Piątek, 19 lipca 2024

GravaStar Mars Pro Review

9 kwietnia 2023

Werdykt

GravaStar Mars Pro to ciekawy głośnik o super efektownym designie. Choć uważam, że trzeba być fanem estetyki, by w ogóle rozważać go jako kolejny głośnik, to jakość dźwięku jest imponująca, z dużym naciskiem na głęboki bas.

Pros

 • Efektowny design i akcesoria
 • Duży zasięg Bluetooth
 • Dobra jakość wykonania
 • Dobry nacisk na basy

Cons

 • Zbyt ciężki, by można go było przenosić
 • Kosztowna
 • Konstrukcja nie dla każdego
 • Niektóre utwory cierpią z powodu zniekształceń

Dostępność

 • UKRRP: £329.95
 • USARRP: $329.95
 • Europaniedostępne
 • Kanadaniedostępne
 • Australianiedostępna

Główne cechy

 • Design w stylu science-fictionNiezwykły design z możliwością dostosowania akcesoriów; ale nie każdemu przypadnie do gustu
 • Regulacja głośnościDotykowe regulatory głośności
 • Bezprzewodowy Obsługuje technologię Bluetooth 5.0

Wstęp

Głośnik GravaStar Mars Pro charakteryzuje się ciekawym, wytrzymałym designem rodem z filmów science-fiction. Został wykonany przez tę samą firmę, co słuchawki GravaStar Sirius Pro. Choć nie jest on wyposażony w ogromną liczbę funkcji i dodatków, jakość dźwięku jest solidna, z dużym naciskiem na basy.

Niemniej jednak jest to głośnik, który prawdopodobnie weźmiesz pod uwagę tylko wtedy, gdy jesteś fanem efektownego cyberpunkowego wzornictwa. Jednak nawet jeśli estetyka jest dla Ciebie idealna, warto rozważyć ten głośnik ze względu na jego solidną konstrukcję i imponujący dźwięk - choć cena może Cię odstraszyć.

Projekt

 • Efektowny design w stylu sci-fi
 • Solidna konstrukcja wykonana z cynku
 • Akcesoria magnetyczne w zestawie

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w tym głośniku, jest jego wygląd. Jest on niepodobny do żadnego innego głośnika, jaki widziałem, wyglądem przypominając robota Omnidroid z filmu The Incredibles. Kula osadzona jest na trzech nogach, które można złożyć, a sama kula wykonana jest ze stopu cynku.

Ogólnie rzecz biorąc, głośnik sprawia wrażenie niezwykle solidnego, ważąc 2,5 kg. Jednak podstawa w postaci statywu oznacza, że trzeba się upewnić, że głośnik stoi na płaskiej powierzchni. Należy również pamiętać, że ze względu na swoją wagę głośnik ten nie towarzyszył mi w podróżach - nie sądzę, by dobrze sprawdził się w plenerze - ale do poruszania się po domu jest w sam raz.

Image Credits (Trusted Reviews

)Mój głośnik był modelem Aurochs Special Edition, który jest dostarczany z dwoma magnetycznymi akcesoriami, które można przymocować do górnej części kuli, aby zwiększyć kosmiczną estetykę. Chociaż były to miłe dodatki, warto zauważyć, że Mars Pro jest dostępny w innych wersjach kolorystycznych - Black, White i Aquarius - za 100$/£100$ mniej.

Jeśli chodzi o sterowanie, mamy tu przyciski Stop, Power, oświetlenie RGB i Bluetooth, a także panel dotykowy do regulacji głośności - o czym szerzej opowiem w kolejnej części. Głośnik wydaje kosmiczny efekt dźwiękowy przy włączaniu i wyłączaniu i choć doceniam, że GravaStar trzyma się tematu, to nie można tej funkcji wyłączyć, ani pozornie zmniejszyć. Stało się to nieco irytujące w pewnych okolicznościach, takich jak późno w nocy.

Image Credits (Trusted Reviews)

Metalowy tył głośnika ma siatkowy design, który jest podkreślony przez oświetlenie RGB; byłem fanem faktu, że kosmiczna estetyka jest przenoszona przez cały design Mars Pro. Zwróć uwagę, że port ładowania USB-C znajduje się na samym dole kuli, więc możliwe jest ładowanie głośnika podczas odtwarzania.

Trudno przecenić wygląd tego głośnika, wielu moich znajomych jest szczerze podzielonych w kwestii tego, czy zaklasyfikowaliby ten projekt jako fajny, czy też jako rzucający się w oczy. Ja jestem fanem - ale z pewnością nie będzie to rozwiązanie dla każdego.

