Piątek, 19 lipca 2024

Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro Cordless Vacuum IZ420UKT Review

5 kwietnia 2023

Werdykt

Odkurzacz Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro Cordless Vacuum IZ420UKT to nie tylko drobna zmiana starej formuły, ale także zupełnie nowa głowica podłogowa i automatyczna regulacja mocy. Dzięki doskonałemu zbieraniu kurzu, fantastycznej konstrukcji i dwóm bateriom jest to genialny odkurzacz bezprzewodowy do sprzątania całego domu.

Pros

 • Doskonała żywotność baterii
 • Automatycznie dostosowuje moc
 • Nowa, wydajna głowica podłogowa

Cons

 • Brak wbudowanego schowka na narzędzia

Dostępność

 • UKRRP: £549.99

Główne cechy

 • TypJest to bezprzewodowy odkurzacz na kiju, który może stać samodzielnie dzięki technologii Shark Flexology.
 • Żywotność bateriiOczekuj niecałej godziny pracy na obu bateriach, przy założeniu, że sprzątasz regularnie, a odkurzacz pracuje w trybie automatycznym.

Wstęp

Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro Cordless Vacuum IZ420UKT oznacza dużą zmianę w projektowaniu i strategii firmy odkurzającej, wprowadzając mnóstwo nowych funkcji, w tym nową głowicę podłogową, strąk Anti-Odour i automatyczne tryby zasilania. Jest to triumf mocy, funkcji i wzornictwa.

Recenzowałem model IZ420UKT (549,99 GBP), który zawiera szczotkę do sierści zwierząt i dwie baterie. Jest jeszcze IZ420UK, który ma jedną baterię (479,99 zł) oraz IZ400UK (449,99 zł), który ma jedną baterię i nie ma narzędzia dla zwierząt. Jednostki bazowe i moc ssania są takie same pomiędzy wszystkimi wersjami.

Konstrukcja i funkcje

 • Automatyczny tryb zasilania
 • Bieżący odczyt stanu baterii
 • Strąk Anti-Odour

Choć Shark IZ420UKT powierzchownie przypomina swojego poprzednika, Shark IZ320UKT, to nowy model zachowuje najlepsze cechy starego oczyszczacza i dodaje do nich kilka nowych.

Ze starej maszyny pozostała Flexology, która jest nazwą Shark dla odchylanej różdżki. Można ją rozdzielić na pół, aby sprzątać pod kanapami itp. bez konieczności schylania się, lub szybko złożyć, aby odkurzacz mógł stać w pozycji pionowej bez podparcia. Stwierdziłem, że jest to świetne rozwiązanie do przechowywania i przydatne w sytuacjach, gdy musiałem przerwać sprzątanie w środku sesji.

Image Credit (Trusted Reviews

)Byłoby miło, gdyby istniała jakaś forma przechowywania narzędzi na pokładzie. Shark zapewnia jednak torbę na dużą kolekcję narzędzi. Jest tam długie narzędzie do szczelin, narzędzie do wielu powierzchni z wyjmowaną szczotką, mini zmotoryzowane narzędzie do mebli i legowisk zwierząt domowych oraz szczotka do odkurzania antyalergenowego.

Image Credit (Trusted Reviews

)Przy wadze 4,07 kg, Shark IZ420UKT jest lekkim odkurzaczem bezprzewodowym. Łatwo się go przesuwa i podnosi do większych zadań, takich jak sprzątanie wokół sufitu.

Image Credit (Trusted Reviews

)Shark dobrze rozmieścił elementy sterujące: przycisk zasilania i kontroli trybu pracy znajduje się dokładnie tam, gdzie mój kciuk. Powyżej elementów sterujących znajduje się wyświetlacz LCD, który pokazuje czas pracy baterii w procentach. Nie jest to tak szczegółowe jak wyświetlacz w Dyson V12 Detect, który pokazuje żywotność baterii w minutach, ale przynajmniej procent daje wyobrażenie o tym, ile zostało w baterii.

Image Credit (Trusted Reviews

)W pudełku znajdują się dwie baterie, z których obie mieszczą się jednocześnie w tej samej ładowarce. Jest to dobrze przemyślane, ponieważ oznacza to, że można uzupełnić obie baterie jednocześnie i wiedzieć, że są one gotowe do pracy.

Image Credit (Trusted Reviews

)W tym modelu jest duży 0,7-litrowy kosz, który ma przycisk wysuwania, aby otworzyć klapę z przodu. Tak długo, jak Shark IZ420UKT był wepchnięty do kosza, mogłem go łatwo opróżnić bez rozsypywania wszędzie kurzu.

Kosz jest również wyjmowany, co zapewnia dostęp do dwóch zmywalnych filtrów wewnątrz. Wszystko łatwo się rozbiera i wraca do siebie.

