Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja słuchawek dla osób aktywnych - Xiaomi Bluetooth Sport

19 maja 2023

Spis treści
 1. Wstęp
 2. Co wchodzi w skład zestawu? Standardowy
 3. Xiaomi Bluetooth Sport jest zbudowany w wysokim standardzie.
 4. Specyfikacja Xiaomi Bluetooth Sport
 5. Czas pracy baterii mógłby być lepszy Czas pracy baterii mógłby być lepszy
 6. Xiaomi Bluetooth Sport oferuje świetną jakość dźwięku i doskonałe wrażenia z użytkowania.

Xiaomi, jak wielu z Was wie, posiada szeroką gamę produktów z różnych kategorii. W moje ręce trafiły bezprzewodowe słuchawki od chińskiego giganta, które przeznaczone są przede wszystkim dla sportowców. Jak słuchawki Xiaomi Bluetooth Sport Dock spisały się podczas testu? Miłego oglądania recenzji!

Wstęp

Jestem świadomy, że słuchawki z kablem dadzą lepszy dźwięk niż te, które wykorzystują Bluetooth. Słuchawki bezprzewodowe mają jednak pewne zalety, które często są wystarczające, aby przeoczyć nieco gorszą jakość dźwięku. Słuchawki Xiaomi Bluetooth Sport Dock używam głównie na siłowni. Plączący się przewód nie jest przyjemny. Czy zakup tych słuchawek do codziennych potrzeb słuchania muzyki ma sens? Więcej na ten temat dowiecie się w dalszej części tekstu!

Co znajduje się w zestawie? Standardowo

Słuchawki Xiaomi Bluetooth Sport Headphones przyjeżdżają w białym pudełku z "okienkiem". Słuchawki ułożone są w kształt serca. Niby nic, ale wywołało to uśmiech na mojej twarzy, gdy wyjąłem opakowanie z pudełka. Pudełko nie zawiera nic szczególnego, poza słuchawkami. Znajdziemy w nim również instrukcję obsługi napisaną w języku chińskim, a także kabel microUSB do ładowania, klips do skrócenia kabla (który zgubiłem pierwszego dnia... nie widać go na zdjęciach) oraz cztery komplety gumek. Ilość i różnorodność rozmiarów gumek to dla mnie duży plus. Jestem przyzwyczajony do tego, że po wyjęciu z opakowania jakichkolwiek słuchawek dokanałowych, żadna gumka nie pasuje do mojego ucha. Słuchawki Xiaomi pasują do mnie idealnie.

Xiaomi Bluetooth Sport są zbudowane tak, aby wytrzymać.

Słuchawki Xiaomi Bluetooth składają się z dwóch kopułek, które są połączone kablem. Nauszniki wykonane są głównie z gumy i plastiku w wysokiej jakości. Podczas testów nie byłem z nimi delikatny, ale nie znalazłem na ich powierzchni żadnych rys czy zadrapań. Jest to duży plus dla słuchawek, które według producenta przeznaczone są przede wszystkim do uprawiania sportu.

Na kablu prawej słuchawki znajdziemy wielofunkcyjny przełącznik. Dzięki niemu możemy włączyć i wyłączyć słuchawki, odebrać połączenie telefoniczne lub zatrzymać odtwarzanie muzyki. Dwukrotne kliknięcie powoduje wywołanie ostatnio wybieranego numeru. Na szczęście są jeszcze przyciski do zmiany głośności. Przyciski znalazły się na prawej kopułce i łatwo było z nich korzystać. Znajdziemy tu również złącze microUSB, które pozwoli nam naładować baterię oraz diodę LED, która będzie sygnalizowała pracę urządzenia. Zarówno jakość wykonania, jak i wygląd stoją na najwyższym poziomie.

Specyfikacja Xiaomi Bluetooth Sport

 • Bluetooth 4.1
 • Bateria o pojemności 110 mAh ma zapewnić 7 godzin lub 11 dni czuwania.
 • Waga: 17,8 grama
 • Certyfikat wodoodporności IPX4
 • Wielofunkcyjny przycisk

Co to jest bateria? Bateria?

Bateria była główną obawą, jaką miałem podczas poszukiwania słuchawek Bluetooth. Ponieważ zawsze używałem kabla, nie byłem przyzwyczajony do regularnego ładowania moich słuchawek. Xiaomi twierdzi, że ich urządzenie może zapewnić 7 godzin słuchania muzyki dzięki baterii o pojemności 110 mAh. Twierdzenia producentów dotyczące czasu pracy na jednym ładowaniu baterii często nie są dokładne. Jak to wygląda w tym przypadku?

To jak głośno słuchacie zależy od bardzo wielu czynników. W moim przypadku, przy głośności na średnim ustawieniu, udało mi się uzyskać 4,5-5 godzin. Jeśli chcecie być całkowicie "odcięci" od świata zewnętrznego, to powinniście spodziewać się krótszego czasu działania. Przy maksymalnej głośności słuchawki grały przez około 4 godziny. Ładowanie trwa około 2 godzin. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

Jakość dźwięku i wrażenia na temat Xiaomi Bluetooth Sport

Słuchawki Xiaomi Bluetooth Sport nie powalą Was, jeśli chodzi o dźwięk. Bardzo rozczarował mnie brak basów i płaskie brzmienie. Do codziennego słuchania muzyki pozostanę przy tradycyjnym i niewymiennym kablu. A co ze sportem, który jest głównym przeznaczeniem gadżetu chińskiego giganta? W tej dziedzinie słuchawki wypadają bardzo dobrze. Słuchawki dokanałowe Xiaomi są tak wygodne, że bez problemu mogliśmy ćwiczyć nawet przez trzy godziny. Słuchawki mają wbudowany mikrofon, który świetnie sprawdza się podczas rozmów. Zarówno nasi rozmówcy, jak i my słyszymy się doskonale.

Urządzenie będzie działać nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych dzięki certyfikatowi IPX4. Słuchawki będą wielokrotnie odtwarzać różne komunikaty, jednak większość z nas ich nie zrozumie, ponieważ są one w języku chińskim. Gdy bateria jest w pełni naładowana, jakość połączenia Bluetooth jest doskonała. Słuchawki będą często przerywać, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Może to być dość irytujące. W otwartej przestrzeni zasięg wynosi około 10 metrów. W mieszkaniu mogłem bez problemu zostawić telefon w pokoju i przejść do kuchni ze słuchawkami w uchu bez utraty połączenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!