Piątek, 19 lipca 2024

Onesonic MXS-HD1 Review

6 marca 2023

Werdykt

Niezawodna para wkładek dousznych z redukcją szumów - Onesonic MXS-HD1 mają silną konkurencję, ale warto się im przyjrzeć, jeśli solidna jakość dźwięku, redukcja szumów i żywotność baterii w przystępnej cenie są na liście Twoich priorytetów.

Pros

 • Solidna redukcja hałasu i dźwięk
 • Łatwa obsługa
 • Lepsza niż oczekiwana żywotność baterii

Cons

 • Dopasowanie może powodować pewien dyskomfort
 • Anonimowy wygląd
 • W starciu z wieloma cenionymi konkurentami

Dostępność

 • UKRRP: £119.99
 • USATBC
 • EuropaRRP: €129.99
 • KanadaTBC
 • AustraliaTBC

Główne cechy

 • Ocena IPStopień ochrony IPX4 chroni przed potem i bryzgami wody
 • ANCFunkcja redukcji szumów i tryb przezroczystości

Wstęp

Onesonic to mało znana firma audio, która pojawiła się na naszym radarze dzięki swoim produktom w przystępnej cenie.

Tańsze produkty mają w sobie coś z atrakcyjności. Oczywistą zaletą jest ich przystępna cena, ale drugą stroną jest to, że tanie często oznacza kompromis.

Nie było tak w przypadku BXS-HD1, które oferują dobre połączenie ceny i wydajności. Czy mamy podobne pozytywne rzeczy do powiedzenia o droższym, redukującym hałas MXS-HD1?

Design

 • Dobre dopasowanie
 • Dobra interakcja z dotykowymi elementami sterującymi
 • Dostępne tylko w czarnym wykończeniu

MXS-HD1 różnią się od BXS-HD1 tym, że zawierają końcówki douszne, więc jeśli nie lubisz uczucia "podłączania" czegoś, co grzebie w uchu, BXS-HD1 może być bardziej atrakcyjny.

Jakość wykonania słuchawek MXS-HD1 sprawia wrażenie twardego plastiku, choć ich błyszczące wykończenie sprawia, że są dość atrakcyjne w dotyku. Co ważniejsze, nie są one magnesem na odciski palców jak Ugreen HiTune T3. Etui do ładowania - być może rozsądnie - nie ma tego samego błyszczącego wykończenia, wybierając matową stylizację (przynajmniej na zewnątrz). Owalny kształt etui jest niewielki, ale pomimo jego kompaktowego wnętrza, łatwo jest wyłowić prawdziwe bezprzewodowe słuchawki. Słuchawki, podobnie jak garderoba Batmana, są dostępne tylko w kolorze czarnym.

Poziom komfortu, jaki oferują MXS-HD1, to mieszanka. Dopasowanie może być ciasne, a po pewnym czasie noszenia stwierdziłem, że słuchawki powodują pewien stopień dyskomfortu. Czy jest to wystarczające, aby uczynić je nie do noszenia? Nie, ale może to być niepożądane rozproszenie uwagi. Jest to lekka szkoda, ponieważ MXS-HD1 mieszczą się w uchu super-snugly; ale podejrzewam, że użycie twardego plastiku nie pomaga.

Ocena IPX4 chroni przed wodą i potem; lekki deszcz, spocone ćwiczenia - tego typu rzeczy. Nie znajdziesz wielu słuchawek z bardziej wytrzymałą klasą, chyba że są one przeznaczone dla sportowców lub są produkowane przez Jabra.

W górnej części trzonu znajduje się okrągły obszar, na którym znajdują się dotykowe elementy sterujące służące do regulacji głośności, odtwarzania, redukcji szumów, pomocy głosowej oraz pomijania utworów. Oznacza to, że nie ma potrzeby sięgania po smartfon, co jest wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem.

Stuknięcia i przytrzymania są responsywne, a do obsługi nie potrzeba dużej siły nacisku. Jedynym problemem, jaki mam, jest zastosowanie efektu dźwiękowego do sygnalizowania każdego trybu redukcji hałasu. Nie jest to wielka sprawa, ponieważ powinno być oczywiste, w którym trybie są słuchawki, ale uważam, że o wiele łatwiej jest mieć głos.

Cechy

 • Czas pracy na baterii wydaje się ograniczony
 • Skuteczna redukcja szumów
 • Ponadprzeciętna jakość połączeń

Poza redukcją hałasu, zestaw funkcji Onesonic jest najlepiej opisany jako skromny. Jednak, jak wspomniałem we wstępie, jest też druga strona medalu - a mianowicie, że zestaw funkcji MXS-HD1 można ubrać w słowa, że jest ładny i prosty.

