Niedziela, 19 maja 2024

Recenzja Apple AirPods 3

22 sierpnia 2022

AirPods 3 są łatwe zalecenie dla użytkowników iPhone, którzy chcą parę prostych, dobrze brzmiące pąki, które działają dobrze i trwać przez długi czas między opłatami. Są one nadal brakuje jakiegokolwiek rodzaju redukcji hałasu i są bezużyteczne w głośnych miejscach chociaż, i z AirPods Pro często dostępne dla nie wiele więcej mogą skończyć się być lepszą opcją dla niektórych.

Zalety

 • Mała, kompaktowa konstrukcja
 • Znacznie lepszy dźwięk
 • Niezrównana integracja z systemami iOS i macOS

Wady

 • Brak ANC
 • Słaby w głośnym otoczeniu

Wstęp

AirPods 3 to pierwszy właściwy projekt bezprzewodowych wkładek dousznych od Apple.

Początkowo witane przez niezliczone memy i żarty, AirPods firmy Apple są teraz powszechnym widokiem i stały się prawdopodobnie najbardziej wpływową parą słuchawek z ostatniej dekady.

Jesteśmy teraz na trzeciej generacji podstawowego zakresu AirPods, a ta rewizja jest największym jeszcze, z silniejszym, i bardzo mile widziane, koncentrując się na jakości dźwięku.

Projekt

 • Przeprojektowane tak, by bardziej przypominały AirPods Pro
 • Krótszy trzon i otwarta konstrukcja
 • Małe etui do ładowania łatwo mieści się w kieszeni

Słuchawki AirPods przeszły całkowitą metamorfozę w trzeciej generacji, a ich wygląd jest bardzo podobny do AirPods Pro. Końcówki są krótsze, obudowa bardziej płaska, a przyciski sterujące zostały porzucone na rzecz czujników siły. Jest też dodatkowa ochrona, ponieważ zarówno etui, jak i słuchawki mają klasę odporności na pot IPX4, więc są zabezpieczone przed mokrą pogodą i lepiej nadają się do użytku na siłowni.

Są one nadal para AirPods, choć. Są tylko w kolorze białym, wyglądają bardzo minimalistycznie i nadal mają tę teraz-ikoniczną sylwetkę, która może być Marmite dla niektórych.

Dla wielu, głównym problemem z pierwszym projektem AirPods było dopasowanie. Nie ma tu silikonowych końcówek, ani żadnego rodzaju skrzydełek, które można znaleźć w Beats Fit Pro. AirPods 3 nie zagłębiają się również w kanale słuchowym, zamiast tego spoczywają wewnątrz ucha. Powoduje to pewne problemy z dźwiękiem, ale oznacza, że jeśli AirPods nie pasują naturalnie do Twojego rozmiaru ucha, nie możesz ich dopasować.

Apple zwiększyło rozmiar samego pałąka, więc AirPods 3 powinny pasować do większej liczby uszu. Dla moich uszu, dopasowanie jest idealne i mogę gromko potrząsać głową bez ich zdejmowania. Założyłem je na kilka biegów i pozostały na miejscu idealnie.

Podoba mi się, że AirPods 3 nie wchodzą głęboko w ucho, jak AirPods Pro czy Sony WF-1000XM4s. To z pewnością spodoba się tym, którzy uważają, że styl douszny jest natrętny i sprawia, że są one wygodniejsze przy dłuższym noszeniu.

Zauważyłem jednak, że kiedy pojawia się dyskomfort, przychodzi on szybko. Nosiłem AirPods 3 przez prawie cały jeden ładunek bez żadnych problemów, ale kiedy zaczęły boleć, musiałem trzymać je na zewnątrz przez dłuższy okres niż się spodziewałem. Wynika to z oparcia na plastiku w konstrukcji i braku czegokolwiek, co mogłoby go zmiękczyć.

Na trzonie każdych AirPods 3 znajduje się czujnik pojemnościowy. Naciśnij go i można wstrzymać utwór; przytrzymaj go dłużej i Siri kopie w biegu. Jest to znacznie lepsza metoda interakcji z buds niż wcześniej, gdzie trzeba było dotknąć samego bud dość mocno.

Etui do ładowania zostało również przeprojektowane, i ponownie bierze wskazówki z AirPods Pro. Jest ono w sumie nieco mniejsze niż etui na słuchawki Pro i można je łatwo schować do kieszeni. Z przodu znajduje się mała dioda LED, a na dole port Lightning do ładowania. Z tyłu znajduje się pojedynczy przycisk do wymuszania na pąkach trybu parowania, jeśli podłączasz je do telefonu z systemem Android lub komputera z systemem Windows. Wszystko to jest bardzo proste i będzie natychmiast znane każdemu, kto już wcześniej używał AirPods.

