Niedziela, 19 maja 2024

Jak wyłączyć PIN karty SIM w telefonie Xiaomi?

19 czerwca 2023

Podczas rejestracji numeru najprawdopodobniej otrzymamy kartę SIM z kodem PIN. Nie każdy chce mieć PIN i być zmuszonym do wpisywania go przy każdym restarcie telefonu. PIN może również zostać zapomniany, co zwiększy niedogodności. Ten samouczek pokaże, jak wyłączyć lub zmodyfikować kod PIN karty SIM w telefonie Xiaomi z MIUI.

Jak wyłączyć lub zmienić PIN karty SIM w telefonie Xiaomi z MIUI

Najpierw musimy przejść do ustawień systemowych i wprowadzić wszystkie niezbędne zmiany.

Musimy wybrać opcję usuwania kodu PIN w ustawieniach. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wpisanie "PIN" bezpośrednio w wyszukiwarce. Widać to na poniższym obrazku. Jeśli masz dwie karty SIM w telefonie, będziesz mógł zobaczyć opcję Zmień PIN SIM dwa razy. W opisie poniżej możesz zobaczyć, której karty SIM to dotyczy.

Możesz również dotrzeć do tej lokalizacji pieszo. Kliknij kartę Hasła i zabezpieczenia, a następnie kartę Prywatność. Jak widać tutaj, masz możliwość wyboru karty SIM, której PIN chcesz zmienić.

Ostatnim krokiem jest włączenie przełącznika Zablokuj kartę SIM i wprowadzenie kodu PIN. Zapobiegnie to konieczności wprowadzania kodu PIN przy każdym włączeniu telefonu. Ważne jest, aby zapamiętać ten czterocyfrowy ciąg, ponieważ będziesz musiał wpisać go ponownie, jeśli chcesz zablokować telefon. Kod PIN karty SIM można zmienić w tym samym miejscu w ustawieniach.

Czy udało Ci się wyłączyć kod PIN? Skomentuj i daj nam znać!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA INNYCH NASZYCH PORADNIKÓW:

  • Jak przywrócić Hibernację w Windows 10
  • Jak skonfigurować APN w telefonie? Przewodnik po wszystkich sieciach
  • Sztuczna inteligencja do redukcji szumów? NVIDIA RTX voice (działa również na GTX).
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!