Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja Apple iPhone 14 Pro

7 marca 2023

Werdykt

iPhone 14 Pro to fantastyczny telefon, nawet jeśli niekoniecznie jest to ogromny upgrade w stosunku do iPhone'a 13 Pro.

Pros

 • Świetny ekran, który jest bardzo jasny na zewnątrz
 • Wszechstronny system kamer do robienia zdjęć i nagrywania filmów
 • Zawsze włączony wyświetlacz i dynamiczna wyspa to zgrabne sztuczki
 • Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa są zawsze mile widziane

Cons

 • Nie jest najszybszy w ładowaniu
 • Zoom fotograficzny nie jest na poziomie konkurencji
 • Tylko jeden dzień pracy na baterii

Dostępność

 • UKRRP: £1099
 • USARRP: $999
 • EuropaRRP: €1299
 • KanadaRRP: CA$1399
 • AustraliaRRP: AU$1749

Główne cechy

 • Całkowicie nowy szeroki aparatZ tyłu znajduje się teraz 48MP megapikselowy aparat główny, dający większą swobodę przy robieniu zdjęć
 • Dynamiczna wyspaWcięcie ma teraz więcej funkcji
 • Specyfikacja z najwyższej półkiChipset A16 Bionic, 6GB RAM i do 1TB pamięci masowej

Wstęp

iPhone 14 Pro to topowy flagowy telefon Apple na rok 2022, siedzący powyżej skromniejszego iPhone'a 14.

Po raz pierwszy polecanie iPhone'a 14 Pro nad tańszym iPhone'em 14 wydaje się oczywiste - to tutaj jest prawdziwa innowacja od Apple w tym roku.

A przynajmniej czuć, że to początek cyklu innowacji. iPhone 14 Pro zawiera szereg uaktualnień i zmian, które prawdopodobnie staną się stalowymi elementami serii w ciągu najbliższych kilku lat i widzę, że wiele z nich zostanie skopiowanych przez rywali.

Po dość powolny rok dla high-end telefonów w ogóle, z wielu najlepszych telefonów z systemem Android tylko otrzymywać drobne aktualizacje w stosunku do swoich poprzedników, iPhone 14 Pro ma potencjał, aby zaoferować coś naprawdę nowego. Ale czy to się uda?

Ekran i projekt

 • Dynamiczna wyspa to inteligentna, choć nie w pełni wykorzystana, modyfikacja wcięcia
 • Doskonały, jasny wyświetlacz
 • Kwadratowa konstrukcja jest wygodniejsza w mniejszym rozmiarze

Gdy postawisz iPhone'a 14 Pro obok modelu 13 Pro, od razu rzuca się w oczy jedna różnica - wcięcie. Choć pozostaje, nie jest już przymocowane do górnej ramki, zamiast tego pozwalając wyświetlaczowi owinąć się wokół. W typowy sposób Apple nazwał to wcięcie Dynamiczną Wyspą.

Jestem pewien, że wszyscy możemy zgodzić się, że jest to głupia nazwa, ale w rzeczywistym użyciu jest to duża poprawa. Apple udało się wziąć jeden z moich największych problemów z poprzedniego modelu i uczynił go punkt sprzedaży iPhone 14 Pro.

Dynamiczna wyspa składa się z elementów systemu kamer True Depth wymaganych do bardzo szybkiego (i równie niezawodnego) systemu odblokowywania Face ID oraz nowej warstwy oprogramowania, która sprawia, że wydaje się, że pewne elementy UI pojawiają się z notcha.

Image Credit (Trusted Reviews

)Rozpocznij odtwarzanie utworu w Spotify i skieruj się z powrotem do ekranu głównego, a ten utwór przeskoczy na Dynamiczną Wyspę, stając się zawsze widocznym niezależnie od tego, w jakiej aplikacji jesteś. Rozpocznij timer teraz i Dynamic Island podzieli się na dwie części, pozwalając łatwo zachować oko na to, co muzyka jest odtwarzana w tle i jak długo pozostaje na timer. W Dynamicznej Wyspie pojawi się okienko, gdy podłączysz słuchawki AirPods lub gdy bateria będzie na wyczerpaniu - powiadomienia, które wcześniej nie miały odpowiedniego miejsca.

