Środa, 19 czerwca 2024

Jak zainstalować Usługi Google na Huawei Mate 30 Pro Ten poradnik pokaże Ci jak to zrobić krok po kroku

17 grudnia 2022

Huawei Mate 30 Pro jest pierwszym smartfonem chińskiego producenta, który ukazał się na rynku bez usług Google. Nie jest to problem w Chinach, ale może być problemem w Europie. Stworzyliśmy poradnik, jak zainstalować Usługi Google na Mate 30 Pro!

Użytkownik bierze na siebie całe ryzyko związane z informacjami zawartymi w tym poradniku.

Czego potrzebujesz, aby zainstalować Usługi Google na Huawei Mate 30 Pro

Najważniejszy jest oczywiście smartfon Huawei Mate 30 Pro. Potrzebne nam będą również:

  • Komputer z systemem Windows lub macOS
  • Dysk flash USB-C lub inne urządzenia pamięci masowej obsługujące USB-C
  • Połączenie z Internetem
  • Ten link umożliwia pobranie pakietu plików

Instalacja Usług Google krok po kroku na Huawei Mate30 Pro

Gdy wszystko jest już w porządku, możemy rozpocząć proces instalacji Usług Google dla Huawei Mate 30 Pro. W pierwszej kolejności należy pobrać pliki z linku. Rozpakuj plik i skopiuj go na flashdrive do głównego folderu. Podłącz dysk flash do swojego Mate 30 Pro. Następnie otwórz program "Pliki". Wybierz napęd USB i rozpakuj "Huawei.zip". Zostanie to umieszczone w głównym folderze dysku flash. Następnie skopiuj folder Google do głównego folderu pamięci telefonu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym folderze powinieneś znaleźć 6 plików w formacie APK.

Teraz przyszedł czas na zainstalowanie usług Google. Aby to zrobić, przejdź do ustawień i wybierz opcję aktualizacji systemu. Znajdziecie tam zakładkę "Backup i przywracanie". Wybieramy backup danych i zgadzamy się na informacje pokazywane przez telefon. Wybieramy pamięć zewnętrzną, a dokładniej dysk USB. Kopia zapasowa z 17 października 2019 roku powinna być widoczna. Jeśli backup nie jest widoczny, upewnij się, że folder Huawei.zip jest rozpakowany do głównego folderu na pendrive. Po wybraniu backupu pojawią się dwa pliki. Po wybraniu kopii zapasowej musimy potwierdzić, że aplikacja została przywrócona, a zawartość usunięta. Następnie należy wcisnąć przycisk przywracania. Smartfon poprosi o podanie hasła. W tym przypadku jest to " A0000000". Czekamy, aż komunikat restore complete zostanie zakończony. Po tym komunikacie na ekranie głównym pojawią się dwie dodatkowe aplikacje.

Również,Huawei Mate 30 Pro jest już w sprzedaży u największych sprzedawców elektroniki i przewoźników

Co dalej. Następnie musimy wrócić do folderu Files, a potem do pamięci naszego pendrive'a. Na koniec będziemy musieli wejść do folderu Google. Instalujemy każdą aplikację po kolei, zgodnie z ich kolejnością w folderze. Po instalacji program uruchamia się z ikoną zaczynającą się od litery "G". Po zainstalowaniu programu wybieramy aktywuj, zezwól, a następnie naciskamy dwa razy niebieski przycisk. Po tym jak smartfon wyświetli wykrzyknik, musimy go ponownie uruchomić. I to wszystko!!! Teraz możesz korzystać ze wszystkich usług Google oraz aplikacji, które z nich korzystają.

Niestety, nie można płacić telefonem zbliżeniowo poprzez Google Pay korzystając z powyższego rozwiązania. Możliwe jest jednak płacenie za pomocą HCE banku (np. ING

Czy Usługi Google są niezbędne do korzystania ze smartfona, czy to tylko Twoja opinia? Zapraszam do komentowania!

Bądź na bieżąco Śledź ROOTBLOG w Google News!