Piątek, 19 lipca 2024

Wojsko Polskie opracowało własne maszyny szyfrujące

11 maja 2023

Pole walki powoli przenosi się ze świata realnego do cyfrowego. Wojsko Polskie zwróciło na to uwagę i opracowało nowy typ szyfru.

Wojna w cyfrowym świecie

Wojna cybernetyczna może nadal brzmieć jak coś z filmu science-fiction, ale każdy, kto ma choćby pobieżną wiedzę na ten temat, wie, jak ważne jest zabezpieczenie infrastruktury elektronicznej. Równie ważne, jeśli można to tak nazwać, jest zapewnienie wojsku bezpiecznego sposobu komunikacji na polu walki. Wydarzenia, które miały miejsce za naszą wschodnią granicą, wyraźnie pokazują, jak ważna jest komunikacja dla sprawnego działania całej jednostki.

Produkt krajowy

Dowództwo Komponentu Sił Obrony Cyberprzestrzeni ogłosiło, że nowa kryptografia została stworzona od początku do końca w całości przez ich specjalistów. Cywile nigdy nie zrozumieją, jak działa, ani jakie są jej specyfikacje techniczne. Zamiast tego zapewniono ich, że szyfr - nazwany USKN 100L - spełnia rygorystyczne wymagania Pentagonu i NATO. Zatwierdzono więc jego użycie w nowoczesnych działaniach wojennych i obronnych. Potwierdzono, że Dowództwo Komponentu Sił Obrony Cyberprzestrzeni pracuje również nad innymi ważnymi projektami.

LineageOS 20 jest już dostępny! Jest on oparty na systemie Android 13

Źródło: cyberdefence24.co.uk

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!