Środa, 19 czerwca 2024

Shark Stratos Pet Pro Anti Hair Wrap Plus Anti-Odour Upright Vacuum NZ860UKT Review

13 maja 2023

Werdykt

Niesamowicie mocny odkurzacz z dużą elastycznością dzięki trybowi Lift-Away, Shark Stratos Pet Pro Anti Hair Wrap Plus Anti-Odour Upright Vacuum NZ860UKT to najlepszy odkurzacz pionowy. Z łatwością poradził sobie z całym moim testowym bałaganem i pozostawił mój dom pachnący świeżością.

Pros

 • Elastyczne czyszczenie
 • Wydajny
 • Strąki Anti-Odour sprawią, że Twój dom będzie pachniał świeżością

Cons

 • Opróżnianie kosza może być kłopotliwe

Dostępność

 • UKRRP: 429.99£

Główne cechy

 • TypJest to odkurzacz pionowy podłączany do prądu.

Wstęp

Shark Stratos Pet Pro Anti Hair Wrap Plus Anti-Odour Upright Vacuum NZ860UKT jest uaktualnieniem zeszłorocznego Shark NZ850UKT na więcej niż jeden sposób. Z nowym systemem Anti-Odour i przeprojektowaną głowicą, jest to produkt o wiele lepszy od zeszłorocznego odkurzacza i oficjalnie najlepszy ogólny odkurzacz pionowy, który recenzowałem.

Recenzowałem Shark Stratos NZ860UKT, choć dostępny jest również NZ860UK, który jest identyczny, ale nie jest dostarczany z mini narzędziem dla zwierząt.

Konstrukcja i cechy

 • Tryb "Lift-Away" zwiększa elastyczność
 • Strąki Anti-Odour pomagają w utrzymaniu świeżego zapachu w pokoju podczas sprzątania
 • Proste sterowanie

Shark zachował ten sam podstawowy design NZ860UKT, co zeszłoroczny model NZ850UKT. Nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ konstrukcja Lift-Away jest tak samo genialna jak zawsze. Jeśli ktoś nie korzystał wcześniej z odkurzacza Shark, Lift-Away umożliwia podniesienie centralnego cylindra z korpusu i przenoszenie go. Bez ciężaru pojemnika na rurze, tryb Lift-Away ułatwia sprzątanie pod meblami, na schodach i w wąskich szczelinach.

Image Credit (Trusted Reviews

)Co ważne, tryb Lift-Away jest łatwy do aktywacji, a cylinder podnosi się bez wysiłku. Przy wadze całkowitej 6,7 kg, NZ860UKT nie jest lekki, ale tryb Lift-Away sprawia, że jest bardziej zwinny.

Odkurzacz ma również duży zasięg - może sięgać do sufitów, a także odkurzać podłogi. A dzięki 8-metrowemu kablowi zasilającemu czyszczenie podłóg jest wystarczająco łatwe przy użyciu jednego lub najwyżej dwóch gniazdek elektrycznych.

Image Credit (Trusted Reviews

)W tym modelu jest duży 1,3-litrowy pojemnik, który podnosi się do opróżnienia, z klapką otwierającą się na dole. Ponieważ pojemnik jest cieńszy na dole, uważam, że czasami trzeba go trochę potrząsnąć, aby wydobyć cały bałagan. Na szczęście góra również się otwiera, więc można wyczyścić cały pojemnik.

Image Credit (Trusted Reviews

)Dwa łatwo dostępne filtry można wyjąć i umyć: należy to robić regularnie, aby utrzymać maksymalną moc ssania

. Image Credit (Trusted Reviews

)Elementy sterujące są umieszczone na górze uchwytu, z przyciskiem włączania/wyłączania i suwakiem do wyboru trybu: podłoga twarda, dywan i głębokie runo. Suwak reguluje prędkość głowicy podłogowej, ale także otwiera otwór wentylacyjny, aby ułatwić poruszanie się odkurzacza. To działa i jest to jeden z najbardziej zwinnych odkurzaczy pionowych, jakie testowałem.

