Niedziela, 19 maja 2024

Jak zainstalować Usługi Google dla smartfonów Huawei Poradnik instalacyjny v2!

12 lutego 2023

Jakiś czas temu na naszym kanale YouTube i stronie internetowej opublikowaliśmy tutorial, jak zainstalować Usługi Google dla Huawei Mate 30 Pro. Ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich użytkowników i nie działa z nowo odsłoniętymi modelami P40 E i P40 LITE. Mamy lepszy sposób!

Przyjmujesz na siebie całe ryzyko związane z informacjami zawartymi w tym przewodniku.

Obecna metoda instalacji może nie działać. ??? ?

Jakie są wymagania, aby zainstalować Usługi Google

Ta metoda działa z Mate 30 Pro, a także nowo zaprezentowanymi telefonami P40 E i P40 lite.

  • Komputer z systemem macOS lub Windows
  • Pendrive USB-C, lub inny nośnik pamięci, który można podłączyć do USB-C (mamy też możliwość skorzystania z przejściówki).
  • Dostęp do Internetu
  • Ten link umożliwia pobranie pakietu plików

Przewodnik wideo

Jak zainstalować Usługi Google na smartfonach Huawei?

Pobierz powyższą paczkę z plikami. Jest to pierwszy krok. Folder należy rozpakować, a następnie przenieść do głównego folderu naszego pendrive'a. Pendrive można następnie podłączyć do telefonu Huawei Mate 30 Pro, Huawei Mate 40 lite, lub Huawei P40 E. Następnie należy rozpakować folder "Huawei.zip" do głównego folderu naszego pendrive. Następnie kopiujemy folder "Google" do głównego folderu pamięci naszego telefonu. W folderze tym powinno znajdować się sześć plików w formacie APK.

Czy jesteś już gotowy do pracy? W tym momencie kończy się instalacja Usług Google. Przechodzimy do ustawień i wybieramy system i aktualizacje. Będziemy musieli zlokalizować zakładkę "Backup & restore". Klikamy opcję kopii zapasowej danych, aby zainstalować informacje pokazywane przez telefon. Następnie należy wybrać pamięć zewnętrzną. Powinniśmy zobaczyć kopię zapasową rozpoczynającą się 17 października 2019 roku. Powinna być ona widoczna w naszych oczach od 17 października 2019 roku. Po tym aktywujemy aplikację z literą "G", znajdującą się na pulpicie naszego smartfona. Wybieramy aktywację, następnie zezwól i czekamy, aż pojawi się czerwony wykrzyknik. Musimy przytrzymać przez chwilę przycisk zasilania, a następnie ponownie uruchomić telefon. Mimo że sklep Play zostanie zainstalowany, nie będzie działał.

Otwieramy przeglądarkę w naszym telefonie i wchodzimy na ten link. Przeniesie Cię on na stronę APK Mirror. To właśnie tam można pobrać aplikację Device ID. Następnie pobieramy aplikację i instalujemy ją na naszym urządzeniu. Device ID interesuje się właściwie tylko ciągiem znaków "Google Service Framework (GSF)". Teraz wracamy do naszego komputera. Przenosi nas on do tego linku. Jeśli strona prosi nas o zalogowanie się na nasze konto Google, musimy to zrobić. Następnie musimy przepisać ciąg "Google Service Framework", który został wcześniej sprawdzony z aplikacji Device ID, a następnie nacisnąć przycisk rejestracji. Następnie należy ponownie uruchomić telefon. Po włączeniu telefonu wchodzimy w ustawienia, następnie w aplikacje i wyszukujemy Usługi Google. Musimy nadać uprawnienia do pamięci, telefonu, lokalizacji i wiadomości. To wszystko!!! Huawei będzie miał teraz sklep Play tak jak każdy inny telefon z Androidem.

Co sądzicie o nowych smartfonach Huawei Czy tego typu wgranie Usług Google jest trudne w użyciu? Proszę o komentarz!

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!