Dynamiczna Wyspa współpracuje również z nadchodzącym API Live Activities, aby umożliwić aplikacjom korzystanie z niej i pokazywanie informacji. Deliveroo, na przykład, może pokazać lokalizację swojego obiadu bez konieczności otwierania aplikacji, lub aplikacja sportowa może pozwolić wynik meczu być zawsze widoczne.

Jestem wielkim fanem sposobu, w jaki działa Dynamiczna Wyspa i idei, która za nią stoi, i dodaje dodatkową warstwę interakcji do telefonu. Nie będzie interakcji z nim dużo, przynajmniej nie do czasu więcej aplikacji może skorzystać z niego, ale sztuczki, takie jak możliwość szybkiej zmiany utworu są pomocne. To wciąż czuje się trochę niedogotowane choć, jak nie zobaczymy jego prawdziwe korzyści na chwilę jeszcze.

Uważam za dziwne, że stukanie w Dynamiczną Wyspę przenosi z powrotem do aplikacji, podczas gdy długie naciśnięcie przynosi szybkie kontrole - dla mnie, drugi sposób ma więcej sensu. Są też momenty, w których standardowy system powiadomień i system Dynamicznej Wyspy nakładają się na siebie, przez co zastanawiam się, dlaczego nie zostały połączone razem.

Gdzie indziej, iPhone 14 Pro zachowuje styl wizualny iPhone 13 Pro, a poza możliwością przejść jaśniejsze w niektórych przypadkach, ekran jest taki sam też. Jest to bardzo płaski telefon, z błyszczącymi bokami ze stali nierdzewnej, które łatwo się rozmazują, a tył z matowego szkła. To nadal IP68 oceniane dla ochrony przed wodą i pyłem i jest powłoka Ceramic Shield dla dodatkowej ochrony przed upadkiem. Chciałbym, aby ekran był nieco bardziej odporny na zarysowania, ponieważ wydaje się, że pojawiają się one coraz częściej.

Pro, który recenzuję jest mniejszy z dwóch dostępnych z jego 6,1-calowym wyświetlaczem. Jest też iPhone 14 Pro Max, który podnosi stawkę do 6,7 cala. To wspaniałe, że Apple pozostaje jedyną marką tam pakowania top-end tech w telefonie, który może być chwycić wygodnie w mojej dłoni. Jest to ciężki telefon choć i na 206g, iPhone 14 Pro waży nieco mniej niż 30g więcej niż Galaxy S22 z tej samej wielkości ekranu.

Mniejszy telefon pasuje do pudełkowego, przemysłowego projektu o wiele bardziej niż większy model. W przypadku modelu Pro Max często zdarzało mi się, że telefon wbijał mi się w dłonie, gdy używałem go bez etui - w przypadku Pro nie było to jednak problemem. Nadal polecam Pro Max, jeśli oglądasz dużo filmów lub grasz w gry na swoim telefonie, ponieważ dodatkowy obszar jest bardzo mile widziany w tych zadaniach.

Image Credit (Trusted Reviews

)Uwielbiam wyświetlacze w telefonie Apple od czasu przejścia na panele OLED i po raz kolejny jest tu fantastycznie. 6,1-calowy panel jest ostry i dostaje poważnie jasne. Żaden inny telefon recenzja, nawet Galaxy S22 Ultra, jest tak użyteczny w bezpośrednim świetle słonecznym, jak iPhone 14 Pro i zauważysz te dodatkowe nity jasności w HDR wideo też.

Nawet jeśli ekran jest dość mały, byłem jeszcze zanurzony w odcinku Andor gra w Dolby Vision HDR z Disney Plus. Kolory wyskakiwały, zwłaszcza w jasnych scenach, a panel OLED pozwolił na uzyskanie doskonałej, głębokiej i atramentowej czerni.

Wyświetlacz zachowuje umiejętności ProMotion po raz pierwszy dodany z iPhone 13 Pro. Pozwala to panelowi na rampę w górę (i w dół) ile razy na sekundę odświeża. Przewijanie i przesuwanie jest gładsza niż w iPhone 14 w wyniku, a jak ekran może teraz spaść do 1 Hz (odświeżanie raz na sekundę) jest teraz opcja, aby włączyć opcje zawsze na wyświetlaczu.

