Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja Hotpoint H5X 820 W

21 września 2023

Werdykt

Dobrej wielkości chłodziarko-zamrażarka Hotpoint H5X 820 W ma elastyczną przestrzeń w lodówce i przyzwoitą ilość miejsca w zamrażarce. Jest nieco droższa w zakupie niż jej mniejszy brat z tej serii, ale niższe koszty eksploatacji sprawiają, że jest to lepszy zakup dla każdego, kto szuka podstawowej chłodziarko-zamrażarki o szerokości 60 cm.

Plusy

 • Stabilna kontrola temperatury
 • Elastyczne wnętrze
 • Przyzwoita ilość miejsca

Wady

 • Brak kontroli temperatury zamrażarki

Dostępność

 • WIELKA BRYTANIARRP: £530

Kluczowe cechy

 • TypJest to wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka o szerokości 60 cm.
 • PojemnośćLodówka ma 231 litrów pojemności, a zamrażarka 104 litry.

Wprowadzenie

Chłodziarko-zamrażarka Hotpoint H5X 820 W, należąca do gamy urządzeń bezszronowych, stanowi krok naprzód w stosunku do podstawowego modelu H3X, oferując niższe koszty eksploatacji, mimo że chłodziarko-zamrażarka ma ten sam rozmiar fizyczny.

Elastyczne wnętrze, stabilne temperatury i niska cena wywoławcza sprawiają, że jest to świetna chłodziarko-zamrażarka średniej klasy o szerokości 60 cm.

Konstrukcja i funkcje

 • Dostępna w kolorze stali nierdzewnej i białym
 • Tylko regulacja temperatury w lodówce
 • Elastyczne wnętrze lodówki

Recenzowałem chłodziarko-zamrażarkę Hotpoint H5X 820 W, ale za dodatkowe 20 funtów dostępny jest również srebrny model Hotpoint H5X 820 SX. Jeśli chcesz, aby chłodziarko-zamrażarka pasowała do Twojego wystroju, warto wydać tę dodatkową kwotę.

Zewnętrznie Hotpoint H5X 820 W ma dokładnie taki sam rozmiar jak tańszy model H3X (1912 x 596 x 678 mm), który z kolei jest nieco krótszy niż wysokiej klasy Hotpoint H9X 94T SX. Oznacza to całkowitą przestrzeń lodówki wynoszącą 231 litrów (32 litry mniej niż H9X) i taką samą 104-litrową przestrzeń zamrażarki.

Image Credit (Trusted Reviews)

Posiadanie nieco krótszej chłodziarko-zamrażarki może nie być problemem, ponieważ górna półka w tym modelu jest znacznie łatwiej dostępna, szczególnie z tyłu. Zdecydowanie nie będziesz potrzebować stołka, aby umieścić rzeczy na półce.

Wewnątrz znajduje się standardowy układ z czterema półkami. Dwie górne można umieścić na dwóch różnych wysokościach. Myślę, że przesunięcie półek w dół może pomóc, ponieważ domyślny układ oznacza, że na górnej półce jest wystarczająco dużo miejsca na puszkę coli.

Image Credit (Trusted Reviews)

W dolnej części lodówki znajduje się pojedyncza szuflada, która nie ma kontroli wilgotności. Jeśli chcesz mieć dwie szuflady z kontrolą wilgotności, aby przechowywać więcej świeżej żywności, poszukaj modelu H9X.

Image Credit (Trusted Reviews)

Jestem pod wrażeniem kieszeni w drzwiach. Dolna kieszeń jest wystarczająco duża, aby z łatwością pomieścić większe przedmioty, takie jak 2-litrowe kartony z mlekiem.

Górna półka jest dość głęboka i wystarczająco wysoka, aby pomieścić puszkę coli. Pośrodku drzwi znajdują się dwie półki, z których prawą można umieścić na dwóch różnych wysokościach. Ta elastyczność jest bardzo przydatna zarówno do przechowywania sosów, jak i butelek z napojami. W lodówce znajduje się stojak na jajka, ale nie ma stojaka na butelki, który ma H9X.

Image Credit (Trusted Reviews)

Oświetlenie LED ładnie oświetla wnętrze lodów

ki.

Jest również dobrze umieszczone, dzięki czemu trudno jest zablokować światło, nawet gdy lodówka jest w pełni załadowana na górnej półce.

Ta lodówka ma wewnątrz technologię Active Fresh firmy Hotpoint, która została zaprojektowana w celu szybkiego przywrócenia temperatury i wilgotności, aby dłużej przechowywać żywność.

Image Credit (Trusted Reviews)

Zamrażarka jest prosta: trzy duże wysuwane szuflady zapewniają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wszystkich mrożonych zszywek, od pizzy po frytki. Jeśli przechowujesz dużo więcej mrożonek, większa lodówka z zamrażarką może mieć więcej sensu: konstrukcja side-by-side zapewni sporo dodatkowej przestrzeni.

Image Credit (Trusted Reviews)

Podobnie jak w przypadku swojego młodszego brata, Hotpoint H5X 820 W ma regulację temperatury tylko dla lodówki, chociaż tym razem znajduje się ona na panelu przednim. Zamrażarka jest ustawiana automatycznie, z przyciskiem do włączania Super Freeze, który obniża temperaturę, aby szybko zamrozić świeżą żywność.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews

)Wydajność

 • Stabilne temperatury
 • Zamrażarka jest trochę zimna
 • Dobre koszty eksploatacji

Wypełniłem chłodziarko-zamrażarkę paczkami lodu, a następnie zamontowałem automatyczne otwieracze drzwi, które otwierają i zamykają drzwi lodówki o tej samej porze każdego dnia. Następnie użyłem czujników temperatury, aby monitorować, jak dobrze Hotpoint H5X 820 W utrzymuje temperaturę.

