Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja Plume HomePass

23 sierpnia 2023

Werdykt

Dostępny jako usługa subskrypcyjna, Plume HomePass różni się nieco od swoich głównych konkurentów. Satelity SuperPod są dość masywne, a ponieważ podłącza się je bezpośrednio do gniazdka, mogą być trudne do optymalnego ustawienia, a ponadto działają w starszym standardzie Wi-Fi 5. To powiedziawszy, wydajność była doskonała, a system jest bardzo łatwy w konfiguracji i zarządzaniu, co czyni go dobrym wyborem dla każdego, kto chce bezproblemowej sieci.

Plusy

 • Dobre prędkości
 • Początkowo dobra wartość
 • Przyzwoity zakres funkcji

Wady

 • SuperPods mogą blokować gniazda zasilania
 • Ciągła miesięczna subskrypcja
 • Tylko dwa porty Ethernet

Dostępność

 • UKRRP: £8

Kluczowe cechy

 • Wi-FiTen system Wi-Fi 5 ma sieci 5 GHz i 2,4 GHz dla klientów oraz dedykowany backhaul 5 GHz.
 • BezpieczeństwoOferuje filtrowanie stron internetowych i blokowanie zabezpieczeń.

Wprowadzenie

Często spotyka się systemy mesh z dodatkami subskrypcyjnymi, oferującymi kontrolę rodzicielską i bezpieczeństwo w Internecie. Plume HomePass idzie o krok dalej, ponieważ cały system jest usługą subskrypcji, zarówno sprzętu, jak i oprogramowania.

Może to sprawić, że początkowa cena zakupu będzie bardziej przystępna, ale z czasem koszty będą się kumulować. Z nieco przestarzałym sprzętem Wi-Fi 5 i masywną konstrukcją zasłaniającą wtyczkę, Plume HomePass nie będzie dla każdego.

Konstrukcja i funkcje

 • Inteligentna aplikacja z kontrolą rodzicielską i zabezpieczeniami
 • Nieporęczna konstrukcja może utrudniać umieszczanie kapsułek
 • Usługa subskrypcji nie będzie dla wszystkich

Chociaż Plume ma urządzenia Wi-Fi 6 i Wi-Fi 6E dostępne w USA, w Wielkiej Brytanii HomePass jest sprzedawany przez Virgin Media, które oferuje tylko starsze SuperPods Wi-Fi 5. Do zakupu nie jest wymagane posiadanie łącza szerokopasmowego Virgin Media, a usługa jest dostępna dla wszystkich w Wielkiej Brytanii.

W przypadku oferty Virgin Media należy wykupić 12-miesięczną subskrypcję w wysokości 8 GBP miesięcznie, która zapewnia dwa urządzenia SuperPods. Za dodatkowe SuperPods trzeba zapłacić 90 funtów za sztukę. Może to spowodować znaczny skok ceny. W moim domu potrzebuję czterech podów ze względu na układ domu i biura w ogrodzie.

To dodatkowe 180 funtów, które musiałbym zapłacić za pody, plus 96 funtów za usługę w ciągu roku. To daje 276 funtów za system. Co prawda konkurencyjny system Eero 6+ kosztowałby 458 funtów w pełnej cenie, ale posiadałbym go od razu, a wszystko inne jest opcjonalną subskrypcją.

W przypadku Plume HomePass ceny wciąż rosną, kosztując dodatkowe 96 funtów rocznie. Po trzech latach daje to łącznie 468 funtów. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług subskrypcyjnych, jeśli anuluję subskrypcję, muszę wszystko odesłać i zacząć od nowa.

Oczywiście możliwość rozłożenia płatności na kilka lat może odpowiadać niektórym osobom. I ta opłata subskrypcyjna obejmuje wszystkie dodatki do oprogramowania. W przypadku Eero obowiązuje miesięczna opłata za kontrolę rodzicielską i zabezpieczenia.

Każdy SuperPod znajduje się w urządzeniu z wtyczką: wystarczy podłączyć je bezpośrednio do gniazdka i gotowe. Brzmi prosto, prawda? Cóż, tak i nie. Urządzenia Wi-Fi nie powinny być umieszczane w pobliżu źródeł zakłóceń lub za dużymi obiektami. W moim domu większość gniazd wtykowych znajduje się poza zasięgiem wzroku i blisko ziemi, więc nie są one szczególnie idealne dla urządzeń Wi-Fi.

