Niedziela, 19 maja 2024

Recenzja karty graficznej Nvidia GeForce RTX 4090

31 sierpnia 2023

Werdykt

Nvidia GeForce RTX 4090 to najpotężniejsza jak dotąd karta graficzna, oferująca wyjątkową wydajność zarówno w grach 4K z ray tracingiem, jak i przy tworzeniu treści o dużym obciążeniu. Jest to przesada dla większości graczy, zwłaszcza ze względu na wysoką cenę i zużycie energii, ale pozostaje wiodącą opcją dla każdego, kto pragnie najwyższej mocy.

Plusy

 • Najpotężniejsza jak dotąd karta graficzna
 • Niesamowita wydajność w grach 4K
 • DLSS 3 oferuje znaczny wzrost wydajności
 • Doskonała opcja dla twórców treści

Wady

 • Absurdalnie wysoka cena
 • Overkill dla większości gier, nawet w 4K
 • Bardzo wysoki pobór mocy

Dostępność

 • WIELKA BRYTANIASUGEROWANA CENA DETALICZNA: 1679 GBP
 • USARRP: $1599

Kluczowe cechy

 • Wydajność w grach 4KRTX 4090 był w stanie osiągnąć co najmniej 100 klatek na sekundę w większości gier działających w rozdzielczości 4K.
 • Wsparcie dla DLSS 3DLSS 3 może zaoferować znaczny wzrost liczby klatek na sekundę w kompatybilnych grach.
 • Ulepszony ray tracingObsługa ray tracingu pozwala grom na wykorzystanie bardziej realistycznych efektów oświetlenia i cieni.

Wprowadzenie

Nvidia GeForce RTX 4090 to pierwsza karta graficzna wprowadzona na rynek w ramach nowej generacji RTX 4000, która może pochwalić się mianem najpotężniejszej konsumenckiej karty graficznej na rynku - zarówno teraz, jak i w dającej się przewidzieć przyszłości.

Jednak nazywanie RTX 4090 "konsumencką kartą graficzną" jest w najlepszym razie wątpliwe. Jej cena początkowa wynosi 1599 USD/ 1679 GBP, jest większa niż konsola Xbox Series S i może potencjalnie podwoić zużycie energii przez komputer, w zależności od aktualnej konfiguracji.

Wielu twierdzi, że jest to karta Titan tylko z nazwy, z wydajnością na poziomie prosumenta idealną do tworzenia ciężkich treści i przesadą dla większości graczy. A jednak Nvidia upiera się przy marce GeForce.

Po spędzeniu tygodnia na testach porównawczych tego behemota wśród kart graficznych, muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem wydajności w grach 4K, zwłaszcza z włączonym ray tracingiem. A wraz z dalszymi ulepszeniami na poziomie sprzętowym, takimi jak DLSS, jest to oszałamiający debiut nowej generacji Lovelace.

Oto moje przemyślenia na temat tego, czy RTX 4090 może ubiegać się o miejsce w naszym zestawieniu najlepszych kart graficznych.

Specyfikacja i konstrukcja

 • Zbudowany na nowej architekturze Lovelace
 • Zwiększona liczba rdzeni CUDA i prędkość zegara
 • Zwiększony pobór mocy

Karta graficzna Nvidia GeForce RTX 4090 należy do nowej serii RTX 4000 i jest oparta na najnowocześniejszej architekturze Lovelace.

Lovelace oferuje nie tylko zwiększoną surową wydajność, ale także rdzenie Tensor czwartej generacji zapewniające kompatybilność z nowym rozwiązaniem DLSS 3 oraz rdzenie RT trzeciej generacji zwiększające wydajność ray tracingu. Zarówno DLSS, jak i ray tracing są zabójczymi funkcjami Nvidii od czasu premiery serii RTX 20, przy czym pierwsza z nich zwiększa wydajność klatek na sekundę dzięki sztucznej inteligencji, a druga umożliwia bardziej realistyczne oświetlenie i efekty cieni w grze.

Nvidia nie polega wyłącznie na ulepszeniach oprogramowania dla RTX 4090. Jak widać w poniższej tabeli, Nvidia zwiększyła zarówno liczbę rdzeni CUDA, jak i prędkość zegara. Nawet moc karty graficznej wzrosła w porównaniu do RTX 3090, co może być nieco niepokojące, biorąc pod uwagę obecny stan rachunków za energię.