Każdy, kto zna najlepsze telefony z systemem Android nie będzie zbyt zaskoczony, aby zobaczyć tę funkcję, ale jest to pierwszy raz, gdy został dodany do iPhone'a.

Zawsze włączony wyświetlacz działa tu równie dobrze, jak w Apple Watch. Gdy urządzenie jest zablokowane, tapeta i zegar zanikają w tle - nadal są widoczne, ale ekran jest przyciemniony. Jeśli telefon leży na biurku, można na niego zerknąć, by zobaczyć godzinę (i wszelkie widżety na ekranie blokady) bez odblokowywania go.

Większość telefonów, które recenzowałem, że mają podobną funkcję umożliwiają to poprzez wykorzystanie zdolności OLED do wyłączenia wszystkich, ale piksele są używane, pokazując tylko zegar. Ale iPhone 14 Pro faktycznie utrzymuje cały ekran na, tapety w tym, i tylko spowalnia częstotliwość odświeżania w dół do 1 Hz, aby spróbować zaoszczędzić baterię.

Image Credit (Trusted Reviews

)W rezultacie, cokolwiek ekran blokady jest, jest reprezentowany przez zawsze na alternatywę i nie można go zmienić. Nie można, na przykład, tylko zegar pokazuje chyba ustawić zwykłą czarną tapetę. Nie można również zmienić jasności, co oznacza, że czasami czułem, że zawsze włączony ekran był trochę zbyt jasny i rozpraszający. W tym względzie, może czuć się ograniczony.

Jeśli nosisz Apple Watch, zawsze włączony wyświetlacz powinien wyłączyć się, gdy wie, że jesteś z dala od telefonu, a także wyłączyć się automatycznie, gdy jest w trybie uśpienia, aby uniknąć rozpraszającego blasku w nocy.

Ja naprawdę lubię, jak zawsze włączony wyświetlacz został obsłużony tutaj, ale potrzebuje trochę więcej dostosowywania, aby to naprawdę warto. Jest również zauważalny hit na żywotność baterii z nim na - skok do sekcji Życie baterii na więcej na ten temat - więc mogę sobie wyobrazić wiele po prostu wyłączając go.

Aparat

 • Pierwszy iPhone z 48-megapikselową kamerą
 • Duże usprawnienia w kamerze do zdjęć typu selfie
 • Doskonałe rezultaty w każdym oświetleniu, choć czasami nieco zbyt mocno przetworzone

iPhone 14 Pro to po prostu najlepszy telefon z aparatem, jaki można dziś kupić. Nie jest bez problemów, będę nurkować do nich poniżej, ale na ogół, oferuje wszechstronny wachlarz czujników, obiektywów i opcji, które powinny zadowolić tych, którzy chcą wydobyć każdy szczegół z pstryknięcia tak samo jak tych, którzy po prostu chcą strzelać i udostępniać na Instagramie.

Wyróżniającą się cechą nowego aparatu tylnego jest 48MP sensor umieszczony za szerokim obiektywem. Jest to pierwszy raz, kiedy Apple poszedł powyżej 12MP i pierwszy raz użył techniki pixel binning tak powszechne w telefonach z systemem Android.

Zasadniczo, chyba że ręcznie przełączyć się do trybu ProRaw, telefon będzie nadal strzelać 12MP zdjęć, ale będzie łączyć cztery piksele w jeden, dając efektywny większy rozmiar piksela. Korzyści z tego wynikają m.in. z poprawy jakości zdjęć w słabym oświetleniu.

Przełącz się na tryb ProRaw, a aparat będzie przechwytywał pełne, nieskompresowane obrazy 48MP, które mają ogromny rozmiar (około 80MB każdy) i są idealne do edycji w aplikacjach takich jak Lightroom czy Photoshop, zarówno w samym telefonie, jak i na komputerze. Dla większości ludzi, fotografowanie w ProRaw jest niepotrzebne, a obrazy, które bindują do 12MP są zwykle doskonałe, ale posiadanie opcji jest świetne dla tych, którzy chcą naprawdę podrasować i majstrować przy ujęciach.