W zestawie znajduje się ta sama przydatna gama narzędzi, co w większości odkurzaczy Shark, w tym szczelinówka, szczotka dwa w jednym i mini narzędzie dla zwierząt.

Image Credit (Trusted Reviews

)Co ciekawe, odkurzacz ma miejsce na dwa takie akcesoria z tyłu, więc możesz mieć przy sobie najczęściej używane narzędzia

. Image Credit (Trusted Reviews

)Nowością w tym modelu jest nowa głowica podłogowa DuoClean z systemem Anti Hair Wrap Plus. Podobnie jak w starym Duo Clean, głowica podłogowa ma miękki wałek do twardych podłóg i szczotkę do dywanów. Model ten został zaprojektowany tak, aby lepiej zbierał sierść zwierząt domowych, a nawet lepiej unikał plątania się włosów; podczas moich testów nie zdarzyło mi się, aby jakiekolwiek włosy owinęły się wokół szczotki.

Image Credit (Trusted Reviews

)Podobnie jak w przypadku bezprzewodowego odkurzacza Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro IZ420UKT, NZ860UKT wykorzystuje te same strąki Anti-Odour, z możliwością ustawienia intensywności. To uwalnia przyjemny zapach podczas odkurzania, podobnie jak strąki używane w Henry Quick. Gdy zapach ustanie, zamienniki kosztują 4,99 funta za sztukę.

Image Credit (Trusted Reviews

)Wydajność

 • Duża siła ssania
 • Pięknie czyści

Zmierzyłem moc Sharka NZ860UKT na poziomie 268AW, co jest dużą wartością jak na odkurzacz pionowy i nieco większą niż w przypadku starszego modelu NZ850UKT. Odkurzacze cylindryczne, takie jak Numatic Henry, mają większą moc, ale Shark nie potrzebuje tak dużej siły ssania, ponieważ jego głowica wykonuje większość pracy.

Przeszedłem do moich testów w świecie rzeczywistym. Najpierw posypałem łyżeczkę mąki na dywan testowy, a następnie dałem odkurzaczowi jeden przejazd przez środek. Poradził sobie z tym bezbłędnie, pozostawiając czyste zamiatanie przez środek. Ponieważ głowica jest dość szeroka, nie pozostało wiele bałaganu na kolejne zamiatania.

Następnie przeszedłem do testu trudnej krawędzi, gdzie posypuję mąką aż do listwy przypodłogowej na płytkach dywanowych. Tutaj, prowadząc Shark NZ860UKT wzdłuż listwy, usunąłem cały kurz i nie musiałem uciekać się do użycia narzędzia szczelinowego.

Następnie wyczesałem sierść kota na dywan. Tutaj NZ860UKT poradził sobie z usunięciem bałaganu, nie pozostawiając nic za sobą.

Na twardej podłodze głowica DuoClean ponownie pokazała swoją wartość, pomagając zebrać każde rozsypane ziarno ryżu, bez upuszczania go z powrotem na podłogę.

Zmierzyłem Shark NZ860UKT na poziomie 74,3dB, czyli nieco głośniej niż jego poprzednik, aczkolwiek hałas, który wytwarza ten odkurzacz nie należy do uciążliwych.

Najnowsze oferty

Czy powinieneś go kupić?

Jeśli chcesz mieć najbardziej elastyczny i mocny odkurzacz pionowy, to jest to model, który należy kupić.

Jeśli masz zeszłoroczny model, nie ma większego powodu do modernizacji. Ci, którzy szukają innego formatu, jak np. czyszczenie butli, będą chcieli poszukać gdzie indziej.

Myśli końcowe

Jeśli chodzi o moc, elastyczność i funkcje, nie ma lepszego odkurzacza podłączanego do prądu niż Shark Stratos Pet Pro Anti Hair Wrap Plus Anti-Odour Upright Vacuum NZ860UKT. Bez trudu poradził sobie z całym bałaganem, który przed nim postawiłem dzięki nowej głowicy podłogowej. A strąki Anti-Odour są świetnym dodatkiem, pozostawiając mój dom pachnący świeżością na koniec. Jeśli szukasz innego rodzaju odkurzacza, sprawdź mój przewodnik po najlepszych odkurzaczach.