Funkcje

 • Etui obsługuje teraz ładowanie magnetyczne MagSafe
 • Fantastyczne powiązanie z systemami iOS i macOS
 • Lepsza żywotność baterii

Etui dodaje również kolejną nową sztuczkę: MagSafe. Apple przywróciło nazwę MagSafe wraz z premierą iPhone'a 12, przekształcając ją w magnetyczny system ładowania bezprzewodowego. Nie trafił on jednak na wyżyny, których się spodziewałem, a stosunkowo niewiele akcesoriów robi z niego użytek.

Podczas gdy poprzednie AirPods obsługiwane bezprzewodowe Qi, dodanie MagSafe pozwala pąki trzymać się magnetycznie do obsługiwanych ładowarek. To działa ładnie z Belkin's opracowany MagSafe podstawki do ładowania i Apple własnej MagSafe Battery Pack. To nie zwiększa prędkości ładowania chociaż, coś, co stało się, gdy połączyłeś ładowarkę MagSafe i iPhone 12 (lub iPhone 13).

AirPods 3 na ładowarce

Podwyższenie żywotności baterii jest mile widziane w porównaniu z poprzednimi modelami i zauważysz to jeszcze bardziej, jeśli uaktualnienie z pary AirPods kupiłeś w momencie premiery. Apple twierdzi, że sześć godzin życia na jednym ładowaniu i jest to bardziej konserwatywny numer do tego, co doświadczyłem. Następnie otrzymasz kilka ładunków z obudowy, zanim trzeba będzie naładować go ponownie.

Wewnątrz AirPods 3 jest chip H1 i to pomaga zasilać wszystkie te małe, poręczne funkcje AirPods stały się znane. Na przykład Twój iPhone lub iPad, po otwarciu etui, natychmiast spojrzy na ton połączenia i sparowania, a po podłączeniu ich do urządzenia związanego z Apple ID, będą one połączone wszędzie. Można nadal używać ich na innych platformach i mam podłączony te do telefonów z systemem Android bez dużo faff, ale wiele funkcji brakuje i połączenie nie jest tak silny.

Audio Share, który jest bardzo dużo iOS-only funkcja, pozwala podłączyć dwie pary AirPods do jednego telefonu do wspólnego słuchania, co jest poważnie przydatne, gdy jesteś w pociągu. Brak takich rzeczy oznacza, że jeśli nie jesteś mocno związany z ekosystemem iOS, to prawdopodobnie najlepiej szukać gdzie indziej.

Słuchawki AirPods 3 znacznie lepiej wykrywają, kiedy znajdują się w uchu niż poprzedni model i znacznie lepiej radzą sobie z tłumieniem szumu wiatru. Mikrofon jest również doskonały do połączeń głosowych.

Jakość dźwięku

 • Dźwięk przestrzenny to dodatek, który może się nie udać
 • Więcej basów niż w poprzednich modelach AirPods
 • ANC nadal ograniczone do AirPods Pro

Kiedy zapowiedziano AirPods 3, Spatial Audio było wielkim dodatkiem do funkcji. W pewnym momencie wydawało się nawet, że te słuchawki będą znane jako AirPods with Spatial Audio.

Spatial Audio jest jakby obsługiwany przez każdą parę słuchawek, ale AirPods Pro i AirPods Max obejmują korzyści z umiejętności śledzenia głowy. To jest teraz dostępne w tym modelu AirPods 3 i jest to coś w rodzaju mieszanego worka - tak jak sam Spatial Audio.

Spatial Audio, który dla audio działa w Apple Music, wykorzystuje Dolby Atmos, aby dodać bardziej wciągające uczucie do utworów poprzez umieszczenie ich w przestrzeni 3D. Ma to sprawić, że utwory poczują się większe, z dużo szerszą sceną dźwiękową. Element śledzenia głowy następnie zmienia, jak rzeczy brzmią, gdy użytkownik porusza głową.

Słucham utworów dostrojonych przez Spatial Audio od kilku miesięcy, głównie na słuchawkach AirPods Max, i rezultaty są bardzo różne. Niektóre utwory brzmią cicho; tak, jakbyś słuchał ich w jaskini. Inne, jak na przykład Hanging on the Telephone zespołu Blondie, brzmią praktycznie tak samo, jak przy wyłączonej technologii. Znajdź jednak dobrze zremasterowaną ścieżkę Dolby Atmos, a rezultaty będą naprawdę imponujące.

Bad Guy Bille Eillish'a wykorzystuje Dolby Atmos genialnie, z różnymi wokalami wyskakującymi z różną głośnością. To jest piosenka stworzona dla Spatial Audio i ten dodatkowy wymiar jest wykorzystany bardzo dobrze. Wiele piosenek The Weeknd również wykorzystuje to dobrze, zwłaszcza otwarcie Take My Breath. Mood Ring Lorde korzysta z większej separacji pomiędzy oddychającym wokalem a strunowymi akordami, podczas gdy otwarcie Here Comes the Sun wydaje się bardziej wciągające i dramatyczne.