Przy lodówce ustawionej na 4°C, moje odczyty temperatury pokazały, że średnio rzeczywista temperatura różniła się tylko o 0,59°C przy 3,41°C. Wahania temperatury wynosiły przeważnie +/- 0,57°C od tej średniej (wszystko poniżej 1°C jest dobre). Z maksymalną zarejestrowaną temperaturą 7,2°C i minimalną 1,6°C, ta lodówka dobrze utrzymuje temperaturę. Technologia dystrybucji powietrza Multicool Flow firmy Hotpoint najwyraźniej działa dobrze.

Przechodząc do zamrażarki, normalnie ustawiłbym temperaturę na -18°C. Tutaj nie mogłem tego zrobić, więc średnia temperatura wyniosła -24,21°C, czyli o 6,21°C mniej niż bym ustawił. Odchylenia temperatury były nieco wyższe niż w lodówce, wahając się średnio +/-1,72°C, ale przynajmniej w tych temperaturach żywność pozostanie zamrożona i będzie trwała.

Główną różnicą w Hotpoint H5X 820 W w porównaniu do swojego mniejszego brata jest to, że ma aktywny kompresor inwerterowy, który oszczędza energię. W rezultacie Hotpoint H5X 820 W jest tańszy w eksploatacji i ma lepszą ocenę klasy E (H3X to F).

Przy koszcie energii wynoszącym 34 pensy za kW/h, Hotpoint H5X 820 W będzie kosztował 85,68 funtów rocznie lub 26 pensów za litr sześcienny. Nie jest to najtańszy model, ale pozwoli zaoszczędzić 21,42 GBP rocznie w porównaniu z modelem H3X.

Ta chłodziarko-zamrażarka jest wyposażona w technologię Total No Frost firmy Hotpoint, która cyrkuluje powietrze przez lodówkę i zamrażarkę, aby zapobiec gromadzeniu się lodu. Przez cały okres testowania nie zauważyłem gromadzenia się szronu, więc nie ma potrzeby rozmrażania tego modelu, co jest dobre zarówno pod względem wysiłku, jak i wydajności: lodówki z zamrażarką wypełnioną lodem kosztują więcej.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli potrzebujesz elastycznej chłodziarko-zamrażarki średniej klasy z dużą ilością miejsca, dobrymi kosztami eksploatacji i niskimi wahaniami temperatury, to jest to.

Jeśli zależy nam na kontroli temperatury w zamrażarce i możliwości wyboru wilgotności w szufladach, lepszym wyborem może być inny model.

Przemyślenia końcowe

Dobry rozmiar i cena, Hotpoint H5X 820 W ma elastyczne wnętrze lodówki i dużą ilość miejsca w zamrażarce. Kosztuje nieco więcej niż H3X, ale biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, Hotpoint H5X 820 W jest lepszym zakupem: dodatkowe pieniądze zwrócą się w ciągu kilku lat, a potem nadal będziesz z nich korzystać.

Jeśli szukasz podstawowej chłodziarko-zamrażarki, to niski koszt i stabilne temperatury sprawiają, że jest to zwycięzca, ale możesz sprawdzić mój przewodnik po najlepszych chłodziarko-zamrażarkach, jeśli szukasz czegoś innego.

Zaufany wynik

Zapisz się do newslettera Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty bezpośrednio do skrzynki odbiorczej. Zarejestruj się Zasady i warunki

Jak testujemy

W przeciwieństwie do innych witryn, dokładnie testujemy każdą lodówkę z zamrażarką przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby prawidłowo porównać funkcje. Zawsze powiemy Ci, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Testujemy przez co najmniej dwa tygodnie.

Używamy czujników temperatury do monitorowania temperatury wewnętrznej, aby pomóc nam dokładnie porównać modele różnych producentów.

Może Ci się spodobać...

Czy można zamrozić ser?

Simon Handby 4 lata temu

Najlepsza chłodziarko-zamrażarka: Dłuższy okres przechowywania żywności

David Ludlow 4 lata temu

Najczęściej zadawane pytania

Czy można regulować temperaturę zamrażarki Hotpoint H5X 820 W?

Nie, ten model ma tylko regulację temperatury lodówki.

Ile miejsca jest w lodówce Hotpoint H5X 820 W?

Ten model ma 104-litrową zamrażarkę i 231-litrową lodówkę.

Zaufane dane testowe z recenzji

' Średnia temperatura (lodówka) Koszt na litr przestrzeni Średnia temperatura (zamrażarka) Hotpoint H5X 820 W 3.41 °C £0.26 -24.21 °C '

Pełna specyfikacja

' UK RRP Producent Rozmiar (wymiary) Data wydania Data pierwszej recenzji Numer modelu Warianty modelu Liczba drzwi Pojemność zamrażarki Półki na drzwiach Szuflady Bezszronowe Akcesoria Pojemność lodówki Półki wewnętrzne Szuflady na sałatki Hotpoint H5X 820 W £530 Hotpoint 596 x 678 x 1912 MM 2022 06/10/2022 Hotpoint H5X 820 W Srebrny i biały 2 104 litry 4 1 Tak Tacka na jajka, tacka na kostki lodu 231 litrów 4 1 '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem, za podstawową wartość i będzie stale dążyć do ochrony naszej planety przed szkodami w swoich praktykach biznesowych.

W ramach tej misji za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy firmie serię pytań, które pomagają nam ocenić i uczynić przejrzystym wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę, gdy tylko to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie z informacjami o zrównoważonym rozwoju.