Image Credits (Trusted Reviews)

Cechy

 • Oświetlenie RGB
 • Technologia Bluetooth 5.0
 • Dotykowa regulacja głośności

Trzeba przyznać, że ten głośnik nie jest wyposażony w wiele funkcji, co jest nieco rozczarowujące, biorąc pod uwagę jego cenę. Nie ma też sterowania głosem ani aplikacji towarzyszącej, co oznacza, że nie można zmieniać ustawień korektora dźwięku. Jeśli połączysz się z głośnikiem za pomocą urządzenia obsługującego sterowanie głosem, takiego jak iPhone, będziesz mógł skorzystać z funkcji Siri - choć nie jest ona wbudowana w sam głośnik.

Głośnik jest wyposażony w technologię Bluetooth 5.0 i z przyjemnością informuję, że nigdy nie zdarzyło się, aby sygnał był zerwany lub przerwany. Ma również dobry zasięg, ponieważ byłem w stanie przejść przez całe moje mieszkanie - około 40 stóp - z kilkoma zamkniętymi drzwiami bez rozłączania się.

Image Credits (Trusted Reviews)

Jak już wspomniałem, głośnik ten wyposażony jest w oświetlenie RGB. Można je wyłączyć i przełączać za pomocą przycisku oświetlenia, mając do wyboru sześć kolorów: czerwony, jasnoniebieski, ciemnoniebieski, pomarańczowy, zielony i fioletowy. Moim zdaniem, oświetlenie zdecydowanie dodaje estetyki głośnikowi, choć z zadowoleniem przyjąłbym jakieś opcje w prezentacji - na przykład kolory zmieniające się w trakcie piosenki.

Oświetlenie RGB jest też zaskakująco subtelne, co mi się spodobało, bo w nadmiarze mogło przytłoczyć resztę projektu. Podobnie jak większość funkcji tego głośnika, włączenie go służy celom poza tym, że po prostu wygląda fajnie.

Jedną z najbardziej widocznych cech Mars Pro jest dotykowy pasek głośności. W użyciu był responsywny i działał dobrze; wolę to rozwiązanie niż przyciski w innych miejscach.

Image Credits (Trusted Reviews)

GravaStar twierdzi, że Mars Pro oferuje 15 godzin pracy na baterii. W warunkach rzeczywistych, rzadko musiałem ładować głośnik pomiędzy kolejnymi użyciami. Udało mi się uzyskać 16-17 godzin na jednym ładowaniu, z włączonym i wyłączonym oświetleniem RGB, co było idealnym rozwiązaniem na imprezy i inne scenariusze, w których potrzebowałem go przez większą część nocy.

Jakość dźwięku

 • Duży dźwięk
 • Bas sięga głęboko
 • Może być zmulony w niektórych utworach

Niezależnie od jego niszowego wyglądu, jak każdy głośnik, prawdziwym testem Marsa Pro jest jakość dźwięku - która, w moim doświadczeniu, była bardzo dobra. Dostarcza on zrównoważone i ciepłe brzmienie, które sprawdza się w większości gatunków muzycznych, chociaż zauważyłem, że zbyt intensywne utwory mogą być zmulone, szczególnie przy zwiększonej głośności.

Głośnik jest w stanie osiągnąć dobrą głośność, z łatwością wypełniając moją średniej wielkości sypialnię i salon. Dobrze spisywał się również na moim balkonie, generując szeroki i duży dźwięk, który jest w stanie zachować szczegóły.

To było głównie z Olivia Rodrigo dobre 4 u, że Mars Pro wydawał się walczyć. Początek piosenki i wersy brzmiały świetnie, z głośnikiem zdolnym do uchwycenia miękkich wysokich tonów bez brzmienia szorstkiego.

Image Credits (Trusted Reviews)

Jednakże, gdy refren się rozkręcił i perkusja zaczęła grać, piosenka stała się bardziej mętna; trudno było oddzielić instrumenty od wokalu, a perkusja przejęła kontrolę. Problem ten był bardziej odczuwalny, gdy głośnik grał głośno - był mniej widoczny przy niższej głośności, chociaż zniekształcenia były ogólnie widoczne.

Dodatkowo, w zależności od utworu, Mars Pro może być nieco zbyt pobudliwy - szczególnie dobre 4 u traci sporo szczegółów i głębi. Nie było to widoczne w miękko śpiewanych piosenkach, z Flowers on the Freeway Cody'ego Lovaasa, który zachował mnóstwo barw bez pozostawienia wokalu w tyle.

Z piosenką Lovaasa, Mars Pro pokazał więcej równowagi, dostarczając solidną scenę dźwiękową, która jest wyrazista bez utraty delikatnych nut w jego głosie. Utwór zabrzmiał ciepło i dynamicznie - całkowita zmiana w stosunku do występu głośnika z Rodrigo's good 4 u.

Image Credits (Trusted Reviews)

Utwory skupione na basie wypadły lepiej, a potężnie śpiewane wokale miały tendencję do wychodzenia na wierzch; pozostały bardziej zniuansowane - Mars Pro wydaje się faworyzować ten aspekt piosenki, który wychodzi najgłośniej

.