Uważam, że head tracking jest trochę dziwny, ale może to tylko osobiste preferencje. Utrzymuje wokal w centrum, więc jeśli poruszasz głową, dźwięk również się porusza. Efekt ten jest trochę niepokojący, gdy słuchamy czegoś i dużo się ruszamy.

Lepiej sprawdza się w aplikacjach wideo, takich jak Apple TV+ czy Disney Plus. Tutaj efekt Atmos i efekt śledzenia głowy są znacznie bardziej oczywiste i wciągające.

Ogólna jakość dźwięku poprawiła się dramatycznie w AirPods 3, i choć wątpię, że znajdziesz "audiofila" porzucającego swoje słuchawki dla tych, to byłoby leniwe, aby odrzucić nowe AirPods jako brzmiące okropnie.

Dźwięk jest znacznie cieplejszy niż wcześniej, z szerszą sceną dźwiękową, nawet gdy Spatial Audio nie jest dostępne. Bas jest znacznie głębszy i dokładniejszy, co jest bardzo mile widziane, ponieważ poprzednie AirPods ledwie próbowały odtworzyć ciężkie basy.

W AirPods Pro działa korektor adaptacyjny, który dostosowuje muzykę do kształtu ucha. Nie można go jednak wyłączyć, więc nie wiadomo, jakie zmiany wprowadza.

W cichym pomieszczeniu słuchawki AirPods 3 i AirPods Pro brzmią bardzo podobnie. Słuchawki Pro poprawiają go nieco dzięki bardziej wyrazistym wokalom (te czasem bywają nieco zamulone na zwykłych AirPods), ale są droższe.

Słuchawki AirPods 3 zawodzą, gdy trzeba zmierzyć się z hałasem z zewnątrz. Otwarta konstrukcja wpuszcza wiele dźwięków z otoczenia, a to przeszkadza w odtwarzaniu dźwięku. Brak izolacji akustycznej, czy to pasywnej czy aktywnej, czyni je również praktycznie bezużytecznymi w głośnych miejscach. W metrze trudno jest cokolwiek usłyszeć, gdy wagonik grzechocze, a na gwarnej ulicy też nie jest lepiej.

Brak ANC jest chyba do przewidzenia po słuchawkach w tym stylu. Huawei próbował dodać go do otwartych Freebuds 3 i rezultat był okropny, ledwo odcinając się od jakiegokolwiek hałasu. Jeśli jednak słuchanie w głośnych miejscach jest kluczowe, to szukajcie gdzie indziej. Beats Studio Buds, na przykład, są tańsze i mają przyzwoity ANC.

Czy powinieneś go kupić?

Chcesz niezawodnej pary pączków dla iPhone

Te są świetne dla użytkowników iOS i brzmią znacznie lepiej niż stary model.

Dużo podróżujesz

Nie ma tu ANC i nie blokują one żadnego hałasu. Noszenie ich w ruchliwych miejscach i w głośnym transporcie publicznym nie jest najlepszym doświadczeniem.

Myśli końcowe

Nawet po obniżeniu ceny, słuchawki AirPods 3 są trochę drogie - zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę brak ANC. Ale są one znacznie lepszym produktem niż poprzednio.

Dźwięk jest cieplejszy, z większą ilością basów i wyraźniejszymi wokalami, a dźwięk przestrzenny błyszczy w niektórych przypadkach. Dodaj do tego mądrzejszy design, odporność IPX4 i dłuższą baterię, a masz parę wkładek dousznych, które powinny zadowolić większość użytkowników iOS.

Istnieją oczywiście lepiej brzmiące pąki, ale AirPods pozostają najbardziej prostą i skuteczną bezprzewodową parą, z której korzystałem. Jeśli masz iPhone'a, to znaczy.

Jak testujemy

Każde recenzowane przez nas słuchawki dokładnie testujemy przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby prawidłowo porównać cechy. Zawsze powiemy Ci, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Testowane przez kilka tygodni

Sprawdzone w warunkach rzeczywistych

Testowane z różnymi usługami strumieniowania muzyki

FAQs

Czy etui posiada funkcję bezprzewodowego ładowania?

Tak, na etui jest bezprzewodowe ładowanie Qi

Czy AirPods 3rd gen działają z Androidem?

Podczas gdy działają z każdym urządzeniem Bluetooth, brakuje ci niektórych funkcji

Czy AirPods 3 mają ANC?

Nie ma tu żadnej formy redukcji szumów