Piątek, 19 lipca 2024

Corsair K100 Air Wireless Review

19 kwietnia 2023

Werdykt

Corsair K100 Air Wireless jest bez wątpienia jedną z najlepszych (i najdroższych) bezprzewodowych klawiatur do gier, jakie można kupić. Jest niezwykle smukły i oferuje nowoczesną estetykę wraz z zatrzaskowymi i wyczuwalnymi przełącznikami MX ULP, które czują się fantastycznie zarówno podczas pisania, jak i grania. Ponadto 50 godzin pracy na baterii jest całkiem przyzwoite, a podświetlenie RGB jest żywe. Należy tylko pamiętać, że jej wysoka marża czyni ją wartą zakupu tylko wtedy, gdy pieniądze nie stanowią problemu.

Pros

 • Niewiarygodnie smukła
 • Szybkie i czułe przełączniki ULP
 • Wibrujące podświetlenie
 • Inteligentne oprogramowanie

Cons

 • Niewiarygodnie drogi

Dostępność

 • UKRRP: £279.99
 • USARRP: 279,99 USD
 • EuropaRRP: €299.99

Główne cechy

 • Przełączniki Cherry MX ULP:K100 Air Wireless jest wyposażony w super smukłe i śliskie przełączniki Cherry MX Ultra Low Profile Tactile
 • Całkowicie nowe oprogramowanie Corsair iCUEDostarczany jest również potężny pakiet oprogramowania do personalizacji
 • 3 tryby łączności:K100 Air Wireless łączy się przez Bluetooth i odbiornik USB Slipstream firmy Corsair, a także USB-C dla środków przewodowych.

Wprowadzenie

W świecie nowoczesnych technologii łatwo byłoby założyć, że im smuklejszy produkt, tym lepszy, a w świecie klawiatur dla graczy z pewnością wygląda to tak samo.

Najpierw były klawiatury niskoprofilowe, takie jak Logitech's G915 Lightspeed, czy Cherry's MX Board 10.0, ale teraz jest nowy termin w mieście: Ultra Low Profile.

Tego typu przełączniki Ultra Low Profile były do tej pory spotykane tylko w laptopach dla graczy z wyższej półki, ale zaczynają się pojawiać w klawiaturach stacjonarnych - wejdźcie do Corsair K100 Air Wireless.

Za £279.99/$279.99/€299.99 może to być najdroższa klawiatura, jaką kiedykolwiek testowałem, więc K100 Air Wireless zdecydowanie musi zrobić wiele, aby uzasadnić tak wysoką cenę.

Projekt

 • Wspaniale smukły
 • Solidna konstrukcja z metalową płytą górną
 • Dodatek klawiszy makro jest przydatny

Najbardziej uderzającą rzeczą w nowej Corsair K100 Air Wireless jest po prostu to, jak cienka jest. Tradycyjnie, klawiatury do gier były te masywne nieporęczne behemoty, które zajęłyby większość biurka, ale ta nowa opcja od Corsair bierze rzeczy do nowego poziomu smukłości. Twierdzą, że w najwęższym miejscu ma 11 mm grubości, co świadczy o tym, jak elegancko i nowocześnie wygląda - to mniej niż wiele lifestylowych zestawów biurkowych.

Poza tym, że jest tak cienki, K100 Air Wireless wygląda po prostu znakomicie. Posiada standardowy układ pełnowymiarowy, który jest niezwykle wygodny, a dzięki smukłej budowie nie zajmuje zbyt wiele miejsca w porównaniu z klawiaturami o standardowych rozmiarach. Ponadto, metalowa płyta górna oferuje dużą sztywność konstrukcji, bez jakiegokolwiek uginania się pokładu.

Image Credit (Trusted Reviews

)To minimalistycznie wyglądająca klawiatura, szczególnie dzięki wąskiej konstrukcji i czarnej metalowej płycie górnej. Poza podświetleniem RGB (kiedy jest włączone), K100 Air Wireless nie krzyczy, że jest klawiaturą dla graczy. W związku z tym jest ona wyposażona w cztery programowalne klawisze makro nad klawiaturą numeryczną. Chociaż wraz z rozwojem sprytnych pakietów oprogramowania, fizyczne klawisze makro stały się rzadkością, nawet w klawiaturach z wyższej półki.

Oprócz tych czterech makr, K100 Air Wireless posiada wiele klawiszy do odtwarzania mediów po prawej stronie, jak również rolkę głośności, której naciskanie sprawia przyjemność. Po lewej stronie znajduje się kilka klawiszy skrótów do takich funkcji jak zmiana jasności podświetlenia czy blokada komputera. Na środku znajduje się mały szklany panel, pod którym umieszczono podświetlane logo firmy Corsair oraz kilka przydatnych wskaźników LED informujących o stanie połączenia i niskim poziomie naładowania baterii. To sprytny sposób działania, który w przypadku K100 Air Wireless został wykonany szczególnie dobrze.