Fotografuję z iPhone'em 14 Pro od ponad tygodnia i robi on doskonałe zdjęcia niezależnie od warunków. Jest zauważalnie szybszy w trybie nocnym niż iPhone 13 Pro i rejestruje więcej szczegółów, gdy jest ciemno. Apple wykorzystuje również środkową 12MP z 48MP czujnika zaoferować nowy 2x zoom, a wyniki z tego są zaskakująco dobre i idealne, jeśli chcesz dostać się trochę bliżej obiektu.

W ciemniejszych miejscach jest więcej szczegółów2-krotny zoom wydobywa ładne szczegółyZdjęcia

wykonane w świetle dziennym są również mocne, choć często trudno było mi odróżnić zdjęcie krajobrazu wykonane iPhone'em 13 Pro od tego wykonanego iPhone'em 14 Pro, chyba że

zrobisz zbliżenie.

Wcześniej rezultaty były znakomite i takie pozostają do dziś. Gdy jednak zbliżysz się do rośliny lub produktu spożywczego, większy sensor da o sobie znać.

Jest piękny naturalny rozmycie tła

Apple ma podrasowane niektóre z post-processing na zdjęciach w tym roku, zwłaszcza podnosząc ostrość do często frustrujących stopni, z zajęty zdjęć wewnętrznych największych winowajców. Zazwyczaj jednak, kolory na zdjęciach są bogate i pop z prawej ilości nasycenia. Na przykład leśna zieleń wygląda naturalnie, a czerwień na śrubie napędowej łodzi jest równie jaskrawa w rzeczywistości. Odcienie skóry wyglądają w większości naturalnie, choć Google Pixel 6 Pro lepiej odwzorowuje skórę w ogóle.

Czujnik jest większy w ultraszerokim aparacie również, choć doprowadziło to do nieco szerszej przysłony. Tweaks to the software seem to appease this change in low-light situations and the results from this camera are great in good light and adequate when it gets darker. Nie ma takich zmian dla 12MP teleobiektywu, a podczas gdy zoom jest na równi z telefonami, które nie wykorzystują układu peryskopowego, nie zbliża się do konkurowania z Samsung Galaxy S22 Ultra po przesunięciu poza zakres 3x, z obrazami stają się bardzo rozmyte.

Ultrawide aparat jest dobry, choć nie jest to ogromny upgradeThere's

teraz autofokus na aparat selfie, który pomaga zapewnić szczegóły są we właściwych miejscach i umiejętności wideo pozostają najlepsze tam. Nowy tryb akcji stabilizuje wideo szybszego ruchu - kosztem rozdzielczości 4K i każdej wydajności w słabym oświetleniu - podczas gdy rozmycie tła skupione Tryb kinowy teraz strzela w 4K, co czyni go znacznie bardziej użytecznym. Rozmycie tła może być nadal bardzo hit lub miss, choć.

Wydajność

 • Szybka wydajność na całej powierzchni
 • Specyfikacja 5G różni się w zależności od regionu, brak gniazda SIM w USA
 • Pamięć masowa do 1 TB

Co roku recenzuję iPhone'y i co roku wydaje mi się, że mówię to samo - to najszybszy telefon, jaki można kupić. Tak też jest po raz kolejny w tym przypadku.

Chipset A16 Bionic i towarzyszące mu 6GB RAM to kusząca kombinacja, komfortowo grająca w każdą grę Apple Arcade z łatwością i robiąca lekką pracę nawet z ciężkimi eksportami i edycjami wideo ProRes. Jest tu prawie za dużo mocy dla wszystkiego, co możesz zrobić dzisiaj i mnóstwo miejsca na to, co przyniesie przyszłość.

Namacalne ulepszenia w stosunku do A15 Bionic z iPhone 13 Pro i iPhone 14 są trudne do zauważenia w benchmarkach, a nawet w rzeczywistym użyciu. Istnieją niewielkie ulepszenia w tablicy aplikacji benchmarków używamy w Trusted Reviews, choć tylko dość małe liczby, a nawet przy użyciu dwóch chipów obok siebie na dwóch różnych telefonach korzyści są skromne. Otworzyłem kilka gier na obu i otwierały się one tylko nieznacznie szybciej na A16 Bionic.

Oczywiście, nowszy układ ma inne zalety. Jest zbudowany na bardziej wydajny proces, więc nie powinien używać tyle soku w bardziej wymagających zadań i to prawdopodobnie będzie wspierany przez Apple z aktualizacjami oprogramowania na dłużej. Sądząc po moim doświadczeniu ze starszymi iPhone'ami, powinno to trwać dobrą liczbę lat, zanim zacznie się spowalniać.