Łączność bezprzewodowa to Bluetooth 5.0 z obsługą kodeków do AAC, co obejmuje odtwarzanie na urządzeniach z systemem Android i iOS. Przechodząc przez ruchliwe obszary, poza kilkoma załamaniami i drobnymi zanikami, nie było zbyt wiele do zdenerwowania.

Bateria jest cytowany na pięć godzin na słuchawki i 20 godzin w ogóle, co jest około średniej wokół £ 100 do £ 130 punkt cenowy dla słuchawek ANC. Porównując, podobnie cenowo Lypertek Z5 ANC oferują cztery godziny, a JBL Live Pro 2 dostarczają 10.

W praktyce, cytowana bateria Onesonic jest po konserwatywnej stronie. Dwie próby rozładowania baterii w ciągu dwóch i pół godziny i Onesonic osiągnął 70%. To około osiem godzin i trochę zmienić w zakresie wytrzymałości, co jest bardzo dobre. Jest wsparcie dla ładowania bezprzewodowego, ale nie ma wzmianki o szybkim ładowaniu.

Podczas gdy strona mówi, że słuchawki obsługują Siri i Google Assistant, nie jest to wsparcie natywne lub głośnomówiące. Natywnego asystenta głosowego można wywołać na telefonie, czy to Google, Alexa czy Siri, ale żeby faktycznie z niego skorzystać, trzeba wyjąć urządzenie z kieszeni i użyć palców. Niezbyt wygodne dla leniwych wśród nas.

Onesonic używać chipset z chińskiej firmy Bestechnic, który został użyty w podobnie przystępne prawdziwe bezprzewodowe pąki, takie jak Urbanista London. Podobnie jak w przypadku tych słuchawek, Onesonic dobrze radzi sobie z redukcją szumów: głosy ludzi są mniej zauważalne, hałas otoczenia jest znacznie zredukowany (muzyka w tle na poczcie zniknęła), a ruch uliczny jest skutecznie stłumiony do tego stopnia, że pojazdy przejeżdżają obok z mniej rozpraszającym "szumem".

Noise cancelling jest wtedy skuteczny, ale potrzebuje pomocy ze strony głośności słuchawek, aby zablokować hałasy. Ponadto, jak w przypadku wielu bezprzewodowych słuchawek dousznych w ogóle, mikrofony MXS-HD1 mogą być przechytrzone przez szum wiatru, wzmacniając go do punktu, w którym w bezwietrzne dni posiadanie włączonej redukcji szumów jest bardziej rozproszeniem niż wygodą.

Tryb Transparentności jest w porządku, zapewniając przyzwoitą klarowność i szczegółowość. W ruchliwych miejscach można odnieść wrażenie, że zalewa je mnóstwo hałasu, brakuje im wyrazistości, którą zapewniają droższe słuchawki. Jednakże, aby wyłapać ogłoszenia o pociągach lub dla większej świadomości w ogóle, wydajność jest doskonale odpowiednia.

Jakość połączeń jest ponadprzeciętna, ponieważ Onesonic blokują większość dźwięków, ale głosy przebijają się przez nie. Osoba po drugiej stronie linii wspomniała, że mój głos był w większości czysty, chociaż brzmiało to tak, jakby mikrofony buds zbytnio tłumiły hałas w tle, ponieważ stwierdzili, że trudniej było śledzić i prawie niezrozumiale usłyszeć, co mówię, gdy wokół było więcej hałasu.

Jakość dźwięku

 • Dość powściągliwy, ale zrównoważony przy domyślnej głośności
 • Bardziej wyrazisty dźwięk przy wyższych poziomach głośności
 • Wyraźny bas

Słuchając utworu Come Out and Play zespołu The Offspring, MXS-HD1 wykazał się solidnym wykonaniem. Bas jest wyraziście opisany, a wokal Dextera Hollanda jest wyraźnie słyszalny ponad gitarami i perkusją w utworze.

Z innym punk rockowym utworem, City of Angels zespołu The Distillers, wynik jest podobny. Szczegółowość instrumentów i głosów jest szeroko opisana, separacja pomiędzy poszczególnymi instrumentami i wokalami nie jest tak ostra czy zdefiniowana jak w przypadku droższych słuchawek, ale wykonanie jest przyjemne i łatwe do polubienia.

Podobnie jak większość słuchawek bezprzewodowych w dzisiejszych czasach, Onesonic są zrównoważone w swoim podejściu, ale powściągliwe przy domyślnych poziomach głośności. Po zwiększeniu głośności scena dźwiękowa staje się szersza, a w prezentacji słuchawek pojawia się więcej energii i napędu - zwłaszcza w przypadku bardziej dynamicznych utworów z gatunków takich jak rock i punk rock.