Image Credit (Trusted Reviews

)Jak dotąd, tak normalnie, ale nowe funkcje są imponujące. Po pierwsze, jest nowa głowica DuoClean, która została zaprojektowana dla jeszcze lepszego zbierania sierści zwierząt domowych, jednocześnie zapobiegając owinięciu się włosów wokół rolki do twardych podłóg lub szczotki do dywanów. Nie zdarzyło mi się, aby jakiekolwiek włosy zapchały głowicę podłogową.

Image Credit (Trusted Reviews

)Na głowicy podłogowej znajduje się wyświetlacz CleanSense, który pokazuje, ile brudu jest zbie

rane.

Po wybraniu trybu CleanSense odkurzacz może dostosować swoją moc w zależności od bałaganu, co jest dobre dla żywotności baterii, ponieważ odkurzacz zużywa tylko tyle energii, ile potrzebuje. Jest to wszechstronny system, który zmniejsza moc, gdy nie ma zbyt wielu zanieczyszczeń, a następnie zwiększa ją do maksymalnej, gdy podłoga jest brudna. Jest co najmniej tak samo czuły jak system stosowany przez Dysona.

Image Credit (Trusted Reviews

)Dostępne są również wybierane tryby Eco i Boost, jeśli chcesz przejąć kontrolę. Tryb Eco może być przydatny w przypadku delikatnych przedmiotów, takich jak odkurzanie klawiatury, natomiast tryb Boost to dobry wybór, gdy mamy do czynienia z dużym bałaganem.

Głowica podłogowa może być również wyposażona w kapsułę Anti-Odour. Jest ona zamknięta w puszce o wielkości puszki po karmie dla kotów i umieszczona w głowicy podłogowej, uwalniając przyjemny zapach podczas sprzątania, podobnie jak podobny system w Henry Quick. Istnieje pokrętło intensywności, które pozwala regulować ilość uwalnianego zapachu. Zamienniki kosztują 4,99 funta za sztukę.

Image Credit (Trusted Reviews

)Wydajność

 • Długa żywotność baterii
 • Czyści bez wysiłku wszystkie powierzchnie
 • Ogromna ilość surowej mocy

Zacząłem od zmierzenia surowej mocy odkurzacza w AirWatts (AW). W trybie Eco, odkurzacz miał rozsądną ilość mocy przy 39AW. Na ustawieniach CleanSense odkurzacz domyślnie rozpoczął pracę z mocą 118AW, ale zwiększa i zmniejsza moc. W trybie Boost odkurzacz Shark IZ420UKT osiągnął moc 219AW.

Aby sprawdzić, jak te liczby przekładają się na wydajność, przeprowadziłem testy w warunkach rzeczywistych. Zaczynając na dywanie, posypałem podłogę łyżeczką mąki. W trybie CleanSense pozwoliłem odkurzaczowi działać, a jedno przeczesanie sprawiło, że bałagan był czysty.

Image Credit (Trusted Reviews) Image Credit (Trusted Reviews)

Następnie dokończyłem sprzątanie pozostałego bałaganu, przechodząc na Eco power na dole i Boost na górze. Jak widać, nie ma zauważalnej różnicy między trybami zasilania.

Image Credit (Trusted Reviews

)Następnie posypałem mąką listwę przypodłogową na płytkach dywanowych. Jest to trudny test, ale tryb CleanSense i doskonała głowica podłogowa sprawiły, że bałagan został usunięty za jednym zamachem. Pozostały bałagan, który widzisz, znajdował się poza szerokością głowicy podłogowej.

Image Credit (Trusted Reviews) Image Credit (Trusted Reviews)

Sierść kota wpleciona w dywan również nie stanowiła problemu dla tego odkurzacza. Jeden przejazd usunął każdy włos od razu.

Image Credit (Trusted Reviews) Image Credit (Trusted Reviews)

Głowica DuoClean jest genialna również na twardej podłodze. Usunęła każde ziarenko ryżu, nie upuszczając żadnego z powrotem na podłogę.

Image Credit (Trusted Reviews) Image Credit (Trusted Reviews)

Czas pracy na baterii jest trudny do zmierzenia, ponieważ w trybie CleanSense moc ulega wahaniom. Aby się zorientować, odkurzałem bez przerwy w moim biurze, które nie było sprzątane od ponad tygodnia. Na tej podstawie można stwierdzić, że jedna bateria powinna wystarczyć na około 27 metrów. Oznacza to, że całkowity czas sprzątania wynosi niewiele ponad godzinę.

Biorąc pod uwagę, jak dobrze odkurzacz ten czyści, czas ten jest więcej niż wystarczający do posprzątania przeciętnej wielkości domu i nie trzeba będzie używać odkurzacza podłączanego do prądu. W trybie Boost czas pracy baterii spada do zaledwie 10 minut, więc należy go używać oszczędnie.

