Piątek, 19 lipca 2024

Renault Megane RS vs Renault Clio RS To nie tylko technologiczne...

24 lutego 2023

ROOTBLOG testuje urządzenia zarówno od strony technicznej, jak i ludzkiej. Czasem trzeba będzie nacisnąć pedał gazu w testowanych samochodach, by sprawdzić, jak radzą sobie na drogach. Stworzyliśmy filmik porównujący dwa modele Renault Sport!

Renault na torze

Konrad i Piotr, prowadzący kanał "Skodziarz Testuje", zorganizowali trackday, aby porównać osiągi Megane RS z Clio RS na torze w Krzywej. Cały materiał można obejrzeć na powyższym filmie.

Megane RS

Turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra wytwarza 280 koni mechanicznych i 390 Nm momentu obrotowego. Moc ta jest przekazywana wyłącznie na przednią oś. W sprawnym pokonywaniu zakrętów pomaga system 4Control oraz opracowany przez Brembo układ hamulcowy. Kosztuje 124 900 złotych.

Clio RS

Wyposażony w turbo silnik o pojemności 1,6 litra to mniejszy brat. Wytwarza o 60 KM mniej momentu obrotowego, a jego moc maksymalna wynosi 240 Nm. Przy jego budowie Renault Sport współpracowało z firmą Akrapovic. Strzelanie z wydechu gwarantowane ???? Cena bazowa Clio RS wynosi 89 900 zł.

Jakie inne samochody chcielibyście zobaczyć w tych testach?

Jesteście zainteresowani byciem na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!