Zaufany wynik

Zapisz się na biuletyn Trusted Reviews

Wiadomości, konkursy i ekskluzywne oferty trafiają bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Zapisz się Zasady i warunki

Jak testujemy

Każdy testowany przez nas odkurzacz jest dokładnie sprawdzany przez dłuższy czas. Używamy standardowych testów branżowych, aby odpowiednio porównać funkcje. Zawsze mówimy, co znaleźliśmy. Nigdy, przenigdy, nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszej polityce etycznej.

Używany jako nasz główny odkurzacz w okresie objętym przeglądem

Testowany przez co najmniej tydzień

Testowane przy użyciu narzędzi do pomiaru rzeczywistej wydajności ssania

Testowane z użyciem rzeczywistych zanieczyszczeń w rzeczywistych sytuacjach, co umożliwia rzetelne porównanie z innymi odkurzaczami

Możesz polubić...

Tineco Carpet One Pro Review

David Ludlow 4 tygodnie temu

Numatic Henry XL Plus Review

David Ludlow 2 miesiące temu

Tineco Pure One S15 Pro Review

David Ludlow 2 miesiące temu

Odkurzacz Shark Anti Hair Wrap Upright z funkcją Lift-Away NZ690UKTDB Review

David Ludlow 2 miesiące temu

EZViz RH1 Recenzja

David Ludlow 2 miesiące temu

Recenzja odkurzacza cylindrycznego Vacmaster D8

David Ludlow 3 miesiące temu

FAQs

Co nowego w Shark Stratos NZ860UKT?

Ten model ma przeprojektowaną głowicę podłogową, zbudowaną tak, aby zapobiec plątaniu się włosów. Ponadto, głowica podłogowa przyjmuje strąki antyzapachowe.

Jaka jest różnica między Shark Stratos NZ860UKT a NZ860UK?

Shark Stratos NZ860UKT posiada narzędzie dla zwierząt, natomiast NZ860UK nie posiada.

Zaufane dane z badań przeglądowych

' AirWatts (high) Dźwięk (wysoki) Odkurzacz pionowy Shark Stratos Pet Pro Anti Hair Wrap Plus Anti-Odour NZ860UKT 268 AW 74,3 dB '

Pełna specyfikacja

' RRP W WIELKIEJ BRYTANII Producent Rozmiar (Dimensions) Waga Data wydania Data pierwszej recenzji Numer modelu Typ odkurzacza Dostarczane głowice Pojemność kosza Bezworkowa Tryby Filtry Czas pracy Odkurzacz pionowy Shark Stratos Pet Pro Anti Hair Wrap Plus Anti-Odour NZ860UKT £429.99 Shark 280 x 260 x 1170 MM 6.7 KG 2022 03/10/2022 Odkurzacz pionowy Shark Stratos Pet Pro Anti Hair Wrap Plus Anti-Odour NZ860UKT Odkurzacz pionowy Głowica podłogowa DuoClean, szczelinówka, narzędzie do wielu powierzchni, turboszczotka dla zwierząt 1,3 litra Tak Dywan głęboki, dywan i twarda podłoga 2 (zmywalne) godz. min. '

Zrównoważony rozwój

TrustedReviews uznaje fakt, że globalne ocieplenie nie jest mitem za wartość podstawową i w swoich działaniach biznesowych nieustannie stara się chronić naszą planetę przed szkodami.

W ramach tej misji, za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy do firmy serię pytań, które pomogą nam zmierzyć i wyjaśnić wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę w momencie, gdy to zrobimy. Szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego, można znaleźć na naszej stronie informacyjnej dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

Pogromca żargonu

AirWatt

Ocena mocy odkurzacza. AirWatts łączy siłę ssania z przepływem powietrza, dając jeden wynik, gdzie im wyższa liczba, tym lepiej.