Nvidia RTX 4090Nvidia RTX 3090 TiNvidia RTX 3090
ArchitekturaLovelaveAmpereAmpere
Rdzenie CUDA16,38410,75210,496
Zwiększona prędkość zegara2,52 GHz1,86 GHz1,70 GHz
Pamięć wideo24 GB GDDR6X24 GB GDDR6X24 GB GDDR6X
Rdzenie Ray Tracing3. generacja2. generacjaDruga generacja
Rdzenie Tensor4. generacja3. generacja3. generacja
Moc karty graficznej850W850W750W

Pod względem konstrukcji RTX 4090 wygląda dokładnie tak samo jak RTX 3090. Posiada ten sam uderzający wzór "X" z przodu, a także konfigurację z dwoma wentylatorami; jeden znajduje się z przodu, a drugi z tyłu.

Jeśli nie widziałeś wcześniej karty RTX xx90, możesz być zszokowany jej wymiarami. Przy długości 304 mm i szerokości 137 mm jest to absolutny gigant. Jeśli masz standardową płytę główną ATX i obudowę, wszystko powinno być w porządku. Ale posiadanie tak masywnej karty w zestawie oczywiście zmniejszy przepływ powietrza, co nie jest idealne.

Image Credit (Trusted Reviews)

Nvidia RTX 4090 posiada dokładnie te same porty, co RTX 3090, w tym 3x DisplayPort i pojedyncze złącze HDMI 2.1, które obsługuje do 4K 120 Hz i 8K 60 Hz

.

Karta graficzna posiada 16-pinowe złącze zasilania PCIe, które może nie pasować do istniejących kabli zasilacza. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ Nvidia dołącza adapter w pudełku, więc nie będziesz musiał kupować zupełnie nowego zasilacza - po prostu upewnij się, że nie zgubisz adaptera.

Cechy

 • DLSS 3 zapewnia ogromny wzrost wydajności
 • Zwiększona wydajność ray tracingu

Wszystko wskazuje na to, że DLSS 3 będzie wyróżniającą się funkcją serii Nvidia RTX 4000. Ale jak wypada w porównaniu do DLSS 2?

Najpierw wyjaśnię, jak właściwie działa DLSS. Początkowa wersja oprogramowania była w stanie wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia dodatkowych pikseli w celu zmniejszenia obciążenia GPU podczas grania w grę, co skutkowało znacznym wzrostem wydajności liczby klatek na sekundę. Początkowo DLSS powodował znaczny spadek jakości wizualnej gier, ale Nvidia poczyniła fantastyczne postępy na przestrzeni lat, aby upewnić się, że gry wyglądają tak dobrze, jak bez DLSS.

Nvidia wprowadziła teraz DLSS 3, który jest ekskluzywną funkcją serii RTX 4000. Zamiast tylko generować piksele, sztuczna inteligencja jest teraz w stanie generować całe klatki. Jak można sobie wyobrazić, umożliwia to niewiarygodnie duży wzrost wydajności w kompatybilnych grach.

Aby sprawdzić zakres wzrostu wydajności, przeprowadziłem testy porównawcze Cyberpunk 2077, F1 2022 i A Plague Tale: Requiem w rozdzielczości 4K z włączoną funkcją ray tracingu. Wyniki można sprawdzić poniżej.

Wyniki były oszałamiające. Podczas gdy DLSS 2 odnotował już 66% wzrost wydajności w Cyberpunk 2077, nowy DLSS 3 odnotował jeszcze bardziej imponującą poprawę o 249%. Jest to przełomowe ulepszenie, pozwalające na korzystanie z wizualizacji ray tracing w 4K bez konieczności zadowalania się niską liczbą klatek na sekundę.

Nie tylko Cyberpunk 2077 odnotował ogromny wzrost wydajności. DLSS 3 miał również ogromny wpływ na F1 2022 i A Plague Tale: Requiem - mówimy tutaj o większych zyskach niż surowa różnica w wydajności między RTX 3080 Ti i RTX 4090.

Podczas testów nie zauważyłem żadnych spadków wizualnych podczas korzystania z DLSS 3. Jestem pewien, że osoby o bystrym oku mogą zauważyć artefakty lub zmniejszoną klarowność niektórych obiektów w grze, ale jest mało prawdopodobne, że zauważysz takie problemy bez ich szukania.