Myślę, że może to stanowić problem w większości domów. Moim rozwiązaniem było podłączenie urządzeń do przedłużaczy, dzięki czemu mogłem umieścić je tam, gdzie chciałem, ale nie jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie.

Drugą kwestią jest to, że urządzenia SuperPod są dość masywne. W zależności od tego, co jeszcze trzeba podłączyć, SuperPod może przesłonić drugie gniazdo zasilania. Podsumowując, zwykły węzeł mesh z kablem zasilającym ułatwia instalację.

Image Credit (Trusted Reviews)

Pierwszy SuperPod działa jako router, łącząc się z Internetem za pośrednictwem jednego z dwóch portów Gigabit Ethernet. Połączenie jest szybkie, a aplikacja przeprowadziła mnie przez proces konfiguracji bezpiecznej sieci.

Image Credit (Trusted Reviews)

Dodatkowe SuperPods można podłączyć w całym domu, a są one wykrywane i łączone automatycznie. Jeśli musisz podłączyć jeden z nich poza zasięgiem sieci bezprzewodowej (byłoby to moje biuro w ogrodzie), to SuperPods obsługują również Ethernet backhaul i mogą być połączone przewodowo.

Z poziomu aplikacji HomePass można zobaczyć, co dzieje się w sieci, w tym zdarzenia związane z bezpieczeństwem internetowym Guard i przed czym chroni usługa Plume. Podobnie jak w przypadku innych systemów mesh, można tworzyć profile dla każdej osoby w domu, przypisując im urządzenia.

Profile ustawiają poziom filtrowania Internetu i umożliwiają szybkie wstrzymanie całego dostępu do Internetu dla jednej osoby. Co dziwne, nie mogłem znaleźć sposobu na zaplanowanie dostępu do Internetu dla danej osoby, ale mogłem to zrobić dla każdego urządzenia.

Image Credit (Trusted Reviews)

Unikalną funkcją HomePass jest Sense, która wykorzystuje SuperPods jako czujniki ruchu, wychwytując zmiany w falach Wi-Fi powodowane przez osoby przeby

wające w pomieszczeniu.

SuperPods mogą wysyłać powiadomienia, gdy wykryją ruch przez cały czas lub gdy system wykryje, że wszyscy są poza domem. Jest to zgrabne wykorzystanie technologii, ale zamiast tego zainwestowałbym w odpowiedni system alarmowy, taki jak Ring Alarm.

Image Credit (Trusted Reviews)

Wewnątrz aplikacji zaawansowane funkcje pozwalają zarezerwować adres IP, ustawić niestandardowe adresy DNS, przełączać UPnP i to

wszystko.

Nie ma kontroli nad kanałami sieci bezprzewodowej ani używanym trybem bezpieczeństwa; jeśli chcesz mieć większą kontrolę, będziesz potrzebować innego systemu mesh.

Podobają mi się ustawienia sieci dla gości. Pozwalają one utworzyć unikalne hasło dla każdego gościa, które wygasa w określonym czasie. Możesz wybrać udostępnianie tylko dostępu do Internetu lub ograniczonego zestawu urządzeń. Ta ostatnia opcja jest przydatna, jeśli masz gościa w domu i chcesz pozwolić mu przesyłać obraz do telewizora.

Wydajność

 • Bardzo szybki
 • Dobrze radzi sobie na odległość

Udało mi się umieścić moje SuperPods w wolnej, otwartej przestrzeni, z dala od mebli i zakłóceń. Zaczynając od bliskiego zasięgu, zmierzyłem początkową przepustowość 478,65 Mbit / s, co stawia Plume HomePass daleko w tyle za systemem Eero 6+.

Przenosząc się na pierwsze piętro, role się odwróciły, a Plume przejął przepustowość 426,70 Mbit / s. Na drugim piętrze mojego domu, Plume HomePass zarządzał przepustowością 432,62 Mbit/s; najwyraźniej jego dedykowany backhaul Wi-Fi działał cuda.