Jak jestem recenzja UK model telefonu pochodzi z sub-6 5G tylko, choć biorąc pod uwagę, że nie ma sieci mmWave tutaj jeszcze, to nie wydaje się problemem dla niego do braku wsparcia dla tego. Jeśli kupisz model USA będzie wsparcie dla mmWave, ale nie będzie fizyczny slot SIM na telefonie - popychając wszystkich w kierunku eSIM.

Jak mój kolega Hannah wskazał, przejście do eSIM może być kosztowne dla niektórych - ale to nie powinno być zbyt wiele problemów, jeśli jesteś użytkownikiem iPhone i planują być przez wiele lat. eSIM jest znacznie mniej powszechnie przyjęty w Wielkiej Brytanii - Trzy, na przykład, jeszcze nie obsługują go - więc będzie to interesujące, aby zobaczyć, czy zachować gniazdo SIM dla iPhone 15 lub czy będzie to ostatni model z nim.

Istnieje jeszcze kilka funkcji oferowanych dla iPhone 14 Pro, które niekoniecznie można zobaczyć, lub ewentualnie kiedykolwiek użyć. Car Crash wykrywania jest funkcja nigdy nie będzie chciał używać - i jeden nie mogę powiedzieć, że mam przetestowane do tego przeglądu - ale chodzi o to, że to będzie ostrzegać lokalne służby ratownicze, jeśli nie jesteś w stanie po wypadku.

iPhone 14 Pro obsługuje również Apple's Emergency SOS przez satelitę funkcji, która zostanie uruchomiona najpierw w USA i Kanadzie w listopadzie. Pozwoli to telefonowi dotrzeć do służb ratunkowych, nawet jeśli jesteś poza zasięgiem sieci.

Są to zarówno ciekawe dodatki do telefonu. Żaden z nich nie sprawi, że będę się spieszyć i uaktualnić, ale rozszerzenie tego, co oczekujemy od telefonu jest silna propozycja, zwłaszcza, że staje się coraz trudniejsze do zaoferowania godne uwagi wydajność i aktualizacje aparatu z roku na rok.

Jakość połączeń jest doskonała, jak jest wydajność Wi-Fi (chociaż nie ma WiFi 6E wsparcie) i haptyczna odpowiedź pozostaje najlepszy z każdego telefonu, który recenzja.

Czas pracy na baterii

 • Podobna wytrzymałość jak w przypadku iPhone'a 13 Pro
 • Brak ładowarki w zestawie
 • Wiele opcji ładowania bezprzewodowego

Przesiadając się z iPhone'a 13 Pro Max, byłem początkowo nieco rozczarowany wytrzymałością 14 Pro. Ale to bardziej związane z moimi osobistymi oczekiwaniami po spędzeniu większości ostatniego roku z większym telefonem Apple. Jednak po moich prawie dwóch tygodniach z telefonem nie uważam, że czas pracy na baterii jest słabym punktem - nawet jeśli nie poczynił żadnych wielkich postępów.

Przez typowy dzień z zawsze włączonym wyświetlaczem, ekran ustawiony na automatyczną jasność i setki powiadomień przychodzących przez dostałem się z alarmu 8 AM do północy czas snu z około 10-15% lewo. Po wyłączeniu zawsze włączonego wyświetlacza było to raczej 15-20%, w zależności od tego, jak pracowity był dzień. To całkowicie akceptowalna wytrzymałość, jeśli jesteś zadowolony z ładowania telefonu każdej nocy i nieco lepsze niż wyniki, które otrzymałem z 13 Pro.

Istnieją jednak czynniki, które mają ogromny wpływ na żywotność baterii. Pushing ekran full-blast z treści HDR może jeść przez 15% godzinę, więcej niż zauważyłem na iPhone przed, a jeśli jasność jest pompowana w super-jasnych warunkach będzie drenażu jeszcze szybciej. Tone rzeczy w dół choć, i będziesz bliżej 10% na godzinę do strumieniowania wideo.

Na kilka bardzo pracowitych dni, zwłaszcza te z dużą ilością muzyki przesyłanej strumieniowo do podłączonej pary AirPods Pro 2 i niektóre gry, czułem potrzebę ładowania telefonu się trochę po powrocie do domu z pracy.