Największym problemem DLSS 3 jest to, że obecnie istnieje tylko około 35 aplikacji i gier, które go obsługują, w tym Cyberpunk 2077, Hitman 3, Wiedźmin 3, Dying Light 2 i inne. Nvidia wykonała jednak świetną robotę, rozszerzając obsługę gier w poprzednich wersjach DLSS, więc jestem pewien, że lista gier znacznie się rozszerzy w ciągu najbliższych kilku lat.

Po lewej: ray tracing w Cyberpunk 2077 wyłączony. Po prawej: Włączony ray tracing w Cyberpunk 2077

Ray tracing powraca również jako główna funkcja RTX 4090, umożliwiając karcie graficznej tworzenie bardziej realistycznych efektów oświetlenia i cieni. Poza nowymi rdzeniami RT, które zwiększają wydajność technologii, nie doczekała się ona żadnych znaczących zmian, tak jak DLSS. Zwiększona wydajność DLSS 3 umożliwia jednak graczom granie w takie gry jak Cyberpunk w rozdzielczości 4K z maksymalnymi ustawieniami graficznymi przy ponad 60 klatkach na sekundę. Wcześniej, aby to osiągnąć, trzeba było dokonać znacznych poświęceń (rozdzielczości lub jakości grafiki).

Ponownie, istnieje tylko wybrana lista gier, które obsługują technologię śledzenia promieni Nvidii, ale z każdym miesiącem staje się ona coraz większa, a nowoczesne gry wykorzystują ją znacznie lepiej niż kilka lat temu.

Wydajność i testy porównawcze

 • Niesamowita wydajność w grach 4K
 • Potrafi obsługiwać nowoczesne gry z włączoną funkcją ray tracingu
 • Bardzo dobrze radzi sobie z renderowaniem 3D i tworzeniem treści w ogóle

Nvidia wykonała świetną robotę ulepszając swoją ofertę DLSS, ale nie oznacza to, że powstrzymała się również przed poprawą surowej wydajności. Firma graficzna twierdzi, że Nvidia GeForce RTX 4090 jest od 2x do 4x szybsza niż Nvidia RTX 3090 Ti.

Postanowiłem przetestować to twierdzenie, dzwoniąc do jednej z najpotężniejszych obecnie dostępnych odmian RTX 3090 Ti: Asus ROG Strix Gaming Overclocked Edition. Ten procesor graficzny Ampere ma nawet własne zewnętrzne chłodzenie, aby zmaksymalizować wydajność.

Nvidia GeForce RTX 4090 (po lewej) w porównaniu do Asus ROG Strix Gaming RTX 3090 Ti Overclocked Edition (po prawej)

To prawdopodobnie niesprawiedliwy test, ponieważ testowany RTX 4090 to domyślna Founder's Edition, ale chciałem zobaczyć, jak wysoko Nvidia podniosła pułap wydajności w porównaniu do poprzedniej generacji

.

Niestety, nie byłem w stanie wezwać Radeona RX 6950 XT, aby zobaczyć, jak najpotężniejszy GPU AMD wypada w porównaniu z RTX 4090. Zamiast tego do testów wykorzystałem kartę AMD Radeon RX 6800 - kartę z wyższej średniej półki, która jest o około 1000 USD tańsza od RTX 4090. To oczywiście niesprawiedliwy konkurs, ale chciałem zademonstrować, jaki wzrost wydajności można uzyskać, wydając dodatkowy tysiąc na kartę graficzną.

Aby przeprowadzić uczciwą recenzję podczas porównywania tych kart graficznych, użyłem dokładnie tej samej konfiguracji komputera. Podział mojego zestawu testowego można zobaczyć poniżej:

 • Płyta główna: Asus ROG Strix Z690-E Gaming WIFI
 • PROCESOR: Intel Core i5-12600K
 • PamięćRAM: Gskill Trident Z5 Neo DDR5-6000 CL30 2x16GB
 • SSD: PNY CS3140 1TB
 • Cooler: Corsair Hydro Series H150i PRO RGB 360mm chłodnica cieczy
 • System operacyjny: Windows 11

Mając to wszystko za sobą, przejdźmy do wyników testów porównawczych:

Cyberpunk 2077 (ray tracing włączony)

Image Credit (Trusted Reviews)Zacznijmy

od najtrudniejszego

testu.

Cyberpunk jest obecnie jedną z najtrudniejszych gier do uruchomienia, zwłaszcza jeśli ustawisz ray tracing na maksymalne ustawienia. Ponieważ RTX 4090 jest uważany za jedną z najpotężniejszych kart graficznych na rynku, chciałem sprawdzić, jak sobie radzi.

