Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja Govee Glide Hexa

12 lutego 2023

Werdykt

Tańsze od konkurencji i z każdym panelem zdolnym do wyświetlania wielu kolorów jednocześnie, Govee Glide Hexa są świetnym sposobem na zbudowanie ściany światła. Zakres scen jest doskonały, a aplikacja również całkiem niezła. Nieco kłopotliwa instalacja sprawia, że strona jest nieco gorsza.

Pros

 • Wiele kolorów na każdym panelu
 • Duża wartość
 • Jasne

Cons

 • Podstawowa kontrola fizyczna
 • Trudna instalacja

Dostępność

 • UKRRP: £149.99

Główne cechy

 • TypTe inteligentne lampy powstają poprzez połączenie paneli LED za pomocą elastycznych łączników.
 • Inteligentni asystenciObsługiwane są zarówno Amazon Alexa, jak i Google Assistant.
 • PołączenieTe panele świetlne łączą się za pomocą Wi-Fi 2,4 GHz.

Wstęp

Widziałem mnóstwo inteligentnych paneli oświetleniowych, które spina się w praktycznie dowolny kształt, ale większość z nich może wyświetlać jeden kolor na światło.

Govee Glide Hexa jest inny, ponieważ jego panele RGBIC mogą wyświetlać wiele kolorów jednocześnie, zapewniając płynniejsze przejścia niż konkurencja. Nieco kłopotliwa instalacja przeszkadza w czerpaniu przyjemności z użytkowania.

Konstrukcja i instalacja

 • Kable połączeniowe podłącza się tylko w jedną stronę
 • Możliwość zapętlenia konstrukcji wokół narożników
 • Skrzynka kontrolna z włącznikiem/wyłącznikiem

Govee dostarcza w pudełku 10 sześciokątnych lampek, które są podobnej wielkości co wersja Nanoleaf Shapes. Za pomocą jednego adaptera zasilania można zasilić do 12 paneli, ale wymagany jest kabel połączeniowy, aby dodać drugi adapter zasilania, jeśli chcesz więcej.

Image Credit (Trusted Reviews

)Stwierdziłem, że najlepiej położyć panele na podłodze, aby uzyskać przybliżony pomysł mojego pożądanego kształtu. W tym momencie nalegam na odrobinę ostrożności i mówię, aby zwrócić się do aplikacji teraz, ponieważ instalacja do ściany jest trochę podstępna. Nie tylko panele muszą być przyklejone w odpowiednim miejscu (jest poręczna poziomica, która pomoże Ci uzyskać światła na prosto), ale kable połączeniowe i zasilające muszą być podłączone w odpowiedniej kolejności.

Image Credit (Trusted Reviews

)Firma Govee zastosowała kable przyłączeniowe z różnymi wtyczkami na każdym końcu, dzięki czemu można je podłączyć tylko do określonych gniazdek w każdej lamp

ce.

Prawidłowe ułożenie świateł jest kluczowe, a pomoże Ci w tym planista układu w aplikacji, który pokaże Ci prawidłową kolejność dodawania świateł i jakie porty połączeniowe powinieneś użyć.

Image Credit (Trusted Reviews

)Uważam, że instalacja Nanoleaf jest nieco łatwiejsza, plus jest opcja z tymi światłami, aby przykręcić uchwyty montażowe do ściany. Jednak elastyczne kable połączeniowe Govee oznaczają, że wzory mogą owijać się wokół rogów.

Image Credit (Trusted Reviews

)Wreszcie, jest adapter zasilania, który podłącza się do pierwszego światła i ma jeden przycisk sterujący, który włącza i wyłącza światła. Szkoda, że to pudełko kontrolne nie może być używane do przełączania scen lub regulacji jasności. Nanoleaf zapewnia te opcje w swoim pudełku kontrolnym, a dodatkowo panele są wrażliwe na dotyk i można ich używać do sterowania scenami lub jasnością.

Image Credit (Trusted Reviews

)Funkcje

 • Inteligentne, zmieniające kolor wzory
 • Może reagować na muzykę
 • Współpracuje z Amazon Alexa i Google Assistant

Odkrywany przez Bluetooth, Govee Glide Hexa może być dodany do każdej sieci 2,4 GHz, co daje zdalne sterowanie, a także umożliwia obsługę Amazon Alexa i Google Assistant. Po wejściu do aplikacji Govee, Govee Glide Hexa oferuje podobne sterowanie jak inne produkty firmy, takie jak lampa podłogowa Govee Lyra.

Za pośrednictwem aplikacji można ustawić światła, aby włączyć jeden kolor, lub można użyć scen, aby wybrać z wyboru dynamicznych efektów, gdzie światła dostosować kolor. Istnieje ogromny wybór scen, od efektu ognia do pędzącej tęczy kolorów. Każdą scenę można dostosować do własnych potrzeb, jest też sekcja DIY, w której można dodać własne projekty. Pod tym względem lampy Govee Glide Hexa są równie elastyczne jak odpowiedniki Nanoleaf.

