Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja kamery internetowej Dell Pro

14 lutego 2023

Werdykt

Pomimo najlepszych starań, Dell Pro Webcam nie spełnia swojej nazwy. Konsekwentne śledzenie AI i przyciągająca wzrok obudowa zdecydowanie pomagają jej w tym przypadku, ale brak jakichkolwiek szczegółów w nagraniach i pojawienie się zbyt wielu szumów powstrzymuje ją od bycia jedną z tych, które można polecić.

Pros

 • Śledzenie AI działa dobrze
 • HDR wykonuje przyzwoitą pracę przy słabym oświetleniu
 • Świetny design

Cons

 • Nagraniom brakuje szczegółów
 • Zbyt wiele szumów
 • Istnieją lepsze kamery internetowe na poziomie "pro-level

Dostępność

 • UKRRP: £155.99
 • USARRP: $134.99

Główne cechy

 • Przechwytywanie wideo 2K:Kamera internetowa Dell Pro Webcam może nagrywać wideo w rozdzielczości Quad HD.
 • Automatyczne kadrowanie AIKamera może inteligentnie utrzymać Cię w centrum obrazu, nawet gdy się poruszasz.
 • Zintegrowany mikrofon:Wbudowany mikrofon pozwala rozmawiać ze znajomymi lub współpracownikami za pośrednictwem kamery internetowej.

Wprowadzenie

Dzięki kamerze Dell Pro Webcam firma oferuje alternatywę zarówno dla profesjonalistów, jak i twórców treści, którzy chcą uzyskać wyższą jakość materiału filmowego.

Kamery internetowe przeżywają w ostatnich latach swój renesans. Ponieważ więcej osób pracuje w domu niż kiedykolwiek, rośnie rynek dedykowanych kamer internetowych, które mogą zawstydzić wbudowane kamery laptopów.

Dell nie jest obcy w przestrzeni komputerowej, więc to tylko ma sens, że firma rzuciłaby swój kapelusz do ringu. Niestety jednak, doświadczenie firmy, które poszło w tworzeniu doskonałych produktów, takich jak seria Dell XPS, nie są nigdzie znaleźć tutaj.

Konstrukcja i funkcje

 • Cylindryczna konstrukcja, która emanuje stylem
 • Śledzenie AI działa dobrze
 • Magnetyczna osłona prywatności to świetny pomysł

Na korzyść Dell Pro Webcam przemawia fakt, że wygląda jak produkt premium. Cylindryczna konstrukcja sprawia, że wygląda bardziej jak obiektyw aparatu fotograficznego niż typowa kamera internetowa, a konstrukcja sprawia wrażenie solidnej, gdy trzyma się ją w dłoni. Doceniam to, że klips mocujący chowa się w ciele samej kamery, gdy nie jest ona używana, co sprawia, że Pro Webcam jest jedną z najłatwiejszych w swoim rodzaju do transportowania w torbie.

Klips montażowy jest również w stanie rozszerzyć się do kąta 90 stopni, więc istnieje spora ilość elastyczności, szczególnie jeśli masz większy niż przeciętny monitor. Prawdziwą wisienką na torcie jest magnetyczna nakładka na migawkę, którą można bezproblemowo przymocować z przodu kamerki, gdy chcemy zachować odrobinę prywatności, lub schować z tyłu, gdy nie jest potrzebna. Jest to drobiazg, ale docenia się go, a sama nakładka pozostała solidna i nigdy nie wykazała żadnych oznak odpadnięcia od czujnika.

Image Credit (Trusted Reviews

)Jeśli masz tendencję do przesuwania się w fotelu, to ucieszy cię wiadomość, że Pro Webcam oferuje AI Auto Tracking, aby utrzymać cię w kadrze. Funkcja ta jest nieco wolna w reakcji, a ponieważ śledzenie odbywa się cyfrowo, w przeciwieństwie do fizycznego ruchu, który jest możliwy w kamerach internetowych, takich jak Insta360 Link, istnieje przyzwoita ilość szumów, które pojawiają się, jeśli przesuniesz się zbyt daleko do krawędzi. Jednak nadal spełnia swój główny cel, jakim jest utrzymanie uwagi na Tobie.

Dla tych, którzy nie chcą, by SI podążała za nimi, zawsze możesz wyłączyć tę funkcję i przełączać się między statycznym 65- lub 78-stopniowym FOV, co może być przydatne, jeśli masz kilka osób przy jednym biurku i wszyscy chcecie być widoczni podczas rozmowy.

Wydajność i jakość wideo

 • Obrazowi brakuje szczegółów, których można by się spodziewać po nagraniu w rozdzielczości 2K
 • Do obrazu wkrada się zbyt wiele szumów
 • HDR wykonuje przyzwoitą pracę przy słabo oświetlonych scenach

Jedną z głównych cech Dell Pro Webcam jest jej rzekoma zdolność do nagrywania w 2K, co jest zauważalną przewagą nad typowym standardem 1080p, jaki można znaleźć w większości kamer internetowych w 2022 roku. Niestety, trudno było mi zobaczyć, że roszczenie 2K ożywa w nagranych materiałach.

Na początek, jakakolwiek szczegółowość, której można by oczekiwać od strumienia 2K po prostu nie jest tutaj zauważalna. Zamiast tego, nagranie zarejestrowane przez Pro Webcam ma miękki charakter, z urządzeniem preferującym uchwycenie właściwych kolorów w przeciwieństwie do drobnych szczegółów.