Co ciekawe, RTX 4090 osiągnął jedynie 44 klatki na sekundę w 4K przy najwyższych ustawieniach grafiki. Nie jest to jednak zły wynik, ponieważ pokonał RTX 3090 Ti o 18 klatek na sekundę - podkreśla to tylko, jak wymagająca jest gra science-fiction z otwartym światem.

RTX 4090 odnotował również ogromną przewagę w niższych rozdzielczościach. Wygląda na to, że nowe rdzenie RT 3. generacji pomagają tutaj w wydajności ray tracingu, czyniąc RTX 4090 bardzo kuszącą opcją, jeśli masz ochotę zagrać w Cyberpunk w całej okazałości.

Horizon Zero Dawn

Image Credit (Trusted Reviews)Horizon Zero Dawn

to nowoczesna gra PC z otwartym światem, która jest stosunkowo obciążająca dla GPU. Co ciekawe, Nvidia RTX 4090 nie odnotowała ogromnych wzrostów w stosunku do Nvidii RTX 3090 Ti w rozdzielczościach Full HD i Quad HD - w przypadku tej drugiej odnotowała jedynie wzrost o 11 klatek na sekundę.

Ale to była inna historia, gdy rozdzielczość została podniesiona do 4K, a RTX 4090 zyskał aż 46 klatek na sekundę. Oczywiście można wysunąć argument, że RTX 3090 Ti jest już więcej niż zdolny do grania w Horizon Zero Dawn w 4K przy wysokiej liczbie klatek na sekundę, więc zakup RTX 4090 tylko dla tej gry jest prawdopodobnie przesadą.

Borderlands 3

Image Credit (Trusted Reviews)Borderlands 3 okazał się odstający

w testach, będąc jedynym benchmarkiem wskazującym, że Asus Nvidia RTX 3090 Ti oferuje lepszą wydajność 4K niż RTX 4090. Ta gra okazała się również odstająca w mojej recenzji AMD Ryzen 9 7900X, co sugeruje, że nie jest dobrze zoptymalizowana.

Niemniej jednak, jest to świetny przykład pokazujący, że zakup najnowszego sprzętu nie zawsze gwarantuje najlepszą wydajność w każdej grze. RTX 4090 nadal osiągał świetne wyniki, osiągając 128 klatek na sekundę w 4K i aż 208 klatek na sekundę w Full HD. W praktyce prawdopodobnie nie zauważysz ogromnej różnicy między RTX 4090 i RTX 3090 Ti.

Total War: Warhammer 3 (test porównawczy bitwy)

Image Credit (Trusted Reviews)Chciałem mieć pewność, że w

moim teście grupowym będę miał wiele różnych gatunków gier, a Total War: Warhammer 3 to świetny współczesny przykład dla fanów strategii

.

Karta graficzna Nvidia RTX 4090 była tutaj niesamowicie imponująca, osiągając oszałamiającą wydajność 104 klatek na sekundę w 4K. Dla porównania, RTX 3090 Ti uzyskał w tym samym teście tylko 68 klatek na sekundę.

Wzrost wydajności był równie imponujący w rozdzielczościach Quad HD i Full HD, z przewagą 57 klatek na sekundę w pierwszym przypadku i 41 klatek na sekundę w drugim. Czy naprawdę potrzebujesz tak wysokiej wydajności dla Warhammera 3? Prawdopodobnie nie, ale i tak robi wrażenie.

Overwatch 2

Image Credit (Trusted Reviews)

Wysoka liczba klatek na sekundę jest prawdopodobnie najważniejsza w przypadku strzelanek online, więc upewniłem się, że do testów włączyłem zupełnie nowy Overwatch 2. Karta graficzna Nvidia RTX 4090 wypadła w tym teście znakomicie, osiągając fantastyczną wydajność 496 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K, pozwalając w pełni wykorzystać możliwości monitorów 500 Hz.

To oszałamiająca różnica 185 klatek na sekundę w porównaniu do Asus Nvidia RYX 3090 Ti, co prawdopodobnie będzie muzyką dla uszu graczy eSportowych. Przy tak fantastycznej wydajności nie ma tak naprawdę potrzeby obniżania rozdzielczości do Quad lub Full HD.

3DMark Time Spy Extreme

Image Credit (Trusted Reviews

)3DMark Time Spy Extreme nie jest grą wideo, jak wszystkie powyższe testy porównawcze, ale zamiast tego jest syntetycznym testem porównawczym, który ocenia ogólną wydajność w grach

.

