Piątek, 19 kwietnia 2024

Google Chrome wkrótce będzie miał coś, co Firefox ma już od bardzo dawna

5 stycznia 2024

Google Chrome to bardzo popularna przeglądarka internetowa. Nie posiadała ona jednak wbudowanego narzędzia do robienia zrzutów ekranu. Teraz się to zmienia.

Google Chrome, podobnie jak Firefox, będzie miał wbudowane narzędzie do przechwytywania ekranu

Firefox może nie jest już tak popularny jak kiedyś, ale jego ciekawe funkcje i rozszerzenia wciąż przyciągają wielu. Wbudowana funkcja zrzutu ekranu pozwala nam tworzyć doskonałe zrzuty ekranu. Możemy utworzyć przewijany ekran, zarówno całej strony, jak i określonego obszaru.

Google Chrome również chce oferować tę funkcję. Funkcja ta została dodana do testowej wersji Chrome już latem ubiegłego roku. Od wydania 98 jest dostępna w stabilnej wersji aplikacji, ale nie jest domyślnie włączona. Została ukryta jako eksperyment. W rzeczywistości możemy ją już włączyć, przechodząc do witryny chrome:flags i włączając flagę #sharing-desktop-screenshots.

Narzędzie do zrzutów ekranu otrzymuje dużą aktualizację. Chrome Canary widział już pewne zmiany. Użytkownik może dodawać kształty, takie jak emotikony, strzałki, a nawet tekst. Dzięki temu grafika jest szybko gotowa do publikacji.

(Zdjęcie autorstwa Leopeva64-2 na Reddit)

Będziesz musiał włączyć te funkcje w Chrome:flags, jeśli używasz Chrome canary i chcesz uruchomić nową funkcję zrzutów ekranu.

  • #sharing-desktop-screenshots
  • #sharing-desktop-screenshots-edit

Należy pamiętać, że ta funkcja nie jest jeszcze stabilna i może nie działać poprawnie. Niestety nie wiemy, kiedy ta opcja będzie dostępna w stabilnej wersji Google Chrome. Mamy jednak nadzieję, że pojawi się ona bardzo szybko.

Źródło: Neowin via Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG przez Google News!