Image Credit (Trusted Reviews

)Do jego kredytu, a zwłaszcza, gdy tryb HDR jest włączony, Dell Pro Webcam robi przyzwoitą pracę z utrzymaniem wszystko jasne, że nie będzie miał ludzi narzekających na drugim końcu połączenia, że nie widzą cię. Nawet gdy zgasiłem światło w moim domowym biurze, Pro Webcam wciąż była w stanie stworzyć poczucie oddzielenia między mną a tłem za mną.

Co naprawdę utrudniało całe doświadczenie z Dell Pro Webcam jednak, jest ilość szumów, które pojawiają się podczas filmowania. Oczywiście, stopień szumu na ekranie będzie zależał od ilości światła, które masz do dyspozycji, ale w prawie każdej sytuacji okazało się, że niemożliwe jest pozbycie się go całkowicie i nie było długo zanim znalazłem się w tęsknocie za znacznie lepszym (choć droższym) Insta360 Link.

Image Credit (Trusted Reviews

)Na szczęście znalazłem lepsze doświadczenie, gdy testowałem mikrofon z redukcją szumów w kamerce. Tak jak sugeruje jego nazwa, mikrofon robi całkiem niezłą robotę z wyłapywaniem twojego głosu przed ingerencją hałasu z otoczenia - chociaż jeśli chcesz mieć krystalicznie czysty dźwięk, to zalecałbym wybranie dedykowanego mikrofonu zamiast tego.

Oprogramowanie

 • Dell Peripheral Manager oferuje granularne sterowanie
 • Brak kontroli nad mikrofonem
 • Nie dorównuje Insta360 Link Controller

Jeśli chcesz mieć więcej kontroli nad Dell Pro Webcam, to użytkownicy mogą zagłębić się w dołączony Dell Peripheral Manager. To tutaj znajdziesz opcje dla Presets, Camera Control, Colour and Image, Capture i Audio.

Presets oferuje szereg gotowych filtrów, które można przełączyć w czasie wolnym, ale masz możliwość tworzenia własnych presetów, jeśli jest styl przechwytywania, które wolisz. Camera Control polega na ustawieniu kamery pod odpowiednim kątem, natomiast Colour and Image pozwala na dostosowanie bardziej szczegółowych opcji, takich jak balans bieli i kontrast.

Nie ma tu nic poza włączeniem lub wyłączeniem mikrofonu, a Capture pozwala wybrać rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę. Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie działa dobrze i jest łatwo oznakowane, aby ułatwić pracę mniej doświadczonym użytkownikom, ale chciałbym zobaczyć stały pasek zadań dla szybkiego dostępu do kontroli kamery, podobnie jak w przypadku Insta360 Link Controller.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Chcesz mieć kamerę internetową, która jest łatwa w obsłudze: Choć Dell Pro Webcam nie pokona konkurencji w najbliższym czasie, jest całkiem przyjazna dla użytkownika i może działać dość dobrze, gdy w pobliżu jest dużo naturalnego światła.

Chcesz kamerę internetową z najwyższej półki: Nawet jeśli ma wzniosłe aspiracje, Dell Pro Webcam po prostu nie może konkurować z takimi jak Insta360 Link, więc jeśli chcesz urządzenie do nagrywania wysokiej jakości, to polecam szukać gdzie indziej.

Myśli końcowe

Dzięki wysokiej jakości obudowie, która czyni ją jedną z najbardziej stylowych kamer internetowych na rynku, Dell Pro Webcam wyraźnie ma wysokie aspiracje, ale jej ogólna wydajność powstrzymuje ją od doskonałości. Pomimo tego, że jest oznaczona jako oferująca nagrywanie w 2K, jej materiałom brakuje polotu i jest zbyt wiele szumów, nawet w jaśniejszym otoczeniu. Jeśli chcesz mieć kamerę internetową z wyższej półki, która nie zawiedzie, Insta360 Link powinien być Twoim wyborem.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

Używamy każdej testowanej kamery internetowej jako naszego głównego urządzenia do prowadzenia wideokonferencji przez cały okres trwania testu, jednocześnie sprawdzając jej oprogramowanie.

Sprawdzamy także kompatybilność urządzenia z szerzej dostępnym oprogramowaniem dla profesjonalistów i twórców treści.

Testowane przez okres siedmiu dni

Sprawdzono jakość przechwytywania za pomocą testów w warunkach rzeczywistych

Przetestowane wszystkie dostępne oprogramowanie i funkcje

Możesz polubić...

Recenzja HP Victus 15L (2022)

Mike Jennings 16 godzin temu

Asus ProArt Studiobook 16 3D OLED Recenzja.

Ryan Jones 3 dni temu

Razer Leviathan V2 Pro Review

Ryan Jones 4 dni temu

Recenzja Razer Blade 18

Ryan Jones 5 dni temu

Recenzja Lenovo Yoga Book 9i (2023)

Ryan Jones 5 dni temu

Recenzja Acer Swift Go

Ryan Jones 6 dni temu

FAQs

Czy kamera internetowa Dell Pro Webcam ma mikrofon?

Tak, w kamerę internetową wbudowany jest mikrofon.

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII RRP USA Stopień ochrony IP Rozmiar (Wymiary) Data wydania Kamera internetowa Dell Pro £155.99 $134.99 IP57 44 x 92 x MM 2021 '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za wartość podstawową i w swoich działaniach biznesowych nieustannie stara się chronić naszą planetę przed szkodami.

W ramach tej misji, za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy do firmy serię pytań, które pomogą nam zmierzyć i wyjaśnić wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę w momencie, gdy to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie informacyjnej dotyczącej zrównoważonego rozwoju.