Ten benchmark podkreśla, jak potężny jest nowy RTX 4090, widząc znacznie lepszą wydajność niż podkręcony RTX 3090 Ti i dwukrotnie większą moc niż AMD Radeon RX 6800. Nie ma wątpliwości, że Nvidia RTX 4090 to najpotężniejsza karta graficzna, jaką kiedykolwiek testowaliśmy.

Blender

Image Credit (Trusted Reviews)Ważne jest, aby pamiętać,

że karty graficzne są przydatne nie tylko dla graczy, ale także dla twórców treści, niezależnie od tego, czy edytują wideo, tworzą animacje 3D, czy przesyłają strumieniowo do odbiorców. Test porównawczy Blender testuje wydajność renderowania 3D przez GPU, a zatem jest dobrym wskaźnikiem dla takich obciążeń roboczych.

RTX 4090 uzyskał tutaj niesamowity wynik, ze znacznym wzrostem w stosunku do RTX 3090 we wszystkich trzech testach. Nvidia twierdzi, że podwójny enkoder RTX 4090 jest głównym powodem tak wysokiego wzrostu wydajności. Obsługa AV1 poprawi również jakość strumieniowania na żywo, dzięki czemu może być doskonałą opcją dla twórców treści na Twitchu.

Pobór mocy i temperatura

 • Wymaga zasilacza o mocy co najmniej 850 W
 • Niska temperatura szczytowa idealna do podkręcania

Karta graficzna Nvidia GeForce RTX 4090 może pochwalić się niezwykłą przewagą wydajności nad swoim poprzednikiem, RTX 3090. Aby osiągnąć taką moc, Nvidia musiała jednak pójść na jeden znaczący kompromis: podkręciła pobór mocy.

RTX 4090 ma moc karty graficznej 850 W, czyli o 100 W więcej niż domyślny RTX 3090. Nvidia zaleca zasilacz o mocy co najmniej 850 W, ale prawdopodobnie będziesz chciał celować w coś wyższego. Do testów użyłem zasilacza Corsair o mocy 850 W, ale nie wystarczył on do zasilenia zarówno RTX 4090, jak i Intel Core i9-12900K - zamiast tego byłem zmuszony do obniżenia wersji na Intel Core i5-12600K.

Nvidia RTX 4090Asus Nvidia RTX 3090 TiAMD Radeon RX 6800
Szczytowy pobór mocy570.6 W605.3 W348.5 W

Podczas testów Nvidia RTX 4090 zużywała mniej energii niż Asus Nvidia RTX 3090 Ti - ale nie jest to zaskoczeniem, ponieważ ta ostatnia jest podkręconą edycją, która jest wyposażona we własny zewnętrzny system chłodzenia. W rzeczywistości jest to niemiła niespodzianka, że RTX 4090 zbliża się do tej liczby.

Jeśli martwisz się o rachunki za prąd lub nie masz ochoty na modernizację zasilacza, to RTX 4090 nie jest świetną opcją. Jest to jednak niewielki kompromis, jeśli pragniesz najwyższej wydajności w grach.

Z drugiej strony, Nvidia RTX 4090 osiągnęła stosunkowo niską temperaturę szczytową wynoszącą 64°C podczas testu obciążeniowego 3DMark Time Spy Extreme. Sugeruje to, że jest dużo miejsca na podkręcanie, więc możesz zobaczyć jeszcze lepszą wydajność kart graficznych innych firm z GPU RTX 4090.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli pragniesz najwyższej wydajności graficznej: Nvidia RTX 4090 to bezsprzecznie najpotężniejsza dostępna karta graficzna, zarówno do gier, jak i tworzenia treści. Jeśli zależy Ci na najwyższej możliwej wydajności, to jest to karta graficzna dla Ciebie.

Niemasz monitora 4K z wysoką częstotliwością odświeżania: Nvidia RTX 4090 wyróżnia się w grach 4K, osiągając liczbę klatek na sekundę powyżej 100 klatek na sekundę w zdecydowanej większości naszych testów porównawczych. Jeśli nie posiadasz monitora 4K z wystarczająco wysoką częstotliwością odświeżania, to RTX 4090 stanowi słaby stosunek jakości do ceny.

