Niedziela, 19 maja 2024

Disney Plus w Polsce - czy to możliwe? Jest to możliwe! Będziesz musiał zainwestować kilka chwil!

31 maja 2023

Nie wiadomo, kiedy nowa usługa Disney Plus zostanie uruchomiona w Polsce. Mówi się, że usługa wystartuje w Polsce w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak, czy to prawda, czy też nastąpi to w pierwszej połowie 2021 roku. Disney Plus jest już dostępny w Polsce.

Jak włączyć Disney Plus Polska?

Mamy rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą czekać na oficjalne uruchomienie Disney+ w Stanach Zjednoczonych, ale też nie chcą "piracić" swoich filmów i seriali. Jest to trochę skomplikowane, ale warte zachodu, jeśli chcesz obejrzeć najnowsze odcinki The Mandalorian i Wanda Vision w grudniu.

Chcę zaznaczyć, że jest pewien haczyk. Należy posiadać kartę Revolut, która została wydana przez oddział w Wielkiej Brytanii, a nie w Polsce (tj. ważność karty powinna kończyć się nie później niż w 2023 roku). Jeśli nie spełniasz tych wymagań, usługa może odmówić przepuszczenia Cię. Nie jest to gwarantowane. Jeśli posiadasz ważną kartę, możemy kontynuować.

Disney+ w Wielkiej Brytanii kosztuje 5,99 PS miesięcznie (około 30 PS) lub 59,99 PS za roczną subskrypcję (około 300 PS). Polskie ceny nie są jeszcze znane, ale są znacznie niższe niż Netflix .....

Utwórz konto w usłudze Disney Plus

Będziemy musieli utworzyć konto VPN. Polecam Windscribe. Darmowa wersja daje na początek 2 GB danych (rejestracja przez ten link daje dodatkowy 1 GB). Ilość dostępnych danych można zwiększyć na wiele sposobów (na przykład poprzez tweetowanie).

Po skonfigurowaniu konta VPN możesz połączyć się z lokalizacją w Wielkiej Brytanii na komputerze, którego chcesz użyć do utworzenia konta Disney Plus.

Po włączeniu urządzenia wchodzimy na stronę disneyplus.com. Jeśli wszystko jest skonfigurowane poprawnie, zobaczymy stronę, która pokazuje ceny (plan miesięczny i plan roczny).

Po wybraniu interesującej nas opcji subskrypcji przejdziemy przez procedurę rejestracji - e-mail, dane karty i hasło.

Po wprowadzeniu wszystkich informacji, należna kwota zostanie pobrana z naszego konta.

Jak korzystać z Disney Plus VPN?

Disney stworzył blokady regionalne uniemożliwiające działanie usługi w Polsce. Jak oglądać ulubione seriale i filmy? Opcji jest kilka. Jedną z opcji jest zakup VPN, który pozwala na nielimitowane transfery i korzystanie z "online" tak, jakby DP był w Polsce. Można również użyć VPN do pobrania odcinka filmu/serialu lub całego wybranego sezonu. Następnie można go wyłączyć i oglądać kiedy się chce.

Jeśli wybierzemy opcję drugą, aplikacja Disney Plus musi zostać pobrana na wybrane przez nas urządzenie (telefon z systemem Android / iOS, komputer z systemem Windows lub urządzenie Android TV ...). Opcja pierwsza pozwala nam oglądać bezpośrednio na stronie Disney+ lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Możesz pobrać Disney Plus na telefony z systemem Android za pośrednictwem apk mirror. Jeśli posiadamy urządzenie z systemem iOS, będziemy musieli zmienić region konta na UK, zanim aplikacja pojawi się w App Store. (Po pobraniu można powrócić do PL).

Powiedz nam, czy udało Ci się skonfigurować urządzenie i jakie filmy lub seriale już obejrzałeś!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!