Sobota, 7 września 2024
Technologia G-SYNC oraz FreeSync znacząco poprawiają jakość obrazu wyświetlanego na monitorach. Jest to szczególnie widoczne w dynamicznych grach, w których często występuje zacinanie się lub rozrywanie obrazu. Problemy te mogą zostać rozwiązane dzięki zastosowaniu tych technologii. Monitory z FreeSync są tańsze i oferują szerszy zakres możliwości. Można z nich również odpalić GSYNC.
Technologia G-SYNC i FreeSync, jak już wspomniałem, mogą być wykorzystane do eliminacji tearingu i stutteringu. Dzięki temu poprawia się jakość obrazu. Pierwsza z nich współpracuje z kartami NVIDIA, natomiast druga sprawdza się w przypadku kart AMD. G-SYNC współpracuje z kartami NVIDIA, natomiast FreeSync działa na poziomie oprogramowania i nie wymaga opłat licencyjnych. Dlatego też na rynku będzie dostępnych więcej monitorów z FreeSync. Będą one również tańsze. W obu przypadkach wykorzystywana jest ta sama zasada działania: synchronizacja częstotliwości odświeżania monitora i liczby klatek na sekundę generowanych przez karty graficzne.
Możliwe jest uruchomienie GSYNC na monitorach z FreeSync. Odkryłem to niedawno dla siebie i chcę się tym podzielić z innymi. Wykonanie kroków jest bardzo proste pod warunkiem, że spełniasz pewne wymagania.
Może to nie zadziała u Ciebie, ale w większości przypadków powinno.
Pamiętaj, że nie jesteśmy odpowiedzialni, jeśli masz jakiekolwiek problemy z tymi krokami. Ty bierzesz całą odpowiedzialność za swoje działania.
Wątpię jednak, aby ktokolwiek spowodował takie uszkodzenia swojego sprzętu ....
Czy jesteś w stanie spełnić te kryteria? Zaczynajmy. Zajmie nam to całkiem sporo czasu. Po pierwsze, upewnij się, że włączyłeś FreeSync w swoim monitorze. Następnie sprawdź, czy DisplayPort jest podłączony do monitora. Gdy już to zrobimy, możemy odpalić panele sterowania NVIDIA. Klikając PPM na pulpicie przejdziemy do odpowiedniej opcji.
Następnie poszukamy zakładki Configure G-SYNC. Zobaczycie opcje, jak na poniższym zrzucie ekranu. Jeśli masz wiele monitorów, upewnij się, że wybrano właściwy. Kliknij przycisk Apply.
To już wszystko! Czy wiesz, że to zajmie tylko minutę? To takie proste i takie przyjemne! Teraz możesz cieszyć się obrazem w lepszej jakości. Otwórz swoją ulubioną grę i porównaj obraz po i przed zabiegiem. Czy widzisz różnicę? Dla siebie, widzę znaczną poprawę jakości.
Czy skorzystałeś z tego przewodnika? Jakie są Wasze wrażenia z tego poradnika? Podziel się z nami swoimi wrażeniami w komentarzach!
Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!