni się od oryginału. Wskazuje to na to, że Blizzard celuje w nowych graczy, a nie tych, którzy mają doświadczenie w walce w świecie Azeroth. Choć gra nie została jeszcze wydana, wiemy, że będzie dostępna na Androida i iOS. W sklepie Google Play można też zapisać się na listę oczekujących.

Sony i gry mobilne czyli PlayStation Studios Mobile ze spinoffami popularnych tytułów

Źródło: android.com.pl

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!