Nie ma ładowarki w zestawie, ale 20w wtyczka sparowane z dołączonym USB-C do kabla Lightning dostał mi 50% ładowania w 32 minuty i do 100% w 99 minut. Te wyniki są praktycznie takie same jak w przypadku iPhone'a 13 Pro.

Ładowanie bezprzewodowe pozostaje wolniejszą opcją. Apple's MagSafe ładowarka tops out na 15w, podczas gdy standardowy Qi pad będzie max się na 7,5w. Żadna z tych prędkości nie jest przełomowa, zwłaszcza w porównaniu do niektórych telefonów, takich jak OnePlus 10T, które mogą przejść od 0-100% w mniej niż 20 minut.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Nienawidzisz wcięcia: Dynamiczna Wyspa zmienia wcięcie w nowy sposób interakcji z telefonem. Gdy deweloperzy zaczną ją wbudowywać w swoje aplikacje, może to być ogromna zmiana w tym, jak korzystamy z iPhone'a.

Jeśli poszedłeś na iPhone 13 Pro w zeszłym roku: Jest tu wiele miłych uaktualnień, choć nic nie wyróżnia się zbytnio, jeśli uaktualniłeś do iPhone'a 13 Pro w zeszłym roku. Lepiej jest czekać, aby zobaczyć, co Apple ma w sklepie na 2023.

Myśli końcowe

iPhone 14 Pro to znakomity telefon, choć niekoniecznie stanowi ogromny postęp w stosunku do iPhone'a 13 Pro. Jeśli korzystasz ze starszego modelu - może 11 Pro lub jednego z telefonów niebędących Pro - różnice mogą być wyraźne.

Dynamiczna wyspa jest głupia nazwa, ale zamienia irytujące dziwactwo projektowe w coś użytecznego, a aparaty są bardzo potężne, jeśli pchanie ich do limitu jest interesujące. Wyświetlacz pozostaje wspaniały, podczas gdy wzrost wydajności może nie dać o sobie znać jeszcze przez kilka lat.

Na poziomie osobistym, chciałbym, aby przejście do USB-C ponad Lightning i większy nacisk na szybsze ładowanie dla szybszych uzupełnień, gdy jesteś w pinch. Inne telefony, zwłaszcza Samsung Galaxy S22 Ultra, pozostają znacznie bardziej kompetentny w fotografii zoom, zbyt.

To nie był wybitny rok dla aktualizacji telefonu. Samsung zrobił minimum z serii S22 i Android twórcy zmagali się naprawdę popchnąć rzeczy do przodu. iPhone 14 Pro również nie jest ogromny skok, ale pakuje wystarczająco dużo funkcji, aby to najlepszy telefon można kupić teraz.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

Dokładnie testujemy każdy telefon komórkowy, który poddajemy ocenie. Używamy standardowych testów branżowych, aby odpowiednio porównać funkcje i używamy telefonu jako naszego głównego urządzenia przez okres recenzji. Zawsze mówimy o tym, co znaleźliśmy i nigdy, przenigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Używany jako główny telefon przez ponad tydzień

Zrobiłem setki zdjęć w różnych warunkach.

Porównywany z iPhone'em 13 Pro

Możesz polubić...

Recenzja telefonu Motorola ThinkPhone

Max Parker 5 dni temu

Recenzja Apple iPhone SE (2022)

Max Parker 1 miesiąc temu

Recenzja Apple iPhone 13

Max Parker 1 miesiąc temu

Recenzja Huawei Mate 50 Pro

Andrew Williams 1 miesiąc temu

Recenzja Apple iPhone 13 Pro

Max Parker 1 miesiąc temu

Recenzja Apple iPhone 14 Plus

Max Parker 1 miesiąc temu

FAQs

Czy do iPhone'a 14 Pro dołączona jest ładowarka?

W pudełku nie ma wtyczki do ładowania, jest tylko kabel USB-C do Lightning. Jeśli kupujesz nową wtyczkę, szukaj takiej, która obsługuje ładowanie 20w.

Jakie są największe różnice między iPhone'em 14 Pro a iPhone'em 14?

Model Pro sportuje lepszy ekran, szybszy chipset i dodatkowy aparat.

