Piątek, 19 lipca 2024

Co ułatwia pracę zdalną i naukę podczas #stayathome?

16 grudnia 2022

Spis treści
  1. Po pierwsze, laptop lub komputer z wszystkimi akcesoriami
    1. Co jeszcze warto mieć na swoim biurku?
    2. Pomodoro: Jak zorganizować swoją pracę
    3. Bez słuchawek nie można się ruszać!

Codzienne życie każdego z nas zostało drastycznie zmienione przez epidemię koronawirusów. Studenci musieli opuścić swoje uczelnie, aby uczyć się zdalnie. Wiele firm również stawia na pracę zdalną. Moja praca magisterska jest w trakcie pisania, a ja również kontynuuję naukę. Dzięki nowej sytuacji możliwe są nowe rozwiązania. Co mogę robić online? Już tłumaczę

Po pierwsze, laptop lub komputer z wszystkimi akcesoriami

Laptopy są moimi ulubieńcami, ponieważ pozwalają mi pracować z każdego miejsca, łącznie z kanapą. Od ponad roku używam Huawei Matebook D14 z 8GB RAM i procesorem AMD Ryzen5 2500U. Jest on wystarczający zarówno do nauki, jak i pracy. Jak już wspomniałem, obecnie piszę pracę magisterską. W związku z tym często korzystam z programów umożliwiających obliczenia lub symulacje. Choć laptop Huawei nie jest typowym egzemplarzem przeznaczonym do takiej pracy, jego wydajność jest dla mnie wystarczająca.

Huawei MateBook D w x-kom

Jeśli nie lubicie korzystać z klawiatury w komputerze lub laptopie, polecam zaopatrzyć się w dobrą, a może przede wszystkim wygodną, klawiaturę. Funkcje Matebooka D14 są dla mnie wystarczające. Jeśli jednak głośność klawiatury ręcznej nie jest problemem dla Ciebie lub Twojej rodziny, polecam tego typu sprzęt. Kolejną kwestią do rozważenia jest myszka. Od kilku lat korzystam z bezprzewodowej myszki firmy ASUS i nadal sprawdza się ona dobrze. Wkrótce jednak zakupię coś, co chciałem mieć od jakiegoś czasu - Logitech MX Master 3S lub MX Master 2. Miałem przyjemność korzystać z tego akcesorium wielokrotnie i doskonale spełnia ono moje potrzeby.

Logitech MX Master 3 Logitech MX Master 2S w x-kom

Co jeszcze powinienem mieć na swoim biurku?

Jedną z rzeczy jest laptop. O ile laptop to jedno, to praca na 14-calowym ekranie czy uczestniczenie w wykładach online jest niezwykle wygodne. Nie wyobrażam sobie jednak pisania pracy magisterskiej, gdybym nie miał dodatkowego monitora. Jeszcze w szkole inżynierskiej kupił 27-calową matrycę IPS BenQ WQHD GW2765HT. Ta duża przestrzeń robocza okazała się strzałem w dziesiątkę. Można na nim uruchomić wiele programów jednocześnie lub nawet oglądać wykłady i pracować jednocześnie. Tego starszego modelu nie ma już na stanie. Gdybym stanął przed decyzją zakupu monitora za tę samą kwotę, wybrałbym coś z serii Nitro firmy Acer (x-kom). Sprzęt AOC jest również bardzo polecany przez znajomych. 27-calowy monitor o rozdzielczości FullHD można kupić w Acerze już za 600 zł (xkom).

Lampka biurkowa to drugie akcesorium, bez którego nie mogę żyć. Xiaomi Mi LED Desk Lamp od dłuższego czasu jest moją ulubioną lampą. W sprzedaży pojawiła się druga generacja Xiaomi Mi LED Desk Lamp. Jeśli szukacie lampy, która świetnie wygląda i zapewnia wystarczającą ilość światła do nauki i pracy, to polecam chińskiego producenta. Duże wrażenie zrobiła na mnie również aplikacja mobilna, która pozwala na sterowanie urządzeniem, zmianę jasności i koloru światła, a nawet trybów ostrości.

Xiaomi Mi LED Desk Lamp 1S w x-kom

Pomodoro: jak zorganizować sobie pracę

Wciąż pozostaje dla mnie tajemnicą, jak udawało mi się bez niego pracować i uczyć. Pomodoro, to system zarządzania czasem, który pozwala nam podzielić naszą pracę na sesje skupienia i kiedy powinniśmy zrobić przerwę. Marinara: Asystent Pomodoro to wtyczka, której używam w Chrome. Działa świetnie!!! Po pierwsze, wiem ile czasu poświęciłam na pisanie, naukę czy pracę nad pracą dyplomową. Po drugie, jesteśmy o wiele bardziej produktywni, gdy podzielimy nasz dzień na sesje skupienia i relaksu. Gorąco polecam Pomodoro, jeśli jeszcze go nie próbowałeś. Najprawdopodobniej pokochacie Pomodoro, tak jak ja!

Nie możesz się ruszać, jeśli nie masz słuchawek

Podczas gdy nie każdy może skupić się na muzyce lub filmach, stwierdzam, że moje słuchawki są niezbędne do prawie całej mojej pracy i nauki. Moje słuchawki są obecnie przestarzałe ze względu na fakt, że w ostatnich tygodniach przez moje ręce przeszło wiele słuchawek TWS Dockless. Posiadam jednak Xiaomi AirDots, a także Somici V2. Somici V2 i Xiaomi AirDots to słuchawki, które mógłbym nosić bez przerwy. Nie są już produkowane, więc trudno je znaleźć. Xiaomi True Wireless Earphones to świetna opcja, jeśli kochasz bezprzewodowe słuchawki TWS, ale nie chcesz rozbijać banku. Dla bardziej wymagających polecam Sennheiser Momentum True Wireless x-kom.

Jakich urządzeń nie wyobrażacie sobie używać do nauki lub pracy w domu? Proszę podziel się nimi w komentarzach

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!