Niedziela, 19 maja 2024

Wciąż słuchasz muzyki z mp3? CloudPlayer to aplikacja, którą powinieneś rozważyć.

24 sierpnia 2022

Pomimo popularności serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal, wiele osób nadal słucha muzyki "lokalnie", nawet jeśli korzystają tylko z plików mp3. CloudPlayer może pomóc to urozmaicić.

Moim zdaniem słuchanie muzyki lokalnie jest problemem, ponieważ pliki muszą być zawsze "z tobą", czyli na pendrive. Rozwiązaniem może być CloudPlayer.

Aplikacja ta pozwala nam na podłączenie wybranej przez nas chmury za pomocą OneDrive, Google Drive lub Dropbox. Po podłączeniu usługi, program skanuje dane w poszukiwaniu plików muzycznych. Gdy już je znajdzie, posortuje je według naszych preferencji w albumy, playlisty lub foldery.

CloudPlayer jest twoim Spotify.

Muzyka jest przechowywana w chmurze tylko po to, aby można było do niej dotrzeć na każdym urządzeniu, które jest podłączone do internetu. CloudPlayer to prosty odtwarzacz, który prezentuje te utwory w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób. CloudPlayer nie jest ograniczony do uruchamiania muzyki.

Warto przeczytać. YouTube Vanced [tutorial] - Sposób na odtwarzanie YouTube w tle.

Można strumieniować dźwięki poprzez Google Cast oraz słuchać radia internetowego. Możliwe jest wyszukiwanie stacji radiowych na podstawie miejsca, w którym się znajdujemy, dzięki czemu znajdziemy je w naszej okolicy.

Design aplikacji jest zgodny z wytycznymi Material Design i jest minimalistyczny. Program obsługuje motywy. Twórcy stworzyli pięć skórek: light, dark, black i red. Jedynym problemem usługi jest to, że twórcy nie wydali wersji desktopowej ani webowej. Nie możemy słuchać naszej muzyki na komputerach osobistych.

Niestety, program ten nie jest dostarczany z darmową próbą. Pierwsze 30 dni testów jest darmowe. Po tym czasie trzeba będzie wykupić licencję. Jest ona w dość przystępnej cenie 9,99 zł i jest dożywotnia.

Obecnie trwa promocja, dzięki której możemy zakupić licencję za jedyne 6,99 polskich złotych. Licencję można zakupić >tutaj>. Wersje darmowe natomiast znajdziecie >tym linkiem<.