Nie ma jednak zbyt wiele dynamiki - nie ma dużej różnicy między cichymi i głośnymi dźwiękami. Ponownie, Onesonic czują się po stronie powściągliwości. Kiedy utwory powinny wzbić się w powietrze, Onesonic podchodzą do nich nieśmiało, refren w Cheryl Lynn's Got to Be Real jest grany na tym samym poziomie co reszta utworu; w praktyce jest to raczej jednogłos.

Górna część pasma brzmi w sposób zrolowany i odszumiony. Wysokie tony są wyraźnie opisane, ale brak im większego blasku przy domyślnych poziomach głośności, a bas jest obecny, ale nie jest mocno wyeksponowany.

Dopiero przy wyższych głośnościach Onesonic MXS-HD1 zaczyna czuć się pewnie. Nuty wysokie mają nieco więcej uderzenia, zakres dynamiki jest bardziej asertywnie prezentowany, bas jest mocniejszy i bardziej wyrazisty w GoGo Penguin's Raven, a średnie tony korzystają z tego, że mają więcej przestrzeni do zajęcia. Po zwiększeniu głośności te pączki są zabawne i energiczne, a ich brzmienie jest solidne i przemyślane.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli jesteś po solidnej, niezawodnej pary Tak długo, jak podnieść głośność, Onesonic oferują dobre audio i tłumienia hałasu, z żywotnością baterii, która jest lepsza niż cytowany.

Jeśli nie lubisz uczucia zatkania, dopasowanie tych słuchawek jest ciasne i powodowało u mnie pewien dyskomfort. Tańsze BXS-HD1 nie mają alternatywy w postaci końcówek dousznych.

Myśli końcowe

Słuchawki Onesonic MXS-HD1 nie powalą Cię swoim dźwiękiem, ale nie ma wątpliwości, że są solidne i skuteczne. Wytrzymałość jest lepsza niż oczekiwano i chociaż dopasowanie jest trochę za ciasne, to pomaga i wspiera solidną wydajność redukcji hałasu. Jakość dźwięku jest również solidna, znacznie bardziej wyrazista przy wyższych poziomach głośności niż przy poziomach domyślnych - a wyższa głośność pomaga również ANC w usuwaniu hałasu.

Istnieje duża konkurencja wokół punktu cenowego MXS-HD1 i bycie nieco tańszym mogłoby dać im trochę więcej przestrzeni do oddychania. Niemniej jednak MXS-HD1 są solidną i niezawodną parą tanich słuchawek z redukcją szumów - pamiętaj o zwiększeniu głośności, aby usłyszeć je w najlepszym wydaniu.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

Każde recenzowane przez nas słuchawki dokładnie testujemy przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby właściwie porównać cechy. Zawsze mówimy, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy, nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Testowany przez kilka tygodni

Sprawdzone w warunkach rzeczywistych

Możesz polubić...

Audeze Euclid Review

Simon Lucas 47 minut temu

Recenzja Jabra Elite 5

Kob Monney 5 dni temu

Haylou PurFree BC01 Review

Michał Sawh 6 dni temu

Recenzja KEF Mu7

Simon Lucas 1 tydzień temu

GravaStar Sirius P5 Review

Gemma Ryles 2 tygodnie temu

Urbanista Copenhagen Review

Gemma Ryles 2 tygodnie temu

FAQs

Czy Onesonic MXS-HD1 obsługuje szybkie ładowanie?

O ile możemy powiedzieć, MXS-HD1 obsługuje ładowanie bezprzewodowe, ale nie ma wsparcia dla szybkiego ładowania.

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII RRP UE Producent Stopień ochrony IP Czas pracy na baterii Ładowanie bezprzewodowe ASIN Data wydania Numer modelu Rozdzielczość dźwięku Sterownik (s) Tłumienie hałasu? Łączność Kolory Zakres częstotliwości Typ słuchawek OneSonic MXS-HD1 £119.99 €129.99 OneSonic IPX4 20 Tak B09TLBSLRL 2022 ONES30004 SBC, AAC 7mm Tak Bluetooth 5.0 Czarny 20 20000 - Hz Prawdziwa bezprzewodowość '

Pogromca żargonu

Bluetooth 5.0

Bluetooth 5.0 jest najnowszą iteracją standardu i pozwala na przesyłanie danych z dwukrotnie większą prędkością w stosunku do poprzednich standardów, pokonywanie czterokrotnie większej odległości i przesyłanie ośmiokrotnie większej ilości danych.

ANC

ANC (Active Noise Cancellation) wykorzystuje układ mikrofonów w słuchawce do wykrywania częstotliwości dźwięku dochodzącego do słuchacza, a układ ANC tworzy falę odwrotną (czyli przeciwną do dźwięku), aby stłumić wszelkie niepożądane hałasy zewnętrzne.