A Little Less Conversation Elvisa Presleya zabrzmiało lepiej, z większym naciskiem na wokal. Wokale Presleya brzmią gładko i zniuansowanie, a jego głos zajmuje centralne miejsce, podczas gdy instrumenty dopełniają boki. Bas był w stanie wejść głęboko, powodując wibracje na moim biurku, a saksofon brzmiał wyraziście, oferując świetny kontrast do głębszych wokali.

Image Credits (Trusted Reviews)

Podczas gdy na rynku są lepsze głośniki, Mars Pro nie jest skierowany do audiofilów. Jest zdolny do stworzenia ciepłego i zrównoważonego dźwięku; po prostu potyka się z niektórymi gatunkami.

Używałem tego głośnika najbardziej do słuchania głębokich i ciężkich utworów, takich jak Presley czy Fleetwood Mac - chociaż, jak wspomniano, GravaStar Mars Pro może dobrze dostarczyć łagodniejsze utwory, jest to po prostu trochę bardziej ryzykowne.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Chcesz mieć głośnik o tematyce kosmicznej GravaStar Mars Pro to niezwykle efektowny głośnik, o solidnej konstrukcji w stylu science-fiction, który jest odważny i głośny. Dźwięk jest dobry, z dużym naciskiem na basy. Wygląd nie jest jednak dla każdego.

Chcesz wspaniałych wrażeń audio Podczas gdy utwory o dużej zawartości basów są obsługiwane dobrze, Mars Pro może potknąć się przy niektórych gatunkach muzyki, tracąc szczegóły i niuanse.

Myśli końcowe

GravaStar Mars Pro to trudny głośnik, na temat którego można wydać werdykt, ponieważ jego design jest tak wielką częścią jego tożsamości. Choć kosmiczna stylizacja nie jest moim ideałem estetycznym, wciąż jestem jej fanem i jestem pewien, że przypadnie do gustu pewnej grupie odbiorców.

Jeśli chodzi o stronę audio, to ogólnie byłem zadowolony z jego prezentacji większości utworów. Duży nacisk położono na bas, a niektóre z nich zachowały mnóstwo szczegółów i równowagi. Niektóre utwory były jednak podatne na zamulenie. Nie dotyczyło to każdego gatunku, ale jest to coś, na co należy uważać.

Ogólnie rzecz biorąc, z całego serca poleciłbym Mars Pro tylko tym, którzy kochają design, ze względu na jego wysoką cenę i brak przenośności. Jeśli chodzi o dekoracyjny głośnik sci-fi do twojego pokoju, to jest to idealny wybór - chociaż ci, którzy stawiają na wysoką jakość dźwięku i bardziej subtelny design powinni szukać gdzie indziej.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

Każdy recenzowany głośnik bezprzewodowy jest przez nas dokładnie testowany przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby odpowiednio porównać cechy. Zawsze mówimy, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Testowane przez kilka tygodni

Sprawdzone w warunkach rzeczywistych

Testowane z różnymi usługami strumieniowymi

Możesz polubić...

FiiO M17 Recenzja

Simon Lucas 1 miesiąc temu

Recenzja Sharp PS-949

Hannah Davies 2 miesiące temu

Chord Mojo 2 Recenzja

Kob Monney 3 miesiące temu

THX Onyx Review

Kob Monney 4 miesiące temu

Marshall Emberton II Recenzja

Kob Monney 4 miesiące temu

Tribit StormBox Micro 2 Review

Kob Monney 4 miesiące temu

FAQs

Czy GravaStar Mars Pro oferuje obsługę przewodową?

Nie, z Mars Pro można się połączyć tylko przez Bluetooth.

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII RRP USA RRP UE CA RRP AUD RRP Producent Akredytacja Quiet Mark Stopień ochrony IP Czas pracy na baterii Rozmiar (Dimensions) Waga Data wydania Data pierwszej recenzji Warianty modelu Kierowca (s) Porty Audio (wyjście zasilania) Łączność Kolory Zakres częstotliwości Czułość Pobór mocy Subwoofer? Typ głośnika GravaStar Mars Pro £329.95 $329.95 Niedostępne Niedostępne Niedostępne Gravastar Nie Nie 16 7,9 x 7,1 x 7,5 CALA 2,5 KG 2021 04/05/2022 Mars Pro Special Edition Shark 14, Mars Pro Special Edition Aurochs Pełnozakresowe przetworniki subwoofera USB-C 20 W Bluetooth 5 Czarny, biały, żółty uszkodzony przez wojnę - Hz 86 dB 20 W Tak Głośnik bezprzewodowy '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za wartość podstawową i w swoich działaniach biznesowych nieustannie stara się chronić naszą planetę przed szkodami.

W ramach tej misji, za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy do firmy serię pytań, które pomogą nam zmierzyć i wyjaśnić wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę w momencie, gdy to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie informacyjnej dotyczącej zrównoważonego rozwoju.