Piątek, 19 lipca 2024

Recenzja Trust Gaming GXT 391 Thian

30 czerwca 2023

Werdykt

Trust Gaming GXT 391 Thian to przyzwoity, przyjazny dla środowiska bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier. Zrównoważony rozwój był sercem tego urządzenia peryferyjnego, ale to nie jest wymówka dla nudnego projektu.

Plusy

 • Ekologiczna konstrukcja
 • Połączenie bezprzewodowe
 • Lekka konstrukcja

Wady

 • Brak odłączanego mikrofonu
 • Brak redukcji szumów
 • Rozczarowująca konstrukcja

Dostępność

 • WIELKA BRYTANIARRP: £59.99
 • USAniedostępny
 • Europaniedostępny
 • Kanadaniedostępny
 • Australianiedostępny

Kluczowe cechy

 • Przyjazny dla środowiskaThian został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju.
 • Połączenie bezprzewodoweWykorzystuje klucz USB do bezprzewodowego łączenia się z urządzeniami.
 • Lekka konstrukcjaGXT 391 Thian waży 197 g.
 • WieloplatformowośćMoże być używany na komputerach PC, laptopach i konsolach.

Wprowadzenie

Trust Gaming GXT 391 Thian to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier wykonany z materiałów nadających się do recyklingu i zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Jest wyposażony w akumulator, nie jest szalenie drogi i jest kompatybilny zarówno z konsolami, jak i komputerami PC. Ale czy jego cena i przyjazny dla środowiska design rekompensują brak funkcji? I czy jest wystarczająco dobry, aby znaleźć się na naszej liście najlepszych zestawów słuchawkowych do gier?

Konstrukcja i funkcje

 • Wykonane z materiałów nadających się do recyklingu
 • Prosta, gładka konstrukcja
 • Lekka, oddychająca i wygodna konstrukcja

Trust Gaming GXT 391 Thian mają konstrukcję nauszną, z zaokrąglonymi nausznikami i napisem "GXTrust" nadrukowanym matowym srebrnym kolorem na środku. Nauszniki są częściowo białe, a częściowo czarne, wykonane z wyściełanego materiału ze sztucznej skóry, pokrytego miękką warstwą wierzchnią z siatki.

Wyściółka nie należy do najbardziej zmysłowych, ale zestaw słuchawkowy jest lekki - nie niewygodny. Ramka jest wykonana z matowego czarnego plastiku z białymi poduszkami i można ją dopasować.

Na lewej muszli znajduje się mikrofon, który nie jest odłączany. Można go obracać w zakresie 45 stopni, a jego długość można skręcić do pożądanego kształtu.

Również na lewym kubku znajdują się elementy sterujące. Jest tam włącznik zasilania, przycisk wyciszania mikrofonu i regulacja głośności. Istnieją dwa porty, jeden dla kabla USB do ładowania i jeden dla kabla audio o długości 1,2 m.

Image Credit (Trusted Reviews)

Pomiędzy nimi znajduje się kontrolka stanu zasilania: świeci na niebiesko, gdy zestaw słuchawkowy jest włączony i na czerwono, gdy

się ładuje.

Niestety nie robi nic, aby wskazać żywotność baterii; zamiast tego przez zestaw słuchawkowy odtwarzany jest dżingiel podobny do dźwięku Super Mario Bros. 1-up, gdy kończy się sok.

Trust GXT 391 Thian jest wyposażony w akumulator. Po pełnym naładowaniu bateria wystarczyła mi na około dwa dni, ale nie było to ciągłe użytkowanie. Jeśli nie używasz zestawu słuchawkowego przez pięć minut, automatycznie się wyłączy. Pełne naładowanie zajmuje nieco ponad trzy godziny. Irytowało mnie to, że nie mogłem korzystać z zestawu słuchawkowego podczas ładowania, ponieważ dołączony przewód ładujący ma tylko 30 cm długości. Przewody do urządzeń peryferyjnych PC powinny być dłuższe, ponieważ komputer rzadko znajduje się tuż obok użytkownika.