Wydajność

 • Przełączniki MX ULP są doskonałe.
 • Połączenie bezprzewodowe jest wyjątkowo solidne
 • 50 godzin pracy na baterii zapewnia mnóstwo czasu na grę

Poza tym, że klawiatura K100 Air Wireless jest tak cienka, głównym powodem, dla którego warto ją kupić są przełączniki Cherry MX Ultra Low Profile. Ten wpis Corsair oznacza pierwszy raz, kiedy zostały one umieszczone w klawiaturze, przynajmniej w głównym nurcie. Cherry zaprojektowało te przełączniki z myślą o laptopach, ale to ekscytujące widzieć je w bardziej biurkowym stylu.

Jeśli siedzicie i myślicie, że Cherry już robiło niskoprofilowe przełączniki, to macie rację - Cherry MX Low Profiles istnieją i to już od kilku lat. Ale te przełączniki MX ULP (jak będę je nazywał od teraz) są trochę inne.

Image Credit (Trusted Reviews

)W przeciwieństwie do standardowego przełącznika w stylu trzpienia MX, który wykorzystuje plastikowy tłok jako element uruchamiający punkty zwrotne przełącznika, te przełączniki ULP oferują metalowe "skrzydła", które naciskają na element uruchamiający i na punkty zwrotne przełącznika. Jest to sprytny system, którego efektem jest przełącznik o całkowitym skoku 1,8 mm, co stanowi 45% całkowitej wysokości standardowego przełącznika MX.

W przypadku niskoprofilowych przełączników, skok może czasami wydawać się trochę za krótki, aby doświadczyć pełnego wrażenia dotykowego, ale nie jest tak w przypadku przełączników ULP K100 Air Wireless. Jasne, uderzenie dotykowe oferowane przez te przełączniki jest krótkie i ostre w porównaniu do bardziej zaokrąglonego dotyku oferowanego przez wyższe przełączniki o standardowym rozmiarze, ale są one genialne.

Siła aktywacji 65cN sprawia, że są to jedne z cięższych przełączników (odpowiednik MX Clears, na przykład), co zwykle powoduje zmęczenie rąk po sesji pisania. Biorąc pod uwagę krótki całkowity dystans, jaki zapewniają ULP, nie jest to jednak przypadek.

Image Credit (Trusted Reviews

)Wszystko w nich zostało dobrze wyważone, aby zaoferować satysfakcjonujące i czułe naciśnięcie klawiszy zarówno dla maszynistów, jak i graczy. Testując K100 Air Wireless w kilku rundach CS:GO i Apex Legends, czułem się doskonale z krótkim skokiem i wyczuwalnym wciskaniem klawiszy. Zazwyczaj lekki i liniowy przełącznik jest drogą dla graczy, ale K100 Air Wireless może sprawić, że ludzie ponownie przemyślą tę decyzję.

K100 Air Wireless jest nie tylko responsywna dzięki przełącznikom, ale także dzięki temu, że posiada technologię bezprzewodową Slipstream firmy Corsair, która oferuje praktyczne połączenie bez opóźnień. Można go również używać przez Bluetooth, co jest tak wygodne, jak można się spodziewać, lub przez dołączony kabel USB-C do ładowania.

Mówiąc o szybkości reakcji, podobnie jak w przypadku standardowego K100 z MX Speed Silvers lub własnymi przełącznikami opto-mechanicznymi Corsair, ta wersja Air Wireless jest wyposażona w technologię przetwarzania Corsair Axon, co oznacza, że charakteryzuje się znacznie wyższą częstotliwością pollingu niż w przypadku bardziej standardowych klawiatur.

Image Credit (Trusted Reviews

)Jest to dostępne tylko wtedy, gdy używasz K100 Air Wireless w formie przewodowej, co może zniweczyć cel bycia klawiaturą bezprzewodową, ale nadal jest to fantastyczny dodatek. Być może nie jest to element technologii, który zwykli śmiertelnicy mogą w pełni docenić, ale gracze powinni cieszyć się z tego faktu, podobnie jak z bardziej standardowych elementów, takich jak pełny anti-ghosting i NKRO.

Podany czas pracy na baterii wynoszący 50 godzin przy w pełni rozwiniętym podświetleniu RGB jest znakomity, a podczas testów udało mi się uzyskać pełne tygodniowe naładowanie klawiatury, pracując przez 8 godzin dziennie w tygodniu i używając K100 Air Wireless do kilkugodzinnej gry wieczorem. Nawet przy szczególnie niskich wartościach procentowych baterii czułem, że klawiatura po prostu się nie rozładuje.

Oprogramowanie i podświetlenie

 • Ostre i żywe oświetlenie RGB
 • Pakiet oprogramowania iCUE oferuje niesamowite możliwości personalizacji

W Corsair K100 Air Wireless, podświetlenie RGB w skonfigurowanej formie wygląda fantastycznie z jasnymi kolorami z całego spektrum.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, K100 Air Wireless jest dostarczany z zupełnie nową wersją doskonałego pakietu Corsair iCue, który sam otrzymał świeżą farbę, aby wyglądać jak bardziej nowoczesne rozwiązanie programowe.

