Piątek, 19 lipca 2024

Nocni gracze! Microsoft posłuchał i zaoferuje wam opcję redukcji niebieskiego światła

23 sierpnia 2022

Wielu z was lubi grać w nocy. Ba! Ba! Wiecie, jak bardzo może być to denerwujące w nocy, jeśli jesteście graczami Xboxa. Chodzi o światło. Już niedługo ma się to zmienić, na szczęście!

Zapewne wiecie, że Xboxy mają specjalne przyciski, bez względu na to, jaki to model - niezależnie od tego, czy jest to seria One, czy Series. Pełnią one wiele funkcji, ale najważniejszą jest włączanie konsoli. Przycisk ten świeci białym, miłym dla oka światłem. Funkcjonalność tego przycisku jest bardzo podobna do tych, które znajdziemy na kontrolerach.

Microsoft pozwoli na modyfikację mocy świetlnej kontrolerów

W ciągu dnia wygląda to świetnie, o czym wspomniałem wyżej. W nocy może być jednak irytujące - szczególnie jeśli mówimy o padzie. Dioda może być tak mocna, że może nas drażnić, a nawet powodować olśnienie oczu. Wiele osób się na to skarżyło i ja jestem jedną z nich. Microsoft posłuchał swoich użytkowników, co jest dobrym posunięciem.

Czy kiedykolwiek prosiliście o możliwość zmiany jasności logo na kontrolerze gry? Ta funkcja już niedługo będzie dostępna dla wszystkich.

Okazuje się, że w modelach Xbox One i Series pojawiła się testowa wersja oprogramowania, która pozwoli na sterowanie jasnością podświetlenia z przycisków na konsoli i kontrolerze. Pojawi się specjalny suwak, dzięki któremu użytkownik będzie mógł nie tylko zmniejszyć moc, ale również wyłączyć ledowe logo. To dopiero początek nowych innowacji.

Sony i gry mobilne czyli PlayStation Studios Mobile ze spinoffami popularnych tytułów

Tryb nocny zawiera możliwość ograniczenia niebieskiego światła, czyli czegoś, co wszyscy znamy ze smartfonów i komputerów. Ma też możliwość zablokowania trybu HDR. Poniższe wideo demonstruje działanie.