Środa, 19 czerwca 2024

Jak przywrócić Hibernację w systemie Windows 10

6 maja 2023

Odkąd pamiętam, funkcja hibernacji była częścią systemu Windows. Używałem jej jako dziecko na Windowsie XP, aby uniknąć utraty postępów. Zatrzymywałem dwuwymiarową strzelankę kosmiczną Warblate, a następnie minimalizowałem komputer i hibernowałem go. Na wersji, którą demonstruję udało mi się w ten sposób osiągnąć kosmiczne poziomy. Ten post nie jest o tym, a raczej o hibernacji, która w Windows 10 była domyślnie ukryta i można ją łatwo naprawić!

Także: Jak wrzucić zdjęcie przez komputer na Instagram?

Jak włączyć hibernację w systemie Windows

Uruchomienie Panelu sterowania to pierwszy krok. Pamiętaj, że to nie Ustawienia systemu Windows, ale stare, dobrze znane narzędzie konfiguracyjne. Szukaj go w zakładce Start.

W prawym górnym rogu wyszukaj Opcje zasilania.

Kliknij na tę sekcję w Panelu sterowania. Wybierz akcję Przycisk zasilania znajduje się na lewym pasku bocznym. Kliknij tutaj.

Wydaje się, że jesteśmy w panelu, ale nie mamy pełnej mocy. Musimy zmienić ustawienia u góry Shutdown Settings, zanim będziemy mogli dokonać jakichkolwiek zmian.

Ostatnim krokiem jest zaznaczenie pola obok Hibernate. Pamiętajmy, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Gotowe!!! Teraz w menu Start zobaczysz opcję menu hibernacji. Jest to przydatne, jeśli nie chcesz instalować aktualizacji systemu Windows podczas wyłączania komputera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!