Zestaw słuchawkowy łączy się bezprzewodowo za pomocą klucza sprzętowego na częstotliwości 5,8 GHz, co oznacza, że można opuścić pomieszczenie, w którym znajduje się komputer/konsola i nadal rozmawiać ze znajomymi lub słuchać muzyki. Nie ma Bluetooth, co wydaje się trochę niedopatrzeniem na wypadek, gdybyś chciał połączyć się z telefonem komórkowym lub Nintendo Switch - ale jest to budżetowy zestaw słuchawkowy.

Nie ma dostępnego oprogramowania dla zestawu słuchawkowego Trust Thian GXT 391 Gaming, a jedynym podświetleniem na Thian jest włącznik / wyłącznik i wskaźnik baterii. Niestety, Thian nie ma redukcji szumów, izolacji dźwięku ani wirtualnego dźwięku przestrzennego, co dla mnie traci wiele punktów.

Wydajność

 • Dobra jakość dźwięku
 • Mikrofon jest mocny i wyraźny
 • Dobra oszczędność energii

Trust Gaming GXT 391 Thian ma więcej niż przyzwoitą jakość dźwięku. Nie jest on tak głośny, jak w innych testowanych przeze mnie zestawach słuchawkowych, ale nadal jest wystarczająco czysty i głośny.

Czułość Thian wynosi 100 dB, co jest dobre dla jego 40-milimetrowych przetworników, ponieważ poprawia moc wyjściową bez spłukiwania mocy, zwiększając przyjazność dla środowiska zestawu słuchawkowego. Thian jest czysty przy niższych poziomach głośności i nie zniekształca dźwięku przy wyższych poziomach głośności.

Częstotliwość dźwięku Thian wynosi 20-20 000 Hz, co we wszystkich częstotliwościach jest odpowiednio obsługiwane przez 40-milimetrowe przetworniki. Dźwięk jest świetny, nie tylko do gier, ale także do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów głosowych.

Image Credit (Trusted Reviews)

W przypadku gier przetestowałem GXT 391 Thian w różnych grach. Użyłem trybu Create a Sim w Sims 4, aby usłyszeć różnice w głosach męskich i żeńskich, od niskich do wysokich: wszystkie były wyraźne i nie miały zniekształceń nawet przy najwyższej głośności.

Grałem w ARK: Survival Evolved, aby usłyszeć, jak zestaw słuchawkowy radzi sobie z dżunglą i różnymi dźwiękami zwierząt. Dźwięk był wciągający i wyraźny. Większość, jeśli nie wszystkie dźwięki były wyraźnie odbierane bez zniekształceń.

W przypadku strzelanek, takich jak Destiny 2 i Warframe, chciałem zobaczyć, jak brzmią pistolety i inne dźwięki broni, zwłaszcza jak wyraźnie brzmią z kilku kierunków. Nie było najlepszej klarowności, jeśli chodzi o wielokierunkowy ostrzał. Właśnie dlatego wirtualny lub trójwymiarowy dźwięk przestrzenny jest dla mnie ważny, jeśli chodzi o zestawy słuchawkowe do gier.

Image Credit (Trusted Reviews)Zestaw słuchawkowy nie ma

wbudowanych żadnych opcji korekcji dźwięku, nawet starego dobrego podbicia basów. Biorąc jednak pod uwagę, że Thian jest przeznaczony głównie do użytku z komputerami PC, nie jest to duży problem - dźwięk można również wyrównać w oprogramowaniu.

Mikrofon działał bardzo dobrze podczas połączeń głosowych. Przetestowałem zestaw słuchawkowy w grze zespołowej wykorzystującej Discord do komunikacji głosowej. Mój zespół i ja słyszeliśmy się dobrze, a przycisk wyciszenia był wygodny.

Używałem zestawu słuchawkowego GXT 391 Thian w aplikacji Facebook Messenger do normalnej rodzinnej rozmowy grupowej. Słyszałem wszystkie głosy bez zlewania się. Moja rodzina zauważyła nawet, że słyszała mnie lepiej niż przez dedykowany mikrofon.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli szukasz przyzwoitego, ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska zestawu słuchawkowego do gier

Najlepszymi aspektami tego zestawu słuchawkowego do gier jest jego niska cena i ekologiczna konstrukcja. Jeśli są to dla Ciebie ważne czynniki, jest to dobra opcja.

Jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji

Moim największym zarzutem wobec GXT 391 Thian jest brak funkcji. Nie ma Bluetooth, aplikacji towarzyszącej, oświetlenia RGB, redukcji szumów ani nawet dźwięku 3D. Nawet w tej cenie można znaleźć zestawy słuchawkowe z większą liczbą funkcji.

Przemyślenia końcowe

Trust Gaming GXT 391 Thian to budżetowy zestaw słuchawkowy do gier, który przedkłada trwałość nad większość rzeczy. Nie oznacza to, że nie działa dobrze, ponieważ tak jest - ma przyjemny, wyraźny dźwięk, a jego mikrofon wyraźnie wychwycił mój głos.

Po prostu wygląda nieco nudno. I brakuje mu kilku kluczowych funkcji, takich jak redukcja szumów i dźwięk przestrzenny. Funkcje te zwiększyłyby jednak cenę i pogorszyły żywotność baterii.

Tak jak jest, żywotność baterii przez kilka dni intensywnego użytkowania jest przyzwoita. Fakt, że pełne naładowanie zajmuje trzy godziny, jest mniej przyzwoity, zwłaszcza że dołączony przewód ładujący jest tak krótki.

Podsumowując, Thian to dobry budżetowy zestaw słuchawkowy za 59,99 GBP; osiągnie wszystko, czego potrzebujesz zestawu słuchawkowego; po prostu nie ma czynnika wow.

Zaufany wynik

Zapisz się do newslettera Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty bezpośrednio do skrzynki odbiorczej. Zarejestruj się Zasady i warunki

Jak testujemy

Wszystkie recenzowane słuchawki są dokładnie testowane przez wystarczający okres czasu. Funkcje są porównywane ze standardami branżowymi, aby zapewnić odpowiednie porównanie wszystkich funkcji.

Używany jako główny zestaw słuchawkowy przez ponad dwa tygodnie.

Testowałem wiele gatunków gier, w tym FPS, MOBA, RTS i symulacje.

Testowane odtwarzanie muzyki.

Może Ci się spodobać...

Recenzja HP Victus 15L (2022)

Mike Jennings 13 godzin temu

Recenzja Asus ProArt Studiobook 16 3D OLED

Ryan Jones 3 dni temu

Recenzja Razer Leviathan V2 Pro

Ryan Jones 4 dni temu

Recenzja Razer Blade 18

Ryan Jones 4 dni temu

Recenzja Lenovo Yoga Book 9i (2023)

Ryan Jones 5 dni temu

Recenzja Acer Swift Go

Ryan Jones 5 dni temu

Najczęściej zadawane pytania

Czy istnieje oprogramowanie do dostosowywania klawiszy i RGB?

Nie, nie ma dostępnego oprogramowania dołączonego do zestawu słuchawkowego Trust Gaming.

Czy mikrofon jest przydatny do nagrywania?

Z pewnością możesz używać mikrofonu do nagrywania, jeśli chcesz, ale wskazane byłoby zakupienie mikrofonu zaprojektowanego do nagrywania dźwięku w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności i jakości nagrywania.

Pełna specyfikacja

' UK RRP USA RRP EU RRP CA RRP AUD RRP Producent Stopień ochrony IP Czas pracy akumulatora Rozmiar (wymiary) Waga ASIN Data wydania Data pierwszej recenzji Numer modelu Sterownik Łączność Kolory Zakres częstotliwości Typ słuchawek Czułość Trust Gaming GXT 391 Thian £59.99 Niedostępne Niedostępny Niedostępny Niedostępny Trust Gaming Nie 13 80 x 189 x 159 MM 197 G B09QMGZJ64 2022 17/08/2022 24502 2 Bezprzewodowy Czarny 20000 20 20000 - Hz Nauszne 100 dB '

Zrównoważony rozwój

Trusted Reviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za podstawową wartość i będzie nieustannie dążyć do ochrony naszej planety przed szkodami w swoich praktykach biznesowych.

W ramach tej misji za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy firmie serię pytań, które pomagają nam ocenić i uczynić przejrzystym wpływ urządzenia na środowisko.

Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie z informacjami na temat zrównoważonego rozwoju. Zamiast odpowiedzi na każde z tych pytań, Vivo dostarczyło nam swój firmowy Raport Zrównoważonego Rozwoju.