Image Credit (Trusted Reviews)

Posiadanie dedykowanego backhaul naprawdę pomaga w zasięgu i pokazuje, że Wi-Fi 5 nadal może go przeciąć, szczególnie w porównaniu z tańszą konkurencją Wi-Fi 6. Moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że Wi-Fi 6 znacznie lepiej radzi sobie z wieloma klientami, ponieważ jego technologia MIMO działa zarówno w górę, jak i w dół; gdy nasze domy zapełnią się większą liczbą urządzeń Wi-Fi 6, zalety nowszej technologii będą bardziej oczywiste.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli potrzebujesz bezproblemowego systemu mesh z wbudowanymi zabezpieczeniami i kontrolą rodzicielską, ta zgrabna usługa subskrypcji jest dobrym wyborem.

Jeśli zależy Ci na Wi-Fi 6 i większej kontroli nad siecią Wi-Fi, poszukaj innego rozwiązania. Podobnie, jeśli nie masz wolnych gniazdek w dobrych lokalizacjach, tradycyjny system mesh może być lepszym rozwiązaniem.

Przemyślenia końcowe

Plume HomePass jest szybki i ma szeroki zakres funkcji, w tym niektóre, których możesz nigdy nie potrzebować. Jest to również przyzwoita wartość na początek, chociaż z czasem usługa subskrypcji oznacza, że będzie droższa.

To, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie, będzie zależeć od wielu rzeczy. Podczas gdy podstawowa prędkość sieci jest szybka, systemy Wi-Fi 6 mesh poradzą sobie z większą liczbą urządzeń. Jest też kwestia tego, gdzie umieścić SuperPods: ponieważ podłącza się je bezpośrednio do gniazdka, możesz mieć trudności z umieszczeniem ich w miejscu wolnym od zakłóceń.

Zakładając, że możesz umieścić SuperPods we właściwych miejscach, jest to przyzwoity, bezproblemowy system.

Zaufany wynik

Zapisz się do newslettera Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty bezpośrednio do skrzynki odbiorczej. Zarejestruj się Zasady i warunki

Jak testujemy

W przeciwieństwie do innych witryn, każdy testowany przez nas router bezprzewodowy jest dokładnie sprawdzany przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby prawidłowo porównać funkcje. Zawsze powiemy ci, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Używany jako nasz główny router bezprzewodowy w okresie testowym

Testujemy przepustowość wszystkich urządzeń bezprzewodowych przy użyciu tego samego sprzętu w tych samych lokalizacjach, dzięki czemu mamy dokładne porównania

Może Ci się spodobać...

Recenzja systemu Netgear Orbi RBKE963 Wi-Fi 6E Mesh

David Ludlow 11 miesięcy temu

Najlepsze przedłużacze Wi-Fi: Łatwiejszy zasięg

David Ludlow 2 lata temu

Najczęściej zadawane pytania

Jakiej wersji Wi-Fi używa Plume HomePass?

Recenzowane tutaj SuperPods używają Wi-Fi 5.

Czy Plume HomePass obsługuje Ethernet backhaul?

Tak, do połączenia satelitów można użyć sieci Ethernet.

Zaufane dane testowe z recenzji

' 5GHz (blisko) 5GHz (pierwsze piętro) 5 GHz (drugie piętro) Plume HomePass 478,55 Mb/s 426,70 Mb/s 432,62 Mb/s Eero 6 Plus 561,75 Mb/s 304,44 Mb/s 179,68 Mb/s '

Pełna specyfikacja

' UK RRP Producent Rozmiar (wymiary) Waga ASIN Data wydania Data pierwszej recenzji Numer modelu Specyfikacja Wi-Fi Cechy szczególne Liczba portów Ethernet Tryby pracy Plume HomePass £8 - 95 x 39 x 87 MM 217 G - 2022 03/10/2022 Plume HomePass 2×2 5GHz (867Mbit/s), 2×2 2.4GHz (400Mbit/s), 4×4 5GHz (1734Mbit/s) - 2 Router, most Eero 6 Plus £320 Eero 97 x 97 x 66 MM - B08ZK15LWW 2022 11/07/2022 Eero 6 Plus Wi-Fi 6 AX3000 (2×2 600Mbps 2.4GHz, 2×2 2400Mbps 5GHz) Kontrola rodzicielska, bezpieczeństwo dzięki usłudze subskrypcji 2 Router, most '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem, za podstawową wartość i będzie stale dążyć do ochrony naszej planety przed szkodami w swoich praktykach biznesowych.

W ramach tej misji za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy firmie serię pytań, które pomagają nam ocenić i uczynić przejrzystym wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę, gdy tylko to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie z informacjami o zrównoważonym rozwoju.