Image Credit (Trusted Reviews

)Jeśli chcesz, aby światła pracowały zgodnie z muzyką, istnieje dynamiczny tryb muzyczny, który wykorzystuje mikrofon skrzynki kontrolnej do słuchania muzyki. To dobra zabawa, jeśli urządzasz imprezę.

Govee zapewnia wsparcie Amazon Alexa i Google Assistant, z głosową kontrolą wyboru kolorów, jasności i wybierania scen. W przeciwieństwie do Nanoleaf, nie ma wsparcia HomeKit, więc jeśli chcesz światła, które możesz zintegrować z automatyką domową, szukaj gdzie indziej.

Nanoleaf ma również aplikację desktopową, która może synchronizować swoje światła z komputerem stacjonarnym, zamieniając światła w przedłużenie gry. Govee nie ma nic podobnego, chyba że połączysz lampy Glide Hexa z Govee DreamView G1 Pro. Ten system jest jednak trudny w instalacji, ponieważ wykorzystuje kamerę do "odczytywania" kolorów na monitorze, a opcja desktopowa Nanoleafa jest łatwiejsza w obsłudze.

Wydajność

 • Bardzo jasny
 • Możliwość wyświetlania więcej niż jednego koloru

Dużą różnicą między Govee Glide Hexa a konkurencją jest to, że panele świetlne są RGBIC, więc mogą pokazywać więcej niż jeden kolor jednocześnie. Jest to szczególnie widoczne w przypadku efektów dynamicznych, ponieważ kolory delikatnie przechodzą przez każdy z paneli i cały kształt. Jest to nieco bardziej płynny efekt ogólny niż w przypadku paneli Nanoleaf, które mogą pokazywać tylko jeden kolor na raz.

Image Credit (Trusted Reviews

)Tak dobre jak panele Govee Glide Hexa, wszystkie mają stosunkowo grubą granicę. Najnowsze lampy Nanoleafa mają krawędź do krawędzi, więc kształty lepiej się przenikają.

Image Credit (Trusted Reviews

)Stwierdziłem, że lampy Govee są bardzo jasne, więc mogłem ich użyć do oświetlenia biurka, działając jako dodatkowe oświetlenie. Dokładność kolorów była również dobra, bez słabszych kolorów w mieszance.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli podoba Ci się idea lampek panelowych, te są mocne i w dobrej cenie.

Konkurencja jest nieco łatwiejsza w instalacji i obsługuje szerszy zakres systemów inteligentnego domu.

Myśli końcowe

Govee Glide Hexa mają dobrą cenę i są nieco tańsze od odpowiednika Nanoleaf. Jestem wielkim fanem paneli oświetleniowych RBIC i tego, jak wiele kolorów może być wyświetlanych jednocześnie, dzięki czemu przejścia są płynniejsze. Panele Nanoleaf mają oświetlenie od krawędzi do krawędzi i lepszą obsługę inteligentnego domu, co czyni je ogólnie lepszym wyborem, ale są droższe niż lampy Govee.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

W przeciwieństwie do innych stron, testujemy każdą inteligentną lampę, którą poddajemy dokładnemu przeglądowi przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby prawidłowo porównać funkcje. Zawsze powiemy Ci, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy, nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Używane jako nasze główne inteligentne oświetlenie w okresie przeglądu

Testowany przez co najmniej tydzień

Mierzymy strumień świetlny żarówek o różnych temperaturach barwowych i kolorach, dzięki czemu możemy porównać strumień świetlny

Testujemy kompatybilność z głównymi systemami inteligentnymi (HomeKit, Alexa, Google Assistant, SmartThings, IFTTT i inne), aby sprawdzić, jak łatwo jest zautomatyzować każde światło

Możesz polubić...

Nanoleaf Elements Review

David Ludlow 2 lata temu

Nanoleaf Shapes Review

David Ludlow 2 lata temu

FAQs

Ile lampek znajduje się w pudełku?

Govee dostarcza w zestawie 10 paneli świetlnych, ale można rozbudować o kolejne lampki: na 12 lampek potrzebny jest jeden zasilacz.

Jak Govee Glide Hexa łączy się z siecią domową?

Wykorzystuje połączenie Wi-Fi 2,4 GHz.

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII Producent Opis produktu Rozmiar (Dimensions) Waga ASIN Data wydania Data pierwszej recenzji Numer modelu Asystent głosowy Akcesoria Sieci Govee Glide Hexa £149.99 Govee Inteligentne panele oświetleniowe 180 x 17 x 180 MM -1 G B09R3PYH7Y 2022 20/09/2022 Govee Glide Hexa Amazon Alexa, Asystent Google Sterowanie włączaniem/wyłączaniem 2.4GHz Wi-Fi '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za wartość podstawową i w swoich działaniach biznesowych nieustannie stara się chronić naszą planetę przed szkodami.

W ramach tej misji, za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy do firmy serię pytań, które pomogą nam zmierzyć i wyjaśnić wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę w momencie, gdy to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie informacyjnej dotyczącej zrównoważonego rozwoju.