Zmierzyłem, że ten odkurzacz ma 69,1dB na Eco, około 73,6dB na CleanSense (choć bywa cichszy i głośniejszy) i 78,3dB na Boost. Nie jest to denerwujący dźwięk i uważam, że jest wystarczająco przyjemny w użyciu.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli chcesz mieć bezprzewodowy odkurzacz, który maksymalnie wydłuży czas pracy baterii, będzie świetnie czyścił i będzie bardzo wartościowy, nie szukaj dalej.

Jeśli wolisz odkurzacz pionowy lub taki, który ma wbudowany schowek na narzędzia, możesz sprawdzić alternatywne rozwiązania.

Myśli końcowe

Odkurzacz Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro Cordless Vacuum IZ420UKT to coś więcej niż tylko zwykłe ulepszenie istniejącego odkurzacza, wprowadza on kilka zupełnie nowych technologii, w tym przeprojektowaną głowicę podłogową. W połączeniu z automatycznym trybem zasilania, ten odkurzacz maksymalizuje żywotność baterii, jednocześnie doskonale czyszcząc przy każdym przeczesaniu. Dzięki kapsułkom Anti-Odour, które roztaczają czysty zapach podczas pracy, jest to doskonały bezprzewodowy odkurzacz do sprzątania całego domu. Jeśli szukasz czegoś innego, mój przewodnik po najlepszych odkurzaczach bezprzewodowych może Ci pomóc.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

Każdy testowany przez nas odkurzacz jest dokładnie sprawdzany przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby odpowiednio porównać funkcje. Zawsze mówimy, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy, nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Używany jako nasz główny odkurzacz w okresie objętym przeglądem

Testowany przez co najmniej tydzień

Testowane przy użyciu narzędzi do pomiaru rzeczywistej wydajności ssania

Testowane z użyciem rzeczywistych zanieczyszczeń w rzeczywistych sytuacjach, co umożliwia rzetelne porównanie z innymi odkurzaczami

Możesz polubić...

Najlepszy bezprzewodowy odkurzacz 2022: Wydajne przenośne czyszczenie

David Ludlow 3 miesiące temu

Najlepszy odkurzacz 2022: Pionowy, cylinder, mokry i suchy i więcej

David Ludlow 3 miesiące temu

Najlepszy odkurzacz robotyczny 2023: Czyść dywany, twarde podłogi i mopuj automatycznie

David Ludlow 4 miesiące temu

FAQs

Co robi podajnik Anti-Odour w odkurzaczu Shark IZ420UKT?

Podczas odkurzania uwalnia on delikatny zapach w powietrzu, pozostawiając dom pachnącym świeżością.

Jaka jest różnica pomiędzy Shark IZ420UKT, IZ420UK i IZ400UK?

Shark IZ420UKT ma dwie baterie i narzędzie dla zwierząt, IZ420UK ma jedną baterię i narzędzie dla zwierząt, a IZ400UK ma jedną baterię, ale nie ma narzędzia dla zwierząt.

Na czym polega technologia CleanSense w Shark IZ420UK?

Wykrywa ona ilość zanieczyszczeń i dostosowuje do nich moc ssania.

Zaufane dane z badań przeglądowych

' AirWatts (low) AirWatts (średni) AirWatts (wysoka) Dźwięk (niski) Dźwięk (średni) Dźwięk (wysoki) Odkurzacz bezprzewodowy Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro IZ420UKT 39 AW 118 AW 219 AW 69,1 dB 73,6 dB 78,3 dB '

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII Producent Rozmiar (Dimensions) Waga Data wydania Data pierwszej recenzji Numer modelu Typ odkurzacza Dostarczane głowice Pojemność kosza Bezworkowa Tryby Filtry Czas pracy Odkurzacz bezprzewodowy Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro IZ420UKT £549.99 Shark 270 x 170 x 1140 MM 4.07 KG 2022 03/10/2022 Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro Cordless Vacuum IZ420UKT Drążek akumulatorowy Głowica podłogowa DuoClean, narzędzie do wielu powierzchni, szczelinówka, narzędzie dla zwierząt 0,7 litra Tak Eco, Auto, Boost 2 (zmywalne) 120 min. '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za wartość podstawową i w swoich działaniach biznesowych nieustannie stara się chronić naszą planetę przed szkodami.

W ramach tej misji, za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy do firmy serię pytań, które pomogą nam zmierzyć i wyjaśnić wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę w momencie, gdy to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie informacyjnej dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

Pogromca żargonu

AirWatt

Ocena mocy odkurzacza. AirWatts łączy siłę ssania z przepływem powietrza, dając jeden wynik, gdzie im wyższa liczba, tym lepiej.