Środa, 19 czerwca 2024

Linux Lite 5.2 już dostępny! Jakie nowe funkcje zostały dodane?

10 września 2023

Linux Lite to świetna opcja dla tych, którzy szukają przyjemnego, lekkiego Linuksa. System jest w stanie działać na starszych komputerach. Linux Lite 5.2 został właśnie wydany!

Jeśli szukasz przyjemnego, lekkiego i szybkiego Linuksa, to zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się Linux Lite. Spełnia on wszystkie wymagania wymienione powyżej. Dystrybucja ta powinna działać na starszych komputerach, ponieważ ma bardzo niskie wymagania. Do jej uruchomienia wystarczy 768 megabajtów pamięci RAM, jednordzeniowy procesor 1 GHz i 8 gigabajtów wolnego miejsca na dysku. Linux Lite bazuje na Ubuntu LTS.

Warto przeczytać: GeForce od teraz będzie instalowany jako zwykły program na Linuksie!

Linux Lite 5.2

Kolejnym dużym wydaniem jest Linux Lite w wersji 5.2. Dystrybucja bazuje na Ubuntu 20.04.1 LTS i wykorzystuje jądro Linux w wersji 5.4 LTS. W Linux Lite 5.2 nie znajdziemy Adobe Flash. HTML5 jest standardem już od jakiegoś czasu. Ponadto usunięto komponenty GTK2. Oprogramowanie Lite będzie oferować kilka bardzo ważnych aplikacji, w tym Microsoft Teams, SimpleScreenRecorder i Zoom. Zaktualizowano również zestaw ikon Papyrus i dodano dziewięć nowych tapet.

(Zdjęcie: Linux Lite)

Linux Lite 5.2 wprowadza szereg usprawnień w ustawieniach systemu. W globalnych opcjach systemu operacyjnego możemy zarządzać Firewallem oraz Lite Widgets, które mają m.in. pokazywać poziom naładowania baterii na laptopach.

Linux Lite 5.2 jest już dostępny w stabilnym wydaniu. Można ją pobrać tutaj.

Co sądzisz o Linux Lite 5.2? Skomentuj poniżej!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG przez Google News!