Jest wiele do rozpakowania w połączeniu z K100 Air Wireless, z opcjami nie tylko przypisania klawiszy do różnych funkcji, ale także konfiguracji oświetlenia, z dostępnymi zarówno presetami, jak i opcjami własnymi. Programowanie tych presetów oświetlenia działa również na poziomie sprzętowym, z dostępnymi nawet 20 różnymi warstwami, co jest szczególnie sprytne.

Oprócz tych opcji, dostępne są również bardziej przyziemne (ale wciąż ważne!) zadania, takie jak aktualizacja firmware'u i przypisywanie profili, co pokazuje, że otrzymujesz kompletne rozwiązanie programowe w połączeniu z iCue i K100 Air Wireless.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Chcesz mieć moc przełączników Ultra Low Profile:

K100 Air Wireless jest wyposażony w jedne z najsolidniejszych przełączników klawiszowych, jakich kiedykolwiek używałem w klawiaturze.

Chcesz mieć coś w przystępnej cenie:

Tak bardzo jak jest to niesamowita deska, nie ma obejścia faktu, że K100 Air Wireless jest bardzo drogi. Jeśli jednak masz pieniądze, zdecydowanie rozważ ją.

Myśli końcowe

Świat klawiatur niskoprofilowych staje się coraz bardziej popularny, a zobaczenie ich na poziomie elegancji zapewnianej przez ultra niskoprofilowe przełączniki z takimi jak Corsair K100 Air Wireless jest niesamowite. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych klawiatur do gier, których używałem w pełni, z dużą częścią tego wspomagane przez jego Tactile ULP przełączniki. Oferują one ostre i szybkie naciśnięcie klawisza wraz z doskonałym wyczuciem dotyku, które często traci się w przypadku przełączników o krótszym skoku.

Jest to również klawiatura, która jest cudownie smukła, z całkowitą wysokością 17 mm, i oferuje żywe podświetlenie RGB, niezawodne połączenie bezprzewodowe i kilka przydatnych programów. To fantastyczna klawiatura bez żadnych sztuczek, ale ta cena jest szczególnie trudna do przełknięcia w najlepszych czasach, zwłaszcza gdy mamy kryzys kosztów życia.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

Każdą testowaną przez nas klawiaturę używamy przez co najmniej tydzień. W tym czasie sprawdzamy ją pod kątem łatwości obsługi i poddajemy próbie, grając w różne gatunki gier, w tym FPS, strategie i MOBA.

Sprawdzamy również oprogramowanie każdej klawiatury, aby przekonać się, jak łatwo można ją dostosować i skonfigurować.

Testowany przez co najmniej tydzień.

Podczas mojego pobytu w jednostce recenzenckiej zagrałem w szereg gier, w tym w FPS-y i tytuły akcji.

Możesz polubić...

Recenzja HP Victus 15L (2022)

Mike Jennings 16 godzin temu

Razer Leviathan V2 Pro Review

Ryan Jones 4 dni temu

Recenzja MSI Clutch GM31 Wireless

Reece Bithrey 3 tygodnie temu

Pico 4 Recenzja

Ryan Jones 1 miesiąc temu

Recenzja Steam Deck

Ryan Jones 2 miesiące temu

SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless Review

Reece Bithrey 2 miesiące temu

FAQs

Czy urządzenie jest bezprzewodowe?

Tak, można go połączyć bezprzewodowo zarówno przez Bluetooth, jak i bezprzewodowy klucz sprzętowy.

Z jakich przełączników korzysta Corsair K100 Air Wireless?

W klawiaturze zastosowano przełączniki Cherry MX ULP Switches, które początkowo zostały zaprojektowane do laptopów.

Zaufane dane z badań przeglądowych

' Czas pracy na baterii Corsair K100 Air Wireless 50 godz. '

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII RRP USA RRP UE Producent Rozmiar (Dimensions) Waga Data wydania Data pierwszej recenzji Porty Łączność Typ przełącznika Liczba klawiszy Makro Długość kabla Długość baterii Corsair K100 Air Wireless £279.99 $279.99 €299.99 Corsair 437 x 156 x 17 MM 780 G 2022 02/10/2022 USB-C Bluetooth, odbiornik bezprzewodowy Slipstream, USB-C Mechaniczna 4 2 Miernik 50 godz. '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za wartość podstawową i w swoich działaniach biznesowych nieustannie stara się chronić naszą planetę przed szkodami.

W ramach tej misji, za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy do firmy serię pytań, które pomogą nam zmierzyć i wyjaśnić wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę w momencie, gdy to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie informacyjnej dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

Pogromca żargonu

RGB

RGB to skrót od Red Green Blue i zasadniczo oznacza, że urządzenie jest w stanie wytworzyć kolorowe oświetlenie, a nie tylko białe światło. Często można je znaleźć w urządzeniach peryferyjnych dla graczy, takich jak myszy i klawiatury.

Przełączniki opto-mechaniczne

Mechaniczne przełączniki klawiszy, które działają dzięki laserom, w przeciwieństwie do tradycyjnych sprężyn.