W ilu kolorach dostępny jest iPhone 14 Pro?

Dostępne są cztery kolory: Deep Purple, Space Black, Gold i Silver.

Zaufane dane z badań przeglądowych

' Jednordzeniowy Geekbench 5 Geekbench 5 wielordzeniowy sRGB Adobe RGB DCI-P3 Maksymalna jasność 1 godzina odtwarzania wideo (Netflix, HDR) 30 minut gry (intensywnie) 30 minut gry (lekka) 1 godzina słuchania muzyki (online) 1 godzina słuchania muzyki (offline) Czas od 0-100% naładowania Czas od 0-50% naładowania Znak 3D - Dzikie życie iPhone 14 Pro 1878 5491 - - - - 10 % 11 % 5 % 1 % 1 % 99 min 32 Min 2809 iPhone 13 Pro 1725 4791 95.1 % 67 % 70 % 540 nitów 9 % 7 % 6 % 1 % 1 % 98 min 33 min - '

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII RRP USA RRP UE CA RRP AUD RRP Producent Rozmiar ekranu Pojemność pamięci masowej Tylna kamera Kamera przednia Nagrywanie wideo Stopień ochrony IP Ładowanie bez drutu Szybkie ładowanie Rozmiar (Dimensions) Waga System operacyjny Data wydania Rozdzielczość HDR Szybkość odświeżania Porty Chipset RAM Kolory Stwierdzona moc iPhone 14 Pro £1099 $999 €1299 CA$1399 AU$1749 Apple 6,1 cala 128 GB 48MP główny, 12MP ultraszeroki, 12MP 2x teleobiektyw, 12MP 3x teleobiektyw 12MP Prawdziwa głębia Tak IP68 Tak Tak 71,5 x 7,85 x 147,5 MM 206 G iOS 16 2022 2556 x 460 Tak 120 Hz Błyskawica Układ A16 Bionic - Space Black, Silver, Gold, Deep Purple 20 W iPhone 14 Pro Max £1199 $1099 €1449 1549 USD AU$1899 Apple 6,7 cala 128 GB 48MP główny, 12MP ultra szeroki, 12MP 2X teleobiektyw, 12MP 3x teleobiektyw 12MP Tak IP68 Tak Tak 77,6 x 7,85 x 160,7 MM 240 G iOS 16 2022 2796 x 1290 Tak 120 Hz Błyskawica Układ A16 Bionic - Space Black, Silver, Gold, Deep Purple - iPhone 13 Pro £949 $999 €1189 1399 USD AU$1699 Apple 6,1 mm 128GB, 256GB, 512GB, 1TB 12MP + 12MP + 12MP 12MP Tak IP68 Tak Tak 71,5 x 7,65 x 146,7 MM 203 G iOS 15 2021 2532 x 1170 Tak 120 Hz Błyskawica A15 Bionik 6GB Niebieski, Czarny, Srebrny, Złoty - iPhone 13 Pro Max £1049 $1099 €1259 1549 USD AU$1849 Apple 6,7 cala 128GB, 256GB, 512GB, 1TB 12MP + 12MP + 12MP 12MP Tak IP68 Tak Tak 78,1 x 7,65 x 160,8 MM 238 G iOS 15 2021 2778 x 1284 Tak 120 Hz Błyskawica A15 Bionik 6GB Czarny, złoty, niebieski, srebrny - '

Pogromca żargonu

Ocena IP

Skrót od "Ingress Protection Code", który pozwala określić, w jakim stopniu urządzenie może być wodoodporne lub pyłoszczelne.

mAh

Skrót od miliamperogodziny i sposób wyrażania pojemności baterii, szczególnie tych mniejszych w telefonach. W większości przypadków im wyższa wartość mAh, tym dłużej będzie działać bateria, ale nie zawsze tak jest.

OLED

Organic Light Emitting Diode to technologia paneli, która pozwala każdemu pojedynczemu pikselowi wytwarzać światło, zamiast polegać na podświetleniu. Dzięki temu ekran może dokładnie wyświetlać czerń poprzez wyłączenie piksela, co skutkuje poprawą kontrastu w porównaniu z konwencjonalnymi panelami LCD.

iOS

System operacyjny, który zasila urządzenia mobilne firmy Apple.