Piątek, 19 lipca 2024

Yale Linus® Smart Lock – recenzja inteligentnego zamka do drzwi

18 września 2022

Zamek do drzwi naszego mieszkania jest elementem, na którym bardzo polegamy, ale za bardzo o nim nie myślimy. Warto dodać, że i ten przyrząd może być smart, a to za sprawą Yale Linus® Smart Lock.

Yale Linus® Smart Lock – czyli inteligentny zamek do Twoich drzwi

Yale Linus® Smart Lock to nowoczesne rozwiązanie będące nakładką na wkładkę w drzwiach. Montaż tego narzędzia jest naprawdę prosty, co jest ogromnym plusem. Po zamontowaniu możemy skonfigurować nasz zamek z aplikacją mobilną Yale Access.

Yale Linus® Smart Lock

Tak, Yale Linus® Smart Lock to inteligentne rozwiązanie do naszego domu. Komunikacja jest możliwa poprzez sprzedawany osobno mostek Connect Wi-Fi Bridge lub przez Bluetooth. Różnica w wykorzystaniu dwóch opcji jest ogromna. Bluetooth przyda nam się wtedy, gdy chcemy drzwi otworzyć sobie, będąc blisko zamka (oczywiście połączenie jest szyfrowane). Mostek natomiast pozwoli nam na szersze funkcje smart, w tym chociażby zdalne otwieranie zamka do naszego domu – na przykład, kiedy jesteśmy w pracy lub nawet na drugim końcu świata. Przyda się to podczas odwiedzin kuriera lub jak przyjdą do nas goście, a nas nie będzie jeszcze w domu.

Yale Linus® Smart Lock

Aplikacja oczywiście oferuje naprawdę wiele zabezpieczeń. Warto wspomnieć między innymi o możliwości wykorzystania biometrii smartfona, jako dodatkową warstwę zabezpieczającą. Wtedy weryfikacja jest podobna do tej znanej nam z aplikacji bankowych. Zamek współpracuje z asystentami głosowymi oraz Apple HomeKit. Sprzęt Yale zasilany jest czterema bateriami AA, które – według producenta – mają wystarczyć od 6 do 9 miesięcy pracy. DoorSense to specjalna funkcja Yale Access, która powie nam, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte.

Yale Linus® Smart Lock

Yale Linus® Smart Lock – recenzja

Z pełną recenzją inteligentnego zamka Yale Linus® Smart Lock możecie zapoznać się poniżej.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Yale. Firma nie miała wpływu na nasze zdanie w recenzji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!