Przemyślenia końcowe

Nvidia GeForce RTX 4090 to monstrualnie potężna karta graficzna, która jest w stanie osiągnąć wydajność 4K powyżej 100 klatek na sekundę w zdecydowanej większości gier. I nawet gdy gry takie jak Cyberpunk 2077 zdołają spowolnić GPU z włączonym ray tracingiem, oszałamiająca wydajność DLSS 3 pomaga zrównoważyć spadek wydajności.

Największym argumentem przeciwko RTX 4090 jest to, czy tak wysoka wydajność jest potrzebna. Czy przekroczenie granicy 100 klatek na sekundę w grach takich jak Horizon Zero Dawn i Warhammer 3 jest naprawdę tak ważne? A w przypadku gier takich jak Overwatch 2, w których wysoka liczba klatek na sekundę jest nieoceniona, musisz upewnić się, że masz niezwykle drogi monitor do gier 500 Hz, aby upewnić się, że w pełni wykorzystujesz możliwości karty graficznej.

Nvidia RTX 4090 ma większy sens dla twórców treści, którzy chcą przyspieszyć proces złożonych obciążeń, takich jak renderowanie 3D. Ale nawet w takim przypadku musisz upewnić się, że masz wystarczająco mocny zasilacz i nie masz nic przeciwko płaceniu za nieuchronnie droższe rachunki za energię.

Zaufany wynik

Zapisz się do newslettera Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty bezpośrednio do skrzynki odbiorczej. Zarejestruj się Zasady i warunki

Jak testujemy

Każda recenzowana przez nas karta graficzna przechodzi przez serię syntetycznych i rzeczywistych testów porównawczych, aby ocenić jej wydajność, energooszczędność i potencjał podkręcania.

Przetestowano za pomocą testów porównawczych w grze

Sprawdzono zużycie energii

W porównaniu z innymi testowanymi przez nas kartami

Może Ci się spodobać...

Recenzja karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3050

Ryan Jones 12 miesięcy temu

Recenzja AMD Radeon RX 6600 XT

Alastair Stevenson 1 rok temu

Recenzja Nvidia RTX 3070 Ti

Alastair Stevenson 2 lata temu

Recenzja Nvidia RTX 3080 Ti

Alastair Stevenson 2 lata temu

Recenzja AMD Radeon RX 6700 XT

Alastair Stevenson 2 lata temu

Recenzja AMD Radeon RX 6900 XT

Alastair Stevenson 2 lata temu

Najczęściej zadawane pytania

Jak duża jest karta RTX 4090?

Karta graficzna Nvidia RTX 4090 mierzy 304 mm długości i 137 mm szerokości. To sprawia, że jest nawet większy niż Xbox Series S

. Ile pamięci VRAM ma RTX 4090?

Nvidia RTX 4090 ma 24 GB pamięci GDDR6X VRAM.

Kiedy ukaże się Nvidia RTX 4090?

Nvidia RTX 4090 pojawi się na rynku 12 października 2022 roku.

Pełna specyfikacja

' UK RRP USA RRP Producent Rozmiar (wymiary) Data wydania Data pierwszej recenzji Porty Pobór mocy Pamięć wideo Zwiększona prędkość taktowania CUDAcores Architektura Śledzenie promieni? Nvidia GeForce RTX 4090 £1679 $1599 Nvidia 304 x 137 x 61 MM 2022 11/10/2022 HDMI, 3x DisplayPort 450 W 24 GB 2,52 GHz 16384 Ada Lovelace Tak '

Zrównoważony rozwój

Trusted Reviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za podstawową wartość i będzie nieustannie dążyć do ochrony naszej planety przed szkodami w swoich praktykach biznesowych.

W ramach tej misji za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy firmie serię pytań, które pomagają nam ocenić i uczynić przejrzystym wpływ urządzenia na środowisko.

Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie z informacjami na temat zrównoważonego rozwoju. Zamiast odpowiedzi na każde z tych pytań, Vivo dostarczyło nam swój firmowy Raport Zrównoważonego Rozwoju.

Pogromca żargonu

GPU

Procesor graficzny jest przeznaczony do renderowania grafiki, co jest szczególnie ważne w grach, tworzeniu modeli 3D i edycji wideo.

DLSS

Deep learning super sampling to technologia skalowania obrazu firmy Nvidia, która może poprawić liczbę klatek na sekundę w grach bez obniżania jakości grafiki.

Ray Tracing

Zaawansowana technologia renderowania światła, która pozwala uzyskać bardziej realistyczne efekty